باج‌خواهی آمریکا از لبنان همزمان با پیشنهادات فرستاده این کشور برای مقامات لبنانی

[ad_1]

تحلیلگران می گویند که ایالات متحده در حال حاضر از اختلافات بین فرمانده ارتش و رئیس جمهور لبنان بر سر برنامه های واردات برق و گاز از اردن و مصر برای پیشبرد اهداف خود در این کشور استفاده می کند.

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، جوزف عون فرمانده نیروهای مسلح لبنان با عاموس هاخشتاین اعزامی به واشنگتن برای بررسی تعیین مرز آبی بین لبنان و رژیم صهیونیستی با حضور دوروتی شیا سفیر آمریکا در بیروت دیدار کرد. . تعیین محدودیت های پرداخت

در این نشست، عون به هاچشتاین اطمینان داد که ارتش هر تصمیمی را که از سوی مقامات سیاسی گرفته شود، خواهد پذیرفت.

درخواست باج از سوی لبنان از پیشنهادهای کبریت به مقامات لبنانی ارسال شد

سفارت آمریکا در بیروت خاطرنشان کرد که اراده وجود دارد و اراده یک ابزار است. توافق بر سر مرزهای دریایی می تواند فرصتی را برای لبنان فراهم کند تا در آینده پیشرفت کند.

سفارت آمریکا می نویسد: امروز دیدار پرباری بین هاچین و فرمانده ارتش لبنان صورت گرفت.

نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان نیز با حضور سفیر آمریکا در منزل خود با آموس هاخشتاین دیدار کرد.

در این جلسه پیشنهادات جدید هاچین مورد بحث و بررسی قرار گرفت. میقاتی گفت که این موضوع را با میشل عون رئیس جمهور لبنان و نبیه بری رئیس پارلمان لبنان برای تعیین موضع لبنان در میان خواهد گذاشت.

میشل عون همچنین در جریان مذاکرات غیرمستقیم درباره مرز آبی لبنان و اسرائیل با سفیر آمریکا دیدار کرد.

درخواست باج از سوی لبنان از پیشنهادهای کبریت به مقامات لبنانی ارسال شد

هاچین در این نشست، عون را در جریان نتایج مذاکرات خود در اسرائیل قرار داد و پیشنهاداتی ارائه کرد که برای دستیابی به راه حلی برای این پرونده مورد بررسی قرار گرفته و برای دستیابی به این هدف، تماس با طرف اسرائیلی ادامه خواهد داشت.

عون همچنین بر تمایل لبنان برای بررسی مسائلی که در آینده مطرح خواهد شد، تاکید کرد.

در این دیدار همچنین نقش ایالات متحده در کمک به رفع موانع ترانزیت گاز و برق از مصر، اردن و سوریه به لبنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا، بسیاری از تحلیل گران سفر آمریکا به بیروت برای احداث خطوط دریایی را مورد بحث قرار دادند.

هیثم الموسوی، تحلیلگر لبنانی، می نویسد که اگرچه ایالات متحده فرستاده خود را برای ترسیم مرز به لبنان فرستاد. اما او با قطع برق و گاز اردن و مصر از لبنان اخاذی می کند.

آیا به اختلاف، باج دادن یا صرفاً خرید زمان مربوط می شود؟

این سوال مربوط به سفر هاچشتاین است. هوخشتاین با عبدالله بو حبیب وزیر امور خارجه لبنان و ولید الفیاض وزیر انرژی لبنان دیدار کرد.

هوخشتاین به مقامات لبنانی دلایل مخالفت آمریکا با واردات گاز و برق از مصر و اردن به لبنان را توضیح داد.

به گفته منابع خبری مطلع، نماینده آمریکا پیش از ورود به بیروت گفت که پیشنهاد مستقیمی برای تعیین مرز اسرائیل و لبنان دارد.

به گفته این منابع، پیشنهاد نماینده آمریکا بر چند بخش است، از جمله: 1. اختلاف دو طرف بر سر نقطه مرکزی مرز با امتیازات متقابل، یعنی خروج لبنان از خط 29 و بخشی از قانا قابل حل است. در مقابل، اسرائیل از خط هاف عقب نشینی می کند. 2. لبنان باید موضوع را از منظر تحقق منافع خود با شروع عملیات اکتشافی بررسی کند، زیرا شرکت های بین المللی قبل از انعقاد توافق تمایلی به مشارکت در عملیات اکتشافی ندارند.راه حل موقت را اجرا و سپس عواید را توزیع کند. بین دو طرف

بر اساس آنچه الاخبار دریافت کرده است، از بحث های کنونی مشخص است که اجماع رئیس جمهور لبنان همچنان بر اساس اصل تصویب تعیین مرزها قبل از هر اقدامی است.

با این حال، طرف آمریکایی با تمرکز بر اختلاف بین نهادهای رسمی لبنان، نقش خود را ایفا می کند، به ویژه پس از پیامی که هیئت لبنانی به سازمان ملل فرستاد که لبنان چیزی غیر از خط 29 را نمی پذیرد.

به گفته این منابع، در مرکز مشکل، داستان درگیری مخفیانه بین دو جناح لبنانی نهفته است که در آن گروه اول نماینده فرمانده ارتش لبنان و تیم سیاسی او هستند که در چند وقت اخیر بسیار فعال بوده اند. با این حال وی به آمریکایی ها گفت که ارتش به آنچه دولت تصمیم گرفته است متعهد است و رئیس جمهور لبنان در گروه دوم قرار دارد.

طرف آمریکایی اختلافات بین تیم های رئیس جمهور و فرمانده ارتش لبنان را در نظر گرفت.

به گفته یک منبع آگاه، تغییری اساسی در این پرونده به وجود آمده است که از توجه مأموریت آمریکا در لبنان پنهان مانده است. با این حال، جزئیات زیادی از این تغییر اساسی هنوز در دسترس نیست.

این منبع خاطرنشان کرد که لبنان ممکن است به دلیل مشکلات گاز مصر و برق اردن تحت فشار زیادی قرار گیرد.

در همین راستا، اطلاعات موجود حاکی از ادامه خروج دولت آمریکا از توافق نهایی مصر و اردن برای پیشبرد این دو پروژه و اعطای معافیت از تحریم‌های «قانون سزار» است، زیرا این عملیات مستلزم استفاده از خاک سوریه است. .

با این حال، مصریان وعده کمک آمریکا در این زمینه را دادند. اما نماینده ایالات متحده نزد وزیر انرژی لبنان دیروز تأیید کرد که وی شخصاً بر اساس نقش خود در پرونده انرژی حداکثر تا ماه آینده برای تسهیل روند تصویب کار خواهد کرد.

به نظر می رسد واشنگتن می خواهد طرحی را برای واردات گاز مصر قبل از برق از اردن اجرا کند و به مصر و لبنان گفته است که می خواهد جزئیات توافق و ماهیت مذاکرات با بانک جهانی را مطالعه کند.

به گفته منابع آگاه، وزارت امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا تحت فشار گروه‌هایی در مجلس نمایندگان و سنا هستند که از یک سو با حمایت غیرمستقیم از رژیم سوریه و از سوی دیگر با معافیت موافقت می‌کنند. تعهد لبنان به اصلاحات این بخش انرژی و مبارزه با فساد را تحت الشعاع قرار می دهد. به همین دلیل است که با تصویب تعلیق سزار در این زمینه مخالفند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.