نقش‌آفرینی بانک‌های بذر در حفاظت از منابع غذایی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی تنوع محصول یک مسئله مهم برای یک سیاره در حال تغییر است. کشت های تک صنعتی به دلیل تغییرات آب و هوایی در معرض خطر تخریب قرار دارند و تجاری سازی دانه های ذرت هیبریدی به این معنی است که جریان های درآمد مطمئن تر از رشد گونه های مولد هستند. در حالی که بانک‌های بذر و ژن‌های حفظ‌شده مفید هستند، تنوع محصول و باززایی پتانسیل آینده را حفظ می‌کند.

به گفته Wifrom، صدها مرکز در سراسر جهان، از سازمان‌ها گرفته تا آژانس‌های تحقیقاتی بین‌المللی، برای حفظ تنوع محصول تلاش می‌کنند. بسیاری نگران آینده ای هستند که در آن تک کشت های صنعتی امروزی در مواجهه با تغییرات آب و هوایی، خشکسالی و بیماری های نوظهور ضعیف شده و کشاورزان و کشاورزان را مجبور می کند به دنبال محصولاتی با ویژگی های مناسب برای یک سیاره در حال تغییر باشند.

دوستداران محیط زیست امروزی در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که غلات، سبزیجات و میوه های غیرمعمول موجود برای نسل های آینده ممکن است به گزینه های پیشنهادی نیاز داشته باشند.

دهه‌ها تحقیق نشان داده است که از اوایل قرن بیستم، تنوع گیاهانی که برای غذا پرورش می‌دهیم کاهش یافته است. بسیاری از بذرهایی که دیگر در کشت استفاده نمی شوند توسط مؤسسات کشاورزی به عنوان منابعی برای تحقیق و توسعه محصولات آینده نگهداری می شوند.

کارشناسان کشاورزی اهمیت حفاظت از گونه های بومی محصولات اصلی را از دهه 1880 دریافتند و تا دهه 1970 بود که دولت ها شروع به تخصیص منابع قابل توجهی برای این مشکل و هماهنگ کردن تلاش های حفاظتی در سراسر کشورها کردند. در این دوره بسیاری از دانشمندان و مؤسسات تحقیقاتی مجموعه هایی برای خود ایجاد کردند که البته بیشتر مجموعه ها تخصصی بودند.

در اواخر دهه 1960، با سرعت گرفتن نوسازی کشاورزی در کشورهای در حال توسعه، طرح های بین المللی بانک بذر فعال تر شدند.

یکی از نکات قابل توجه این بود که کشاورزان در برخی نقاط به کشت ارقام قدیمی محصولات پرمحصول جدید که به تازگی معرفی شده بودند و همچنین زمانی که فرصت ایجاد تغییرات یا عرضه بذرهای جدید به کشاورزان را داشتند، ادامه دادند.

کشاورزان دلایل زیادی برای حفظ تنوع داشتند، زیرا رشد گونه‌های مختلف با ویژگی‌های مختلف، که واکنش‌های متفاوتی به خشکی، گرما یا باد نشان می‌دهند، امنیت یک آب و هوای نامطلوب و غیرقابل پیش‌بینی را مخدوش می‌کند. برخی از گونه ها دارای ویژگی هایی هستند که توسط پرورش دهندگان حرفه ای نادیده گرفته شده است و از جمله عطرهای ارزشمندی است که می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد.

بانک های بذر گاهی اوقات نقش مهمی در برنامه های حفاظت از مزرعه ایفا کرده اند. از آنجایی که تغییرات اقلیمی، کمبود آب و کمبود منابع، مشکلات جهانی در کشاورزی را تشدید می کند و تقاضای پرورش دهندگان برای گونه های گیاهی مقاوم را افزایش می دهد، دسترسی دانشمندان به مواد مبتنی بر بذر بیش از هر زمان دیگری مهم است، اما تنوع ذخیره محصولات در مزرعه و در بانک متفاوت است

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.