رییس کل دادگستری استان تهران: باید فضاسازی‌ها را از زندان‌های تهران دور کرد

[ad_1]

رئیس قاضی استان تهران: زندان های تهران باید جو را از بین ببرند

علی القاسمهر در حاشیه حضور در اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران گفت: این ایام یادآور پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است و در این ایام، انقلاب اسلامی ایران و انقلاب اسلامی ایران را به یادگار گذاشته است. انقلابی که با ظهور حضرت امام (ره) آغاز شد و همه ظلم ها در این کشور ریشه کن شد و احکام نورانی اسلام و دین خدا بر این کشور تحمیل شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و گزارش رسانه های دادگستری کل استان تهران، القاصی مهر با یادآوری اهداف زندانبانی در جمهوری اسلامی گفت: اصالت زندانبانی در نظام ما با کشورهای دیگر متفاوت است. . زندانبانان اسلامی به دستور امام خمینی(ره) باید تحولی به سوی دانشگاه و مدرسه باشند، یعنی شاهد اصلاح، تربیت و تغییر انسان و بازگشت او به زندگی شایسته باشیم.
رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: سیاست ها و برنامه های روسای محترم قوه قضاییه بر اساس آموزه ها و فلسفه اسلام و توجه به کرامت انسانی و ارزش های ذاتی بوده است و در این سال ها شاهد یک دوره تکاملی بوده ایم. در زندان و زندانبانان.»
القاصی مهر با تاکید بر اینکه: امکانات فضایی باید از زندان های تهران دور نگه داشته شود، گفت: هر چه ورود و نظارت در دستگاه قضایی و زندان ها بیشتر باشد قطعاً می تواند آسیب ها و تهدیدات دشمن را کنترل کند.
وی تاکید کرد: در سرفصل های قوه قضاییه می توان ذخیره ای برای بازگشت افراد گناهکار طبق قانون با اصلاح و تربیت در جامعه دید.
یکی از اعضای شورای عالی قضایی گفت: رویکرد قوه قضائیه به صیانت از زندان ها صرفه جویی است و این نظر در همه سطوح دولتی و قوه قضائیه قابل مشاهده است و نگاه علمی و انسانی در این امر این است. خیلی مهم. کارآمد و می تواند به اهداف بالا دست یابد.عملکرد کند.
القاصی مهر ضمن قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی گفت: در این دوران تحول، ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص زندان ها و زندانبانی همواره نگاهی عمیق، همه جانبه و کاملاً اصلاحی و تربیتی دارند.
رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر پیشبرد توسعه زندانبانی در عصر جدید، گفت: چه خوب است که امروز به مدیران داخلی سازمان اعتماد می شود و این تغییرات نشان از اهمیت سرمایه های سازمان زندان ها دارد. “
بگذارید آوردن زندانیان به زندان آخرین راه حل باشد
وی تاکید کرد: ورود به زندان ها باید کنترل شود تا زندان آخرین نقطه و راه حل باشد. باید به گونه ای مدیریت شود که فرد به زندان منتقل نشود.
رئیس قاضی استان تهران گفت: در قوه قضائیه تلاش کردیم که بازدید قضات از زندان ها باعث تغییر نگرش آنها نسبت به زندان و زندانیان شود تا شاهد تغییر در نظرات آنها باشیم.
الکاظمهر گفت: باید سازه های فضایی از زندان های تهران خارج شود. این امر علاوه بر افزایش مشارکت و نظارت ما در قوه قضائیه و زندان ها، قطعاً می تواند آسیب ها و تهدیدهای دشمن را کنترل کند.
وی اذعان داشت: یکی از محورهای دشمن، محیط زندان های تهران به ویژه در بازداشتگاه اوین است که باید با تدبیر و دقت عمل کرد، کمک به تصمیم گیری، کمک به سازمان زندان ها.
القاسیمر در پایان گفت: پرونده های زندانیان باید به دقت رصد شود، به ویژه اینکه باید دلیل بازداشت طولانی مدت متهم را پیدا کرد.
وی گفت: یکی از اولویت ها حساسیت نسبت به زندانیان و متهمانی است که در روند رسیدگی و بازداشت دچار تاخیر شده اند و خود زندان نیز باید در این زمینه مطالبه گر باشد.
وی افزود: تورهای سرکش مدام در حال ملتهب شدن عرصه زندانبانی هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.