پیش از وقوع بحران به فکر چاره باشیم

[ad_1]

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: الگوی کاهش ریسک تهران برای کل کشور قابل استفاده است.

به گزارش ایسنا، علی سلاجقه در نشست مشترک با علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که به همت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، موضوع انتخاب مسیر مناسب برای اجرای برنامه کاهش ریسک در تهران در مدیریت جامع بحران شهر است. طرح. گفت: تجربه ما در اجرای طرح جامع در پژوهشگاه بلایای طبیعی، دستاورد بسیار خوبی حاصل شد و طی دو سال اسناد عالی برای کشور تدوین و تدوین شد.

وی با بیان اینکه در نگارش و تدوین این اسناد از همه تخصص ها استفاده شده است، افزود: خوشبختانه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران استان تهران نیز مسیر درستی را انتخاب کرد. زمانی که قرار است سندی برای شهر تهران انتخاب و تدوین شود، این ویرایش هم پیچیدگی کار را می‌رساند و هم الگویی که در دل شهر تهران به وجود می‌آید را می‌توان به کل کشور تعمیم داد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: به هر حال تمام مشکلات در حوزه مدیریت بحران در شهر تهران دیده می شود، بنابراین معتقدم خروجی آن می تواند الگوی مناسبی برای استفاده در سراسر کشور باشد.

سلاجقه با بیان اینکه در طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران موضوع پیشگیری به عنوان محور کار انتخاب شده است، گفت: این موضوع بسیار مهم است و خوشبختانه به آن پرداخته شده است. همیشه دوست داشتم نام سازمان مدیریت بحران به مدیریت ریسک کشور تغییر کند. ما منتظریم که بحرانی پیش بیاید تا بعداً شروع به خرج کنیم و باید قبل از وقوع بحران به فکر چاره باشیم و آسیب ها را کاهش دهیم، اما متاسفانه کمترین هزینه را برای پیشگیری می کنیم.

وی با اشاره به اهمیت بهره گیری از دستاوردها و تجربیات سایر سازمان ها در شناسایی ریسک ها، گفت: در قسمت اول باید ریسک ها اولویت بندی شود، سپس فراخوان با توجه به اولویت های مشخص شده صادر شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: میزان اقدام کاملاً به نوع ریسک بستگی دارد، به این معنی که باید هم به میزان مواجهه و هم به جمعیت در معرض خطر نگاه کرد و همه اینها را در رابطه با آن در نظر گرفت. به نوع ریسک.» بسته به این سه سوال، سطح عمل متفاوت است.

به گزارش ایسنا، برنامه پیشگیری و کاهش خطرات شهر تهران یکی از برنامه های طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران است که در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی، میزان آسیب پذیری و تاثیر بر شهر از مخاطرات مختلف، ریسک اولویت بندی و سایر موضوعات مرتبط مورد ارزیابی قرار گرفت و طرح کلی تصویب شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.