وزش باد شدید در جنوب کشور/ بارش برف و باران در ۲۹ استان

[ad_1]

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش امواج تا سه متری در جنوب کشور و همچنین بارش برف و باران در 29 استان کشور هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی هشدار داد. نارنجی با اشاره به افزایش 2 تا 3 متری ارتفاع موج ناشی از وزش باد شدید، وضعیت هوا به شرح زیر است: وضعیت جوی روز شنبه (23 بهمن) خلیج فارس در استان های خوزستان و بوشهر، یکشنبه (25 بهمن) برای خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان برای استان‌های خوزستان، بوشهر، گورمزگان، سیستان و بلوچستان و روز دوشنبه (25 بهمن) برای دریای عمان در استان‌های سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی آسیب به سازه های ساحلی و دریایی، خطر آبگرفتگی شناورهای سبک و نیمه سنگین و اختلال در حرکت شناورهای سنگین به ویژه در مناطق ساحلی و آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری دور از دسترس نیست. لذا توصیه سازمان آب و هواشناسی جهت جلوگیری از جابجایی سبک، قایق های تفریحی و احتیاط در سفر با شناورهای سبک-سنگین، محدودیت فعالیت های دریایی در مناطق ساحلی و رعایت احتیاطات لازم برای جلوگیری از هرگونه خسارت دریایی.

سازمان هواشناسی با هشدار زردرنگ همچنین گزارش شد: بارش برف، باران، وزش باد شدید موقت و رعد و برق و کاهش نسبی دما در روز پنجشنبه (20 بهمن) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، ایلام، زنجان و غرب. همدان. ، جمعه (23 بهمن) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال شرق خوزستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلوی و بویراحمد، قزوین، البرز، تهران، گیلان. و مازندران مورد انتظار است.

چنین شرایط جوی روز شنبه (23 بهمن) در استان های خوزستان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، قم، همدان، مرکزی، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس و استان های شمالی کرمان، بوشهر، خراسان رضوی و خراسان جنوبی و یکشنبه (25 بهمن) در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان، شمال سیستان، بلوچستان و ارتفاعات سمنان خواهد بود.

اختلالات ترافیکی، پدیده مه، کاهش دید، لغزندگی معابر، بارش برف در جاده های کوهستانی، احتمال ریزش بهمن، احتمال مسدود شدن راه های روستایی به دلیل بارش برف، تاخیر و لغو پروازها، احتمال آبگرفتگی معابر شهری در این شرایط و ساماندهی وجود دارد. کارشناس هواشناسی پرهیز از سفرهای غیرضروری، تجهیز خودروها به وسایل زمستانی مانند زنجیر مه شکن، مه شکن و سوخت کافی، دقت در فعالیت های کوهنوردی، پرهیز از تردد عشایر، آماده سازی دستگاه های اجرایی و تخلیه بار برای برف روبی را توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، این هشدار نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی بر وضعیت جوی تاثیر نامطلوب بگذارد و خسارات احتمالی را به همراه داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های حیاتی برای مقابله با یک پدیده خطرناک صادر می شود. رنگ زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که می تواند در حرکت و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا آنها بتوانند برای مقابله با حوادث جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.