کلاهبرداری از اینستاگرامی‌ها با وعده تیک آبی

[ad_1]

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که به بهانه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام، کاربران این شبکه اجتماعی را فریب می داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در این خصوص گفت: چندی پیش فردی با توصیه قضایی به پلیس فتای بزرگ تهران مراجعه و اعلام کرد که فردی ناشناس از طریق صفحه ای در اینستاگرام خواستار تیک آبی برای صفحه خود شده است. و به همین دلیل او را فریب داد.

شاکی همچنین به ماموران گفت که به دنبال تیک آبی برای صفحه اینستاگرام خود بوده و با جستجو در فضای مجازی فرد مورد نظر را پیدا کرده و قول داده است که پس از دریافت وجه در اسرع وقت این کار را برای وی انجام دهد.

گودرزی با بیان اینکه متهم پس از دریافت پول از دسترس خارج شده و به تماس های شاکی پاسخ نداده است، افزود: در پی این اطلاعات، تحقیقات ماموران پلیس فتح تهران بزرگ برای شناسایی و دستگیری این فرد آغاز و اقدامات ویژه ای انجام شد. و از نظر فنی امکان شناسایی آن وجود داشت.

وی ادامه داد: با شناسایی متهمان هماهنگی های لازم با مقام قضایی به عمل آمد و این فرد طی یک عملیات پلیسی در یکی از حومه تهران دستگیر و به کلانتری منتقل شد و تیک آبی دریافت و یا تایید شد. حساب.

رئیس پلیس کلانشهر فتا گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد متهمان به طور مشابه بیش از هفت میلیارد ریال از کاربران اینستاگرام که شناسایی شده بودند کلاهبرداری کرده اند.

به گفته وی، برای متهم دستگیر شده پرونده کیفری تشکیل و این فرد برای ادامه تحقیقات به دادسرا اعزام شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.