چالش تایید واکسن کرونا برای اطفال در آمریکا

[ad_1]

رگولاتورها در ایالات متحده به زودی با عواقب تصمیم بحث برانگیز بعدی خود در مورد نحوه واکسینه کردن کودکان در برابر کووید روبرو خواهند شد.

به گزارش ایسنا، مقامات بهداشتی ایالات متحده در حال حاضر با چالش مهمی روبرو هستند و آن اینکه آیا واکسن فایزر برای کودکان زیر پنج سال، با وجود پرسش‌ها و عدم اطمینان در مورد تعداد دوز و اثربخشی، با توجه به ظهور مجدد ویروس کرونا در این کشور مجاز است یا خیر. آیا این واکسن موجود است یا خیر؟

بار دیگر، ظهور کووید-19 مقامات بهداشتی ایالات متحده را مجبور کرده است که بین «یک سیستم تأیید سریع واکسیناسیون غیر متعارف» و «هزینه انسانی پایبندی به روش مرسوم تأیید و نظارت بر اثربخشی دارو» (که معمولاً هر دو است) تمایز قائل شوند. برای انتخاب.

فایزر از سازمان غذا و داروی ایالات متحده خواسته است تا دو دوز واکسن کرونا را برای کودکان تجویز کند. شش ماه تا پنج سال با این حال، ادعا می شود که واکسن برای کودکان در نهایت می تواند در سه دوز تجویز شود.

در ماه دسامبر، این شرکت همچنین اعلام کرد که واکسن دو دوز پاسخ ایمنی لازم را در کودکان ایجاد می کند. دو تا چهار سال ایجاد نمی کند و بنابراین با دوز سوم برای این گروه سنی آزمایش می شود.

مطالعات بالینی نشان داده است که به کودکان دو دوز واکسن داده می شود. شش ماه تا دو سال امنیت کافی را فراهم می کند.

همچنین هیچ نگرانی در مورد عوارض جانبی احتمالی واکسیناسیون برای هر گروه سنی وجود ندارد.

به گفته کارشناسان، نتایج این آزمایش‌ها تا ماه مارس انتظار نمی‌رود و واضح است که اجازه دادن به کودکان برای تزریق دو دوز واکسن به والدین این امکان را می‌دهد تا برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به نوبت سوم، واکسیناسیون کودک خود را آغاز کنند. .

اما آنچه در این مرحله باعث نگرانی برخی از کارشناسان شده است، اطلاعات مبتنی بر احتمال است، نه اطلاعات دقیق در مورد نکات ظریف و جزییات نتایج آزمایش که می تواند افراد را سردرگم کرده و باعث بی اعتمادی شود.

برخی کارشناسان می گویند تصویب دو دوز واکسن برای کودکان در ابتدا با انتقاداتی مواجه شد، زیرا اطلاعات غیرقطعی مانند اینکه «اگرچه دو دوز تا حدودی مؤثر است، اما باید سه دوز واکسن تزریق شود» می تواند منجر به شک و تردید و تردید شود. به مردم بپیوندید و به مردم این تصور را بدهید که همان واکسن دو دوز (که در عمل خیلی موثر نیست) کافی است زیرا مجوز دارد.

منتقدان “روش تایید سریع واکسن” نیز هشدار می دهند: به نوبه خود، منتقدان هشدار می دهند که ارائه اطلاعات به گونه ای که می تواند مجوز واکسن را صادر کند. مسئله این امر منجر به سردرگمی، عدم اطمینان عمومی و نگرانی در مورد عدم ادغام فرآیند واکسیناسیون در افکار عمومی شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.