ناتو به استقرار نیروی بیشتر در بالتیک می اندیشد

[ad_1]

رئیس کمیته نظامی ناتو امروز (دوشنبه) گفت که روسیه به دنبال افزایش حضور نظامی خود در کشورهای بالتیک و لهستان است در صورتی که روسیه نیروهای خود را در منطقه پس از مانورهای نظامی از پیش برنامه ریزی شده در بلاروس حفظ کند.

به گزارش رویترز، ناتو می‌گوید روسیه 30 هزار سرباز را برای مانورهای نظامی مشترک در ماه جاری به همسایه شمالی اوکراین اعزام کرده است که تعداد کل حضور نظامی این کشور در مرز اوکراین را به بیش از 100 هزار نفر می‌رساند.

هفته گذشته، ایالات متحده 3000 سرباز را به رومانی و لهستان فرستاد تا به متحدانش اطمینان دهد، در حالی که آلمان اعلام کرد که در حال بررسی افزایش حضور نظامی خود در لیتوانی است.

دریاسالار هلندی راب بائر، رئیس کمیته نظامی ناتو، گفت که این امکان وجود دارد که متحدان ناتو نیروهای بیشتری را مستقر کنند.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما دائماً در کشورهای مختلف در قدرت هستیم. در نتیجه ممکن است در آینده تغییراتی رخ دهد.

از سوی دیگر، مسکو گفته است که قصد «حمله به اوکراین» را ندارد، اما در صورت برآورده نشدن الزامات امنیتی، «اقدامات نامطمئنی» انجام خواهد داد.

او گفت: «اگر به تعداد نیروهای روسیه نگاه کنید، خواهید دید که تا پایان این ماه، روسیه ممکن است نیروهای کافی برای یک «حمله جدی» داشته باشد. چیزی که ما نمی دانیم این است که آیا آنها قصد انجام این کار را دارند یا خیر.

وی افزود: “اگر به یک حمله فکر می کنید، به نیروهای بیشتری نیاز دارید و این همان چیزی است که ما شاهد حضور نیروهای بیشتر در مرز با اوکراین و بلاروس در مرز با اوکراین هستیم که در جای خود “بسیار نگران کننده” است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.