تشدید بارش در ۱۵ استان/ وزش باد شدید در ۸ استان

[ad_1]

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش بارندگی در 15 استان، وزش باد شدید در 8 استان و کاهش دما در 6 استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی تشدید فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه (21 بهمن) در مناطق جنوب غربی آذربایجان غربی و کردستان غربی، روز جمعه (21 بهمن) در استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، شرق ایلام، شمال خوزستان، ارتفاعات. ب قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران و غرب استان اصفهان و روز شنبه (24 بهمن) در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلوی و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، شمال فارس، جنوب و غرب از اصفهان خطراتی از قبیل بارش برف و باران، وزش باد شدید، کولاک و مه گزارش شده است.

از پیامدهای این خطر لغزندگی سطح جاده ها و اختلال در تردد، طوفان برف، کاهش دید، احتمال ریزش بهمن، مسدود شدن جاده های برفی، افت فشار گاز و تاخیر و احتمال لغو پروازها خواهد بود. سازمان هواشناسی پرهیز از سفرهای غیرضروری، همراه داشتن وسایل زمستانی مانند زنجیر چرخ، چکش و سوخت کافی، پرهیز از کوه نوردی و جابجایی عشایر، تهیه وسایل کمکی برای برف روبی، ترمیم آسیب های احتمالی و مدیریت مصرف انرژی را توصیه کرد. . . .

سازمان هواشناسی با هشدار زردرنگ همچنین افزایش سرعت باد در روزهای پنجشنبه و جمعه (12 و 12 بهمن) اعلام شده است.

نوع خطر ناشی از بهره برداری از این سامانه افزایش ارتفاع امواج در ساحل از 21 به 1.5 متر و در دریا 2-2.5 متر خواهد بود.

منطقه آسیب‌دیده از این سامانه دریای خزر، نواحی ساحلی و ساحلی در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان است.

پیامدهای این خطر خطر اختلال در فعالیت های دریایی، احتمال آسیب به سازه های دریایی و ساحلی، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، احتمال پارگی تورهای ماهیگیری و آسیب به قفس خواهد بود.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط احتیاط در تردد شناورهای سبک و تفریحی، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق ساحلی، احتیاط در تردد کشتی های تجاری و رعایت تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه خسارت است.

سازمان هواشناسی با هشدار رنگ زرد دیگری از تغییر نوع توده هوا و افزایش فشردگی در بادهای شدید در روزهای یکشنبه و دوشنبه (15 و 15 فوریه) همراه با خطراتی مانند وزش باد شدید خبر داد.

مناطق آسیب دیده این سامانه روز یکشنبه (15 بهمن) استان‌های بوشهر، فارس، یزد، کرمان، اصفهان جنوبی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و روز دوشنبه (دوشنبه) استان‌های سیستان، بلوچستان و شرق هرمزگان خواهند بود. 16 فوریه). .

اثر خطر – آسیب به گلخانه و احتمال شکستگی نهال ها و درختان قدیمی.

با توجه به زمان برداشت پرتقال در استان کرمان به باغداران توصیه می شود پس از آرام شدن جو نسبت به برداشت محصول اقدام کنند.عایق بندی و حفاظت از کندوها به ویژه در استان های بوشهر و هرمزگان به دلیل باد و سرما در مناطق سردسیر، دامداری ها نسبت به تاک اقداماتی برای خشک نگه داشتن کف و بسته نگه داشتن درهای سالن. اقدامات لازم برای تهویه و کنترل دما در شرایط وزش باد در مرغداری ها انجام شود. خودداری از آبیاری برای جلوگیری از ضعیف شدن ریشه گیاهان در اثر وزش باد، عدم استقرار ماشین آلات کشاورزی و عملیات کشاورزی بر روی زمین، تقویت نهالهای تازه کاشته شده با نصب فنس جهت محافظت در برابر باد، خودداری از سمپاشی و سمپاشی، تقویت و ترمیم سقف و ساختار گلخانه ها و در دستور کار – عدم وجود پوشش آهکی در حوضچه های خاکی، جایی که آب به دلیل وزش باد شدید جریان دارد.

سازمان هواشناسی در ادامه هوای سرد روز دوشنبه (26 بهمن) را همراه با خطراتی از جمله کاهش دما در استان های بوشهر، فارس، هرمزگان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان اعلام کرد.

پیامد این خطر یخ زدگی محصولات کشاورزی و احتمال آسیب به ماشین آلات کشاورزی است. مقاومت درختان در برابر سرما، تامین سوخت و شرایط دما و رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها به دلیل کاهش قابل توجه دما. ، افزایش مداوم رطوبت در مزارع و باغات به منظور تنظیم دمای محیط از طریق آبیاری اضطراری، حفاظت نصب و نگهداری سیستم های آبیاری تحت فشار به دلیل دمای پایین سطح، به ویژه در مناطق مرتفع و کوهستانی باید مرتبط باشد.

پوشش نهال های جوان و درختان آسیب پذیر (با پلاستیک مشکی، کیسه، پلی اتیلن و نایلون)، خودداری از هرس درختان، خودداری از کوددهی مخازن آب گرم، ایجاد آتش سوزی و ایجاد مه دود در باغ ها در ساعات اولیه صبح، خودداری از مواد شیمیایی در دستور کار قرار گرفت. استان های جنوبی باید در مناطق با دمای منفی، استفاده از ضدیخ در ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی و حفاظت از سبزیجات تازه رشد کرده و محصولات بهاره در برابر سرما کنترل شوند.

به گزارش ایسنا در این هشدار نارنجی پیش بینی می شود سازمان هواشناسی بر وضعیت جوی تاثیر نامطلوب بگذارد و خسارات احتمالی را به همراه داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خطرناک صادر می شود. هشدار رنگ زرد این بدان معنی است که پدیده های جوی رخ خواهد داد که می تواند در حرکت و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر شده است تا آنها بتوانند برای مقابله با حوادث جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان از این هشدارها آگاه هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.