آکسفام: نبرد مارب ۱۰۰ هزار یمنی را آواره کرد

[ad_1]

موسسه خیریه بین المللی آکسفام امروز (سه شنبه) گزارش داد که نبرد یک ساله بر سر شهر استراتژیک مارب یمن، حدود 100 هزار نفر را آواره کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، آکسفام گفت این هشدار روشن نشان می دهد که چگونه جنگ مارب وضعیت اسفناک پناهندگان را بدتر کرده است، بسیاری از آنها در چندین نوبت در درگیری ها در نقاط دیگر یمن شرکت داشته اند.

محسن صدیقی، مدیر آکسفام در یمن، گفت که مردم عادی که به جایی که زمانی واحه آرامش نامیده می شد پناه می برند، هدف یک درگیری طولانی مدت شده اند.

این گروه گفت که حداقل 43 حمله هوایی در ماه ژانویه در این استان انجام شد که اهداف غیرنظامی از جمله خانه ها و مزارع را هدف قرار دادند. مین های زمینی، بمب های دست ساز و گلوله باران نیز غیرنظامیان را در مربا هدف قرار داده اند. بر اساس گزارش آکسفام، تنها در ماه ژانویه هشت نفر بر اثر مین های زمینی جان خود را از دست دادند، در حالی که این رقم در سال گذشته پنج نفر بود.

صدیقی گفت: «چند کودک در حین نگهداری از حیوانات مزرعه کشته شده اند و حتی جمع آوری هیزم می تواند کشنده باشد. او گفت: «من به ویژه در مورد گزارش‌هایی که در مورد مین‌گذاری‌شده هیچ سوابقی نگهداری نمی‌شود، نگران هستم.

طبق گزارش سازمان ملل، استان مارب یمن میزبان حدود یک میلیون پناهنده است – یک چهارم از چهار میلیون آواره که 80 درصد آنها زن و کودک هستند. مقامات محلی تعداد آوارگان داخلی مارب را حدود دو میلیون نفر تخمین می زنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.