تقابل بازیگران منطقه‌ای در تحولات عراق

[ad_1]

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: در تحولات عراق، تقابل بین بازیگران منطقه ای و همچنین نقش برخی بازیگران فرامنطقه ای مانند آمریکا وجود دارد، اما تا زمانی که همه مسائل به وجود نیاید، عراق شاهد صلح نخواهد بود. حل می شوند.

حسن لاسگردی در گفت وگو با ایسنا، درباره به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری عراق، اظهار کرد: اتفاقات روزهای اخیر عراق بسیار پیچیده شده است و هنوز در بین جریان ها بر سر برخی مواضع و مسئولان اتفاق نظر وجود ندارد و وجود دارد. اختلاف نظرها “

وی افزود: ائتلاف کردستان همچنان بر انتخاب آگاهانه زیباری اصرار دارد در حالی که مسئولیت پرونده ها و ایرادات دادگاه قانون اساسی بر عهده وی است. در مورد تشکیل دولت و انتخاب نخست وزیر نیز در میان سایر جریان های سیاسی از جمله صدر اختلاف نظر وجود دارد.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین تصریح کرد: به نظر می رسد حوادث عراق مانند دومینو در هم تنیده شده است و تا زمانی که همه مسائل حل نشود عراق شاهد صلح نخواهد بود.

لاسگردی درباره نقش بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای در حوادث عراق گفت: عراق همچنان برای آمریکا بسیار مهم است و اکنون آمریکا همچنان حضور دارد و نقش موثری دارد. در این میان جریان هایی در داخل عراق نیز آمریکایی ها را همراهی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل دیگر رقابت بازیگران منطقه است به ویژه اینکه کشورهای منطقه تلاش می کنند عراق را به یک بازیگر مهم و موثر در جهان عرب تبدیل کنند. از سوی دیگر ایران به عنوان همسایه عراق تلاش می کند از طریق گفت وگو زمینه را برای تغییر نتایج انتخابات فراهم کند. بنابراین تقابل بین بازیگران منطقه ای وجود دارد.

وی در پایان گفت: با توجه به این شرایط، انجام مذاکرات محرمانه و کاهش تضاد منافع زمان می برد، اما آنچه قابل توجه است این است که عراق در حال حاضر شاهد صلح نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.