“پاشاغا و البیباص” دو نامزدی که برای نخست‌وزیری لیبی رقابت می‌کنند

[ad_1]

رئیس پارلمان لیبی امروز دوشنبه گفت: هدف بعدی برگزاری هر چه سریعتر انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی است. وی تاکید کرد که روز پنجشنبه مجلس برای انتخاب نخست وزیر جدید رای خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، پارلمان لیبی امروز اسامی نامزدهای پست نخست وزیری بعدی را اعلام کرد و با برگزاری نشستی برای رأی گیری نامزد پیروز موافقت کرد.

آکیله صالح، رئیس پارلمان پس از استماع اظهارات دو نامزد احراز صلاحیت برای این پست گفت که جلسه پارلمان به فردا موکول شد و پرونده نامزدهای نخست وزیری برای تصویب به شورای ملی ارائه شد.

آگیله صالح تاکید کرد که هفت نامزد برای این پست وجود دارد که پنج نفر از آنها شرایط لازم را ندارند. خالد عمر بشیر البیباس و فتحی پاشاگی شرایط لازم را داشتند.

آکیله صالح از دو نامزد تایید شده خواست تا برنامه های دولتی خود را ارائه کنند.

رئیس پارلمان لیبی امروز در جریان ارائه برنامه های دو نامزد خالد البیباس و فتحی پاشاگی گفت: هدف آینده برگزاری هر چه سریعتر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری است. وی تاکید کرد که روز پنجشنبه مجلس برای انتخاب نخست وزیر جدید رای خواهد داد.

البیباس همچنین گفت: تشکیل یک دولت حرفه ای و شایسته به عنوان نماینده عادلانه همه مناطق در اولویت است.

وی تاکید کرد که اولویت های دیگرش سیاست خارجی متوازن، تسهیل بازگشت پناهجویان، ایجاد امنیت، اتحاد ارتش و تمرکز بر آموزش و مراقبت های بهداشتی است.

فتحی پاشاگا همچنین گفت که در صورت تصدی پست نخست وزیری هرگز برای ریاست جمهوری آینده نامزد نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هر وزیری که بخواهد کاندیداتوری شود به عنوان استعفا تلقی می شود.

پاشاگا افزود: از هرگونه مصونیت قانونی برای خود و همکارانم در وزارتخانه ها سلب می کنم تا با هر اتهامی تحت تعقیب قرار بگیرم. دولت او نمی تواند مسئول فساد باشد و خودش مرتکب فساد شود.

در همین راستا مجلس امروز نقشه راه سیاسی مرحله بعدی توسعه کشور را تصویب کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.