آغاز ساماندهی دستفروشان بازار برای نوروز از شنبه

[ad_1]

شهردار منطقه 12 از آغاز عملیات ساماندهی دستفروشان و دستفروشان در خیابان 15 خرداد و اطراف بازار تهران از روز شنبه به درخواست مردم، کسبه و معتمدین این بازار خبر داد.

به گزارش ایسنا، امیر یزدی در این خصوص گفت: بنا به درخواست مردم، کسبه و معتمدین محترم بازار تهران مانند سال های گذشته در راستای مبارزه با عوامل ساده در معابر غیرمجاز و ساماندهی آنها در اماکن مجاز، طرح مشترک با نیروی انتظامی، یگان امداد، شرکت شهربان و حریمبان شهرداری تهران، شرکت ساماندهی صنعت و مشاغل شهرداری تهران و شهرداری منطقه 12 در محور 15 خرداد و حوالی بازار تهران ایجاد می شود.

یزدی با اشاره به اینکه این طرح از روز شنبه 23 بهمن ماه به صورت مستمر انجام می شود، یادآور شد: بر اساس ماده 692 قانون مجازات اسلامی که مانع تضییع حقوق قانونی دیگران است، ساده سازی از نظر قانون مجازات اسلامی انجام می شود. قانون خوش آمدید؛ بدین ترتیب با توجه به اطلاعات ارائه شده در هفته جاری به کلیه دستفروشان و توزیع کنندگان اخطارها و اخطارهای لازم بر اساس ضوابط و مقررات داده شده است و طبق دستور واصله به مرجع قضایی، دستفروشان از روز شنبه در صورت مقاومت متخلفان برابر قانون مجازات خواهند شد.

وی با اشاره به تلاش شهرداری منطقه برای شناسایی و کمک به خانواده هایی که به دلیل مشکلات معیشتی به تن فروشی روی آورده اند، ادامه داد: برنامه هایی که باید برای این افراد ترتیب دهیم از دو ماه قبل آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد. “. از سال آینده در مکان‌هایی خارج از میدان بازار فعالیت می‌کنیم و روز بازاری برای امرار معاش آنها ترتیب خواهیم داد. این در حالی است که تعدادی از آنها (حدود 80 میز) مدتی است در محور باب همایون ساماندهی شده و هر روز از ساعت سه بعد از ظهر به امور خود مشغول هستند.

شهردار منطقه 12 با بیان اینکه اکثر کالاهایی که از طریق دستفروش عرضه می شود به دلیل اینکه توسط تولیدکننده و فروشگاه خاصی تهیه نمی شود، باعث نارضایتی و نارضایتی مردم می شود، افزود: صاحبان فروشگاه دارد اما وجود دارد. از نظر سلامت مواد و خدمات پس از فروش ضعیف است. متاسفانه طبق بررسی های انجام شده در بازار تهران در تعدادی از موارد دلیل ارزان بودن این اجناس این است که یا این اموال به سرقت رفته و یا به دلیل ازدواج و خیاطی نامناسب و بی کیفیتی ارزان به فروش می رسد.

وی همچنین توضیح داد: با توجه به ظرفیت محدودی که در پیاده رو خیابان 15 خرداد که گذرگاه عابر پیاده است وجود دارد، دستفروشان به هیچ وجه نمی توانند در این مکان حضور داشته باشند. زیرا حضور آنها نقض، دخالت و تضییع حقوق عمومی است و مشکلات زیادی را در تردد و حضور شهروندان در بازار ایجاد می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.