مرکز تحقیقات پسته در سروستان ایجاد می‌شود

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع آب، خاک، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از راه اندازی مرکز تحقیقات پسته در سروستان استان فارس خبر داد.

محمدجواد عسکری روز پنجشنبه 21 بهمن در گفت و گوی بخش عمومی با کشاورزان سروستان گفت: یکی از بحث هایی که به صورت جدی دنبال می کنیم، راه اندازی مرکز تحقیقات پسته در سروستان است. به همین منظور به زودی جلسه ای در کمیسیون کشاورزی برگزار خواهیم کرد.

عسگری گفت: با مشورت استاندار و مسئولان استانی از تشکل ها، معتمدین و دانشکده های کشاورزی برای حضور در جلسه پیگیری دعوت خواهیم کرد.

وی افزود: با راه اندازی مرکز تحقیقات پسته در شهرستان سروستان، علاقه مندان به تولید پسته، کشاورزان پیشرو و به ویژه پسته کاران می توانند از امکانات این مرکز استفاده کنند.

عسگری با اشاره به اینکه سروستان به لطف آب و هوای خوب و خاک خوب جایگاه خوبی در تولید پسته به عنوان یک محصول با ارزش به خود اختصاص داده است، افزود: تلاش پسته کاران پیشرو باعث شده است که سروستان در جایگاه خوبی قرار گیرد. بنابراین ما نیز باید تلاش کنیم تا مشکلات این حوزه را بررسی و حل کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث تولید پسته، زمینه سازی برای صادرات پسته مهم است، گفت: حوزه صادرات پسته و مسائل مربوط به آن را به عنوان گامی خوب و ارزشمند برای پولی سازی طرح امنیت غذایی ارائه کرده و این مهم را برجسته می کنیم. .

نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت با اشاره به اینکه مکانیزاسیون کشاورزی و به ویژه ماشین آلات کاشت، برداشت و برداشت پسته یکی از مشکلات پسته کاران سروستانی بود، گفت: مقرر شد با دستگاه متولی در شهرستان سروستان هماهنگی شود. کمیسیون کشاورزی و متعاقب آن جلسه ویژه مکانیزاسیون و اصلاح باغات پسته سروستان.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، خاک، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: کشاورزان سروستانی باید حذف شوند.

عسگری همچنین به علاقه سرمایه گذاران سروستانی برای تسهیل واگذاری زمین برای پروژه های مختلف اشاره کرد و افزود: به زودی جلسه ای برای بررسی متقاضیان علاقه مندی که طرح های خود را ارسال کرده اند و تسهیل در روند واگذاری برگزار می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.