پاسخ شهرداری تهران به فروش خانه شهرداران/اعطای پروانه ساخت مربوط به دوره قبل مدیریت شهری است

[ad_1]

شهردار منطقه یک تهران از انجام 153 میلیارد تومان فروش، پروانه ساخت و درآمد در دوره مدیریت آقای خانچی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجوی در واکنش به اظهارات خاناچی شهردار سابق تهران مبنی بر صدور پروانه ساختمانی و تخریب منازل شهرداران، گفت: در کمتر از 4 ماه شهرداران در گذشته دستور نقشه برداری دریافت کردند. دوره مدیریت بوده و کلیه فیش های خود را تا تاریخ 16 تیر 1400 واریز خواهند کرد.

شهردار منطقه یک بیان کرد: ملک پس از فروش و واگذاری از طریق مزایده شهرداری تهران به مالک جدید به نام شرکت بازرگانی کالا آوران آراز در تاریخ 19 اسفند 1396 نسبت به اخذ پروانه ساختمانی و به دنبال آن نقشه نقشه مطابق با آن اقدام کرد. با آیین نامه 20 آوریل 2014. و آیین نامه طرح تفصیلی صادر شد و در 5 تیر 1400 پس از ارائه نقشه های معماری توسط مالک، برگه اظهارنامه عوارض صادر و در همان روز مبلغ سه و نیم میلیارد تومان پرداخت شد و تسویه شد که به حساب شهرداری واریز شد که طبق دستورالعمل سابق در پروژه های عمرانی استفاده می شد که باید توسط کارشناسان بررسی شود.

شهردار منطقه یک افزود: نکته بعدی و مهم این است که شهردار سابق تهران به گفته رئیس سابق سازمان املاک و مستغلات هیچ پیش شرط قانونی برای خریدار ارائه نکرده است و چگونه می توانند اکنون مطالبه کنند. که پشتوانه اسنادی و قانونی ندارند.» لذا با توجه به قوانین و مقررات جاری و همچنین پرداخت عوارض و حقوق مکتسبه، فرآیند صدور پروانه تخریب و بازسازی در ساعت 14:00 31 آذرماه به پایان رسید.

خواجوی تاکید کرد: در راستای آموزش افکار عمومی و اطلاع رسانی به شهروندان تهرانی بویژه مردم شریف منطقه طی صد روز گذشته بیش از 19 هزار و 100 متر مربع عرصه و 4 هزار متر مربع از بزرگواران در قالب 9 پروانه بهره برداری شده است. پلاک هایی به ارزش 500 میلیارد ریال از دست زورمندان و متمولان آزاد و برای خدمات تکمیلی در حوزه خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی به شهرداری منتقل شده است.

شهردار منطقه گفت: باید تاکید کرد که مسیر خدمت رسانی به مردم در شهرداری تهران با قوت ادامه دارد و چنین مسائلی نمی تواند خللی در جبران کاستی های مدیریت دوره قبل و تحقق وعده ها و برنامه های جاری ایجاد کند. . .

خواجویی افزود: این محوطه فاقد بنای میراث باارزش است و یا در حوزه حفاظتی میراث فرهنگی قرار ندارد که در تاریخ 23 مهر 1395 و پس از اخذ نظر کارشناسی در تاریخ 23 آبان ماه به صورت رسمی به کارشناسان رسمی قوه قضاییه گزارش شد. , 1395 دو بار 9 آذر 1399 و 16 آذر 1399 مزایده در روزنامه همشهری اعلام شد و مزایده در تاریخ 10 آذر 1399 با حدود 153 میلیارد تومان برگزار شد. سند ساخته شده است. در زمان واگذاری آن توسط شهرداری تهران، هیچ گونه تعهد یا شرطی برای عدم تخریب و مرمت و تغییر در آن به مالک داده نشده است و از نظر حقوقی به گفته مالک، شهرداری این حق را دارد. درخواست تخریب و تمدید پروانه و پس از دریافت طرح و پرداخت عوارض مربوطه، صدور پروانه از تعهدات قانونی و مسلم شهرداری می باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، وی با بیان اینکه صداقت و پایایی رسانه ها در انتقال اخبار به شهروندان حائز اهمیت است، افزود: خوشبختانه تغییر رویکرد به اطلاع شهروندان عزیز و محترم تهرانی رسیده است. خدمت از حرف به عمل به عصر جدیدی از حکمرانی شهری. در عرصه و میدان عمل که با روحیه جهادی و انقلابی این راه را ادامه خواهد داد، خواهیم داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.