در مبارزه با ایران‌هراسی و روسیه‌هراسی تلاش شود

[ad_1]

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار با دانشجویان گروه های ایران شناسی، زبان و ادبیات روسی با اشاره به وضعیت زبان فارسی در روسیه، گفت: باید برای مبارزه با ایران هراسی و روس هراسی تلاش شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، 15 نفر از دانشجویان گروه های ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی بشردوستانه روسیه، دانشکده عالی اقتصاد مسکو و دانشگاه فدرال کازان برای شرکت در آن شرکت کردند. در درس زبان و ادبیات فارسی. بنیاد سعدی به ایران سفر کرد و از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بازدید کرد و با حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی پور رئیس این سازمان دیدار کرد.

خجت الاسلام و المسلمین ایمانی پور با بیان اینکه زبان فارسی در روسیه طرفداران بی شماری دارد، گفت: زبان و ادبیات فارسی در روسیه قدمت زیادی دارد اما همواره نیاز به تقویت ایران شناسی و شرق شناسی در روسیه توسط نخبگان و استعدادهای این کشور احساس می شود. .

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: فارسی زبان افسانه هاست. کسانی که در روسیه زبان فارسی می خوانند یا به دنبال شغل هستند یا زبان فارسی را به عنوان زبان تمدنی غنی آمیخته با اسطوره ها، شعر و ادبیات می آموزند.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه روابط ایران و روسیه در حال گسترش است، گفت: تجربه یک زبان فرصت مغتنمی برای تجربه یک فرهنگ جدید است.

ایمانی پور تاکید کرد: ایران و روسیه علاقه مند به توسعه روابط خود در زمینه های مختلف هستند و به نظر می رسد در آینده نزدیک روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بیش از پیش تقویت شود.

وی با اشاره به نقش کلیدی فارسی‌آموزان در ارتباط میان دو ملت، گفت: مواجهه زبان‌آموزان فارسی و روسی با نظام سیاسی، فرهنگ و تمدن ایران زمین می‌تواند زمینه‌ساز گسترش روابط باشد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تاکید بر نمایش چهره واقعی ایران و روسیه در جهان گفت: به مردم عرضه کنید.

سعی کنید با ایران هراسی و روسوفوبیا مبارزه کنید

خجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور در ادامه سخنان خود خطاب به دانشجویان گروه های ایران شناسی، زبان و ادبیات فارسی روسیه گفت: بودن. شما به عنوان فردی که به زبان فارسی مسلط هستید، می توانید تصویر درستی از ایران نشان دهید.

وی بر نقش نسل جدید دانشجویان روسی در رسیدن به اوج ایران شناسی در روسیه تاکید کرد و گفت: رایزنی فرهنگی ایران در فدراسیون روسیه در تلاش است تا انجمن ایرانی شناسی آشنا به استعدادهای این رشته را به ویژه تقویت کند. دانشجویان روسی.» در فارسی این لازم است.

در ادامه این نشست، محمدرضا بهمنی خودنگ، معاون توسعه همکاری های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر لزوم آموزش موثر مجازی زبان فارسی و دسترسی دانش آموزان به زبان های فارسی خارجی تاکید کرد. پلتفرم ها به منظور تسریع در یادگیری خود.

علی اکبر ضیایی، مدیرکل پژوهش و همکاری های دانشگاهی نیز در سخنانی، ارتقای فرصت های یادگیری برای اساتید و دانشجویان علاقه مند به گسترش دانش و اخذ بورسیه را از جمله وظایف این دفتر برشمرد و گفت: دانشجویانی که در دانشگاه های روسیه زبان فارسی می آموزند. اساتید آینده باشند برای آشنایی با چهره های تمدن منطقه روسیه، تاریخ، مذهب و فرهنگ آن به زبان فارسی تا نسل های جدید در ایران با این نخبگان آشنا شوند.

وی با بیان نقش زبان آموزان روسی در توسعه روابط دو قوم، گفت: زبان فارسی از نظر تعامل و اثربخشی اجتماعی ظرفیت بالایی دارد. آشنایی فارسی‌آموزان با ایران و فرهنگ ایرانی باعث آشنایی بیشتر آنان با مکتب اهل بیت (ع) و دین مبین اسلام می‌شود.

سعی کنید با ایران هراسی و روسوفوبیا مبارزه کنید

در بخشی دیگر از این نشست، شهروز فلاحت پیشه، معاون بین الملل بنیاد سعدی، در مورد دوره های زبان و ادبیات فارسی بنیاد صحبت کرد.تاریخ ایران فعالیت های فوق برنامه بنیاد سعدی شامل بازدید از گردشگران، فرهنگی و تاریخی قدیم و جدید خواهد بود. سایت های تهران

وی در پایان تصریح کرد: بنیاد سعدی مسئولیت توسعه زبان فارسی در جهان را بر عهده دارد و با رایزنی های فرهنگی خارج از کشور همکاری خوبی دارد و با همکاری بنیاد سعدی و مشاور برای شرکت در این دوره دانشجویان فارسی زبان را جذب کرده است. فرهنگ ایرانی در فدراسیون روسیه.

سعی کنید با ایران هراسی و روسوفوبیا مبارزه کنید

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.