وزیر خارجه ارمنستان: به دنبال تقویت همکاری‌ها با ایران هستیم

[ad_1]

وزیر امور خارجه ارمنستان: برای تقویت همکاری با ایران تلاش می کنیم

وزیر امور خارجه ارمنستان تصریح کرد که این کشور در تلاش است روابط موثر و دوستانه با ایران را تقویت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آرکانا، آرارات میرزوریان وزیر امور خارجه ارمنستان در پیامی به مناسبت سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و ارمنستان به حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان تبریک گفت که اساس احترام متقابل شکل گرفته است. .
بر اساس این گزارش، بیانیه برقراری روابط دیپلماتیک ایران و ارمنستان در تاریخ 18 بهمن 92 در تهران امضا شد. در آوریل 1992 سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان و در دسامبر همان سال سفارت ارمنستان در تهران افتتاح شد.
ایران یکی از شرکای کلیدی در سیاست خارجی و اقتصادی ارمنستان است. دو کشور در حال اجرای پروژه های زیرساختی بزرگ در زمینه های انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، داروسازی و سایر صنایع هستند.
ارمنستان از میان چهار کشور همسایه مرزهای خود را فقط به روی ایران و گرجستان باز کرده است. مقامات ایرانی به دنبال تقویت روابط سیاسی و تجاری با کشورهای اروپای شرقی از طریق ارمنستان هستند.
طبق آمار رسمی، ایران سومین شریک تجاری خارجی ارمنستان است. حجم مبادلات تجاری بین ارمنستان و ایران در سال 2021 بالغ بر 502.8 میلیون دلار بوده که 25.2 درصد بیشتر از سال قبل است.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.