گرانی و برخی مسائل مردم را اذیت می‌کند، اما این مشکلات حل خواهد شد

[ad_1]

ایسنا/ تهران معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت در مدت محدود فعالیت خود گره های زیادی را باز کرده است. در آغاز سلطنت، ذخایر کشور در بهترین وضعیت نبود.

محمد مخبر پیش از ظهر امروز چهارشنبه 20 بهمن ماه در جریان سفر به پیشوا گفت: شهر قم اولین جایی بود که امام را به رسمیت شناختند، اما این منطقه (ورامین و پیشوا) و شهدای آن پیشگامان انقلاب بودند. نهضت امام خمینی. و به رسمیت شناختن قیام توسط کل کشور و عامل بسیار مهم در پیروزی انقلاب اسلامی، کمتر کسی در کشور است که رهبر و ورامین را نشناسد و قدر شهدای 15 خرداد را نداند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) در یک مناسبت نادر روزی مانند 15 خرداد را عزای عمومی برای همیشه اعلام کردند و عجیب بود که در همان زمان از دنیا رفتند.

معاون اول رئیس جمهور با تشریح گستره شخصیت امام خمینی (ره) افزود: یکی از ویژگی های بارز امام خمینی (ره) هنر مردم نهادن برای حل مشکلات کشور است که انقلاب را نیز به دنبال داشت و جنگ را با پیروزی به پایان رساند. ” وجود این خصلت در شخصیت رهبری نیز عزت و عظمت کشور را تا امروز با وجود همه دشمنی ها رقم زد.

وی درباره مشکلات موجود در کشور گفت: هزینه و برخی مسائل باعث نگرانی مردم شده است اما این مشکلات حل خواهد شد. دولت در مدت زمان محدود خود، گره های زیادی را باز کرده است. در ابتدای دولت، ذخایر کشور در شرایط خوب نبود، فروش نفت بد بود، در یک روز 700 تا 800 نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند، پول ما را در جاهای مختلف گروگان گرفتند، مذاکرات خوب پیش نرفت. اما امروز دولت به فکر حل مشکلات در کوتاه مدت نبود، پرداخت و آنها را حل کرد.

این افشاگر همچنین بر مشارکت مردم در امور اقتصادی تاکید کرد و گفت: ایجاد کارخانه توسط بخش خصوصی در شرایط تحریم پیام روشنی دارد و این پیامی است که امام راحل (ره) مرتباً بر آن تکیه کرده اند. این شعاری است که ما می توانیم.» در کشور ما هیچ گرهی وجود ندارد که نتوان آن را باز کرد.

وی با بیان اینکه امروز و من از موضعی صحبت می کنم که همه مشکلات کشور را می بینم و فرصت ها را می شناسم، افزود: با فرصت های خدادادی و کارهایی که در 40 سال انقلاب انجام شده است، هستیم. بتواند این مشکل را حل کند.” ما چندین راه حل داریم، یکی از اهداف خطیر و وظایف اصلی امام و رهبری رسیدگی به مستضعفین بود و حکومت، حکومت مردمی و عادل، بزرگترین عدالت است. عدالت معیشتی است، ما در روستاها فرصت داریم، می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم، نام روستا برای ما نماد پیشرفت، اشتغال، تولید و…

معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم شهرهای بزرگ با چالش های زیادی در زمینه آلودگی هوا، اشتغال، تولید و … مواجه هستند. روستاها باید به گونه ای ساخته شود که هرکس می خواهد کار مولد ایجاد کند به روستاها برود.»

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.