کاخ سفید: مذاکرات با ایران به نقطه‌ تعیین‌کننده‌ای رسیده است

[ad_1]

سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی به سوالی درباره پیشرفت مذاکرات در وین پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت کاخ سفید، یان ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره پیشرفت مذاکرات در وین گفت:[غیر مستقیم] با ایران در زمینه بازگشت دوجانبه به اجرای برجام به نقطه تعیین کننده و مهمی رسیده ایم. این توافق که منافع اساسی همه طرف‌ها را در نظر می‌گیرد وجود دارد، اما اگر ظرف چند هفته آینده اجرایی نشود، ادامه پیشرفت هسته‌ای ایران، بازگشت ما به آژانس را غیرممکن می‌کند.

ساکی افزود: “ما به دلیل پیشرفت آنها هستیم.” [ایران] ما در برهه مهمی به دلیل خروج رئیس جمهور قبلی و تیمش از توافق هسته ای قرار داریم.

به گزارش ایسنا، بیانیه ساکیا همزمان با هشتمین دور مذاکرات در وین بیان شد.

مذاکرات روز سه شنبه پس از وقفه چند روزه در وین از سر گرفته شد تا سران تیم های مذاکره کننده برای رایزنی و تصمیم گیری های سیاسی به پایتخت ها بازگردند.

طرفین مذاکرات با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در مذاکرات، بر تسریع این روند تاکید کردند.

این در حالی است که سعید خطیب زاده نماینده رسمی وزارت امور خارجه کشورمان در یک نشست خبری در مدت زمان ذکر شده در این خصوص گفت: «اگر فردای آن روز هیئت ها به وین برگردند، طرف های دیگر حق را به رسمیت می شناسند. ایران و خواستار پاسخ صحیح به ایران و بیان مطالبات خود در چارچوب برجام و عدم توقع بیشتر، می توانیم فردای آن روز به یک توافق خوب و پایدار برسیم.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: طرف های متخاصم به وضوح متوجه اختلافات هستند و باید در خصوص آن تصمیمات سیاسی به ویژه در واشنگتن اتخاذ کنند.

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه لغو تحریم ها همچنان مسائل و اختلاف نظرهای مهمی باقی است، گفت: در حوزه ضمانت و چک، آمریکایی ها باید مانند چند سال دیگر این موضوع را دوباره تضمین کنند و قوانین بین المللی را مسخره نمی کنند. . باز هم شهروندان ما به بهانه واهی دور زدن تحریم ها گروگان گرفته نمی شوند، بلکه اجازه می دهند ایران از منافع اقتصادی برجام سوء استفاده کند. متاسفانه نتایج اروپایی ها و آمریکایی ها در منطقه برجام با توجه به عملکرد آنها در چند سال گذشته خوب نبوده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.