اعظمی: زمزمه حذف ارز ترجیحی باعث احتکار برنج شد

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به آمار تولید برنج در سال گذشته، ذخیره سازی برنج ایرانی را تایید کرد و گفت: نباید این مشکل را داشتیم. شایعات در مورد لغو ارز ترجیحی شروع شد، برخی از آنها روغن، برنج و گندم را ذخیره کردند.

ذبیح الله اعظمی در گفت وگو با ایسنا، درباره افزایش مکرر قیمت برنج ایرانی اظهار کرد: کشف شد و جلسات این کمیسیون غیرعلنی است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به بازدید رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از اسکله شهید رجایی بندرعباس گفت: از شناور تخلیه برنج بازدید کردیم که فکر می کنم در حال قرنطینه و اداری است. معیارهای. مشکلات این روزها لوازم به زودی توزیع می شود و التهاب بازار را کاهش می دهد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به این تشکیل سامانه بازرگم وی برای خرید برنج دولتی گفت: مردم می توانند با مراجعه به این سامانه خرید اینترنتی و درب منزل تهیه کنند. زیرساخت های این سامانه که واسطه را حذف می کرد، به دلیل آتش سوزی در بازار مرغ و تخم مرغ از قبل فراهم بود.

برخی با زمزمه لغو ارز ترجیحی، شروع به احتکار روغن، برنج و گندم کردند.

اعظمی با تایید عرضه برنج ایرانی گفت: طبق آمار تولید برنج در سال گذشته نباید این مشکل را داشتیم. زمزمه هایی مبنی بر لغو ارز ترجیحی شنیده می شد، برخی روغن، برنج و گندم احتکار می کردند که دولت باید نظارت بر بازار را افزایش دهد.

500000 هکتار از مزارع برنج نیازمند زهکشی و 1000 کارخانه برنج به نوسازی هستند.

اعظمی با بیان اینکه متوسط ​​عملکرد برنج در کشور پایین است، گفت: در این زمینه نیازمند آموزش، تحقیق و ترویج هستیم. حدود 500 هزار هکتار زمین در گیلان و مازندران نیاز به زهکشی دارد و پس از زهکشی آماده کشت برنج است. کمیسیون کشاورزی پیگیر این موضوع است اما تاکنون اقدام عملی صورت نگرفته است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: از هزار و 450 کارخانه شالیکوبی هزار مورد نیاز به اصلاح و تعمیر دارند. تلفات برنج یا تلفات برنج شکسته افزایش یافته است، باید ردیف اعتباری خاصی برای ارتقای این کارخانه ها در نظر گرفته شود. ما 2 میلیون و 200 هزار تن برنج در کشور تولید می کنیم و به 3 میلیون تن نیاز داریم که اگر این اقدامات انجام شود می توان گفت در برنج به خودکفایی خواهیم رسید.

به این زودی درباره عملکرد وزیر جهاد کشاورزی قضاوت نمی کنیم

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس درباره فعالیت های سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی گفت: وی مرغ و تخم مرغ جمع آوری کرده و این روزها به مسائل دیگری می پردازد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: قضاوت درباره کار سید جواد سادتی نژاد زود است. فکر می کنم باید به او و تیمش زمان بیشتری بدهیم تا در آینده نزدیک عملکردشان را ارزیابی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.