پایان نشست کمیته تحقیق مشترک ایران و عراق در خصوص ترور شهید سلیمانی

[ad_1]

معاون وزیر امور خارجه قوه قضائیه گفت: سومین جلسه کمیته تحقیقات مشترک ایران و عراق درباره پرونده جنایی قتل شهید سلیمانی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو آزادی، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی اختصاصی با رادیو آزادی گفت: ستاد حقوق بشر : عراق کار خود را در خصوص اقدام جنایتکارانه ترور شهید سلیمانی و یارانش که دیروز و امروز در بغداد رخ داد، به پایان رساند.

غریب آبادی افزود: طرف عراقی برخی از اسناد درخواستی طرف ایرانی در رابطه با این حمله تروریستی را ارائه کرده است.

معاون وزیر امور خارجه قوه قضائیه همچنین از انتشار بیانیه مشترک قوه قضائیه دو کشور در پایان این دور از مذاکرات خبر داد و گفت: در این دیدار دو طرف در سه موضوع به توافق رسیدند: اول. تسریع و تداوم همکاری های دوجانبه از جمله تبادل اسناد و اطلاعات تکمیلی برای پیشبرد مراحل قانونی در دو کشور به منظور تضمین اجرای عدالت در مورد این عمل مجرمانه. دومین؛ تاکید بر تکمیل تحقیقات دوجانبه در ابعاد مختلف این اقدام مجرمانه به منظور اجرای هر چه سریعتر عدالت برای هر یک از متهمان؛ سوم؛ تمام اقدامات لازم را برای تعقیب، تعقیب و مجازات کلیه دست اندرکاران، تصمیم گیرندگان، برنامه ریزی و اجرای این عمل مجرمانه توسط هر دو طرف اتخاذ کنید.

غریب آبادی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه تحقیقات طرف ایرانی در این پرونده در حال تکمیل است، پیش بینی می شود تا پایان سال کیفرخواست مربوطه به منظور رسیدگی به جرایم و متهم شدن عاملان به دادگاه ارائه شود. و عاملان این جنایت در هر سطحی باشند.» ارسال به تهران.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.