تاکید ایران و فنلاند بر مقابله با تروریسم و گسترش همکاری‌های حقوقی و قضائی

[ad_1]

دبیرکل دفتر حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند بر لزوم مقابله با آفت تروریسم و ​​افزایش همکاری های حقوقی و قضایی تاکید کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با مدیرکل حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. انجمن آمز برگر آفریقا و خاورمیانه در وزارت امور خارجه فنلاند.

غریب آبادی در این دیدار به بیان سیاست های حقوق بشری و دیپلماسی قضایی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و همچنین آمادگی تهران را برای مذاکرات حقوق بشری و همکاری های حقوقی و قضایی با فنلاند اعلام کرد.

دبیرکل ستاد حقوق بشر با انتقاد از رویکرد سیاسی برخی کشورها به موضوع حقوق بشر و اعمال معیارهای دوگانه و گزینشی در مورد حقوق بشر، افزود: متأسفانه برخی کشورها از حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی علیه سایر کشورها استفاده می کنند. “

وی ابراز امیدواری کرد که فنلاند در دوره جدید خود به عنوان عضو شورای حقوق بشر رویکردی حرفه ای و مستقل اتخاذ کند.

طرفین همچنین بر لزوم مبارزه با پدیده شوم تروریسم که حقوق بشر در سراسر جهان را تهدید می کند و همچنین حمایت از حقوق گروه های آسیب پذیر مانند زنان، کودکان و افراد دارای معلولیت تاکید کردند.

طرف فنلاندی همچنین از حمایت ایران از عضویت فنلاند در شورای حقوق بشر بسیار قدردانی کرد و از گسترش مذاکرات تخصصی حقوقی و قضایی و تبادل تجربیات دو کشور در این زمینه استقبال کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.