شورای مرکزی فلسطین پایان همکاری و تعهداتش به توافقنامه ها با اسرائیل را اعلام کرد

[ad_1]

تشکیلات خودگردان فلسطین از رئیس جمهور آمریکا خواست تا کنسولگری خود در بیت المقدس شرقی و دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) در واشنگتن را بازگشایی کند.

به گزارش ایسنا، کمیته مرکزی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از دولت آمریکا می‌خواهیم بر تعهد خود به راه‌حل دو دولتی، توقف شهرک‌سازی، پایان دادن به سیاست اخراج و پاکسازی قومی فلسطینیان تاکید کند. – حرم قدس و حفظ جایگاه تاریخی مسجد الاقصی و توقف تجاوزات اسرائیل.

این شورا همچنین خواستار بازگشایی کنسولگری آمریکا در بیت المقدس شرقی و دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) شد. تشکیلات خودگردان فلسطین از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواسته است که به تعهدات خود احترام بگذارد و آنها را به اسرائیل گره نزند.

شورای مرکزی فلسطین همچنین تصمیم خود را مبنی بر پایان دادن به کلیه تعهدات ساف تحت تمامی توافقات با رژیم صهیونیستی از جمله تعلیق به رسمیت شناختن اسرائیل تا زمان به رسمیت شناختن فلسطین در داخل مرزها در 4 ژوئن 1967 در پایتخت قدس شرقی و پایان دادن به آن اعلام کرد. از پاپ

وی همچنین از تعلیق هماهنگی امنیتی با اسرائیل خبر داد و خواستار شفاف سازی روند انتقال اصول از مرحله خودگردانی به مرحله دولت مستقل شد.

این شورا بر حق مردم فلسطین برای مقاومت در برابر اسرائیل و حمایت کامل از مقاومت مردمی و رفع نیازهای آنها در برابر تجاوزات شهرک نشینان تاکید کرد.

این شورا درباره آینده تشکیلات خودگردان فلسطین و انتخابات، از حماس خواست تا در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در نوار غزه دخالت نکند.

شورا خواستار ادامه همکاری برای تشکیل دولت وحدت ملی شد و به کمیته اجرایی دستور داد تا تشکیلات خودگردان فلسطین را بازسازی کند که با اصول تقویت حاکمیت فلسطین سازگار است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.