احتمال نیاز به تزریق دز چهارم یا بیشتر واکسن کرونا

[ad_1]

شهیده بهشتی، ویروس شناس دانشگاه علوم پزشکی، با تاکید بر اهمیت تزریق واکسن کرونا برای پیشگیری از انواع شدید این بیماری، گفت: حتی ممکن است نوبت چهارم را از دست بدهیم و دوزهای بعدی لازم باشد. همه چیز بستگی به رفتار کرونا در جهان دارد.

به گزارش ایسنادکتر علیرضا ناجی گفت: واکسن های یادآور می توانند عوارضی مشابه دوز یک و دو داشته باشند. در صورت بروز عوارض پس از واکسیناسیون، می توان آنها را به عنوان یک علامت با داروهای مسکن درمان کرد.

او گفت: «کسانی که مصون هستند ممکن است دوباره آلوده شوند. خوشبختانه، مطالعات نشان داده اند که حتی یک دوز از واکسن می تواند در پیشگیری از بیماری های جدی، بستری شدن در بیمارستان و مرگ نقش بسزایی داشته باشد.

ناجی درباره نیاز احتمالی به دوز چهارم واکسن کرونا گفت: «حتی ممکن است از نوبت چهارم صرف نظر کنیم و به نوبت بعدی نیاز داشته باشیم. همه چیز بستگی به رفتار کرونا در جهان دارد. ما می دانیم که ایمنی واکسن دائمی نیست و در حال حاضر دوز چهارم برای همه افراد دارای نقص ایمنی توصیه می شود. برخی از کشورها حتی مطالعاتی در این زمینه انجام داده اند و برای مثال دوز چهارم را برای گروه هایی مانند پرسنل پزشکی توصیه می کنند. اما در حال حاضر، دوز چهارم بیشتر برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف توصیه می شود.

به گزارش کانال خبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی در پایان تاکید کرد: درمان کرونا از همه جنبه ها به علائم و داده های بالینی فردی بستگی دارد که بر اساس آن پزشک معالج بیماری را طبقه بندی می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.