کرملین: رزمایش‌های روسیه جای “هیچ نگرانی” برای کشورهای همسایه ندارد

[ad_1]

سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) تاکید کرد که روسیه می تواند “در تمام خاک خود” حتی در خاور دور تمرینات نظامی انجام دهد و این مانورها نباید باعث “نگرانی” سایر کشورها شود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرگزاری تاس گفت که ژاپن به شلیک گلوله جنگی توسط کشورش (روسیه) به سمت جزایر کوریل جنوبی معترض است.

پسکوف گفت: «البته، ما به توسعه رزمی، آموزش رزمی، مانورها و تمرینات در سراسر فدراسیون روسیه از جمله خاور دور ادامه خواهیم داد.

وی افزود: این تمرینات به هیچ وجه نباید برای همسایگان ما “اضطراب، ناراحتی یا تشویش” ایجاد کند.

هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که دولت ژاپن به روسیه نسبت به مانورهای مهمات جنگی در روزهای آینده در جزایر کوریل جنوبی اعتراض کرده است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر در روز دوشنبه، رئیس ستاد ارتش ژاپن به‌روزرسانی‌ای را ارائه کرد که نشان می‌دهد طرف روسی از قبل تمرین را آغاز کرده است. وی همچنین گفت که این رزمایش ها در منطقه تجاری انحصاری ژاپن شامل چهار جزیره شمالی برگزار می شود.

پیش از این یک روزنامه ژاپنی گزارش داده بود که توکیو از مسکو اطلاعیه ای در مورد رزمایش موشکی دریافت کرده است که طی روزهای آینده در منطقه وسیعی نزدیک شمالی ترین جزیره هوکایدو ژاپن برگزار می شود. منطقه ای که جزایر کوریل و تنگه لاپروس را می پوشاند. همانطور که گزارش شده است، روسیه در این ماه (فوریه) یک رزمایش موشکی واقعی انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.