تلاش برای تحقق ایجاد ۵۰۰ هزار شغل حوزه روستایی در سال آینده

[ad_1]

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از تلاش برای ایجاد 500 هزار شغل در روستاها در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، امیرحسین مدنی در مراسم افتتاح 6578 پروژه عمران و اشتغال روستایی با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار تهران و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری ​​در شهرستان پیشوا اظهار کرد: اتفاقات خوبی رخ داده است. در دولت سیزدهم اتفاق افتاد. در مناطق روستایی و مناطق محروم رخ می دهد. این اقدامات با توجه به اینکه خود رئیس جمهور توجه زیادی به توسعه و آبادانی روستاهای منطقه دارد، با موفقیت اجرا می شود. امروز (چهارشنبه) 6578 پروژه در 6982 روستا با وام 124 هزار میلیارد ریالی به بهره برداری می رسد تا شاهد تحول در روستاها باشیم.

وی افزود: مهمترین موضوع در حوزه اقتصاد روستایی ایجاد 500 هزار شغل در روستاها است که برای سال آینده برنامه ریزی شده است. این امر از طریق دستگاه های مختلف از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) محقق خواهد شد.» از سوی دیگر احیای 500 معدن در دستور کار سال آینده قرار دارد.

معاون توسعه روستایی و محرومیت زدایی رئیس جمهور ادامه داد: 500 بازارچه روستایی برای بازار روستایی ایجاد می شود. شریان های مسافری و گردشگری این بازارها در سال آینده ساخته می شود. در بخش توسعه زیرساخت ها، موضوع مسکن را در راستای سیاست دولت داریم.» یک میلیون خانه ای که دولت هر سال به دنبال آن است، 200000 خانه در مناطق روستایی خواهد بود.

وی ادامه داد: در حوزه آبرسانی 10 هزار روستا با کم آبی مواجه هستیم و در سال آینده حداقل 3 هزار روستا مشکل کم آبی حل می شود. بر اساس نهضت احیا، از 4 هزار واحد تولیدی که در سال 1401 در کشور احیا می شود، 2 هزار واحد روستایی هستند که از این تعداد 500 معدن احیا و هزار و 500 واحد تولیدی صنعتی به ویژه در صنعت انجام شده است. در روستاهای کشور احیا شد.

مدنی تاکید کرد: منابع معاونت توسعه روستایی که انشالله با کمک مجلس اجرا می شود در حوزه آبخیزداری و سایر بخش ها هزینه می شود و پروژه های خوبی در حوزه پژوهشی راه اندازی شده است و ما نیز در حال انجام آن هستیم. امیدواریم آنها را معکوس کنیم.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.