خرید-مشخصات-و-نحوه-ساخت-کانکس-(4)

خرید مشخصات و نحوه ساخت کانکس
ساخت سردخانه, هزینه ساخت سردخانه, قیمت ساخت سردخانه, نحوه ساخت سردخانه, ساخت سردخانه میوه, ساخت سردخانه زیر صفر

در صورت عادی کانکسها به صورت: آماده و در کارخانه و با دستگاه های پیشرفته تولید میشوند.اما گاهی اوقات به دلیل شرایط بسیار بد راه و صعبالعبور بودن مسیر امکان انتقال کانکس آماده وجود ندارد،در این صورت مواد مصرفی در کانکس به محل انتقال پیدا میکند.و در آنجا کانکس ساخته خواهد شد.بعد از توضیحات کامل در ارتباط با انواع کانکس نوبت به توضیح مراحل ساخت کانکس میرسد. کانکس اتاقهای پیش ساختهای است،که معمولا برای اقامت به صورت موقت و در شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نامناسب استفاده میشود.کانکسها معمولا به صورت آماده هستند،اما درصورت درخواست مشتری برای کانکسهای با نقشه خاص باید توسط شرکت طراحی و اجرا شود.در ادامه این مطلب نحوه ساخت انواع کانکس را برای شما شرح میدهیم،و در آخر تصاویری از مراحل ساخت کانکسهای،شرکت ماموت را برای شما منتشر خواهیم کرد. پیش از تجزیه کامل مولکولها و تغییر شکل ظاهری باید این میوه ها در مکانی خنک و ساخت سردخانه زیر صفر مرطوب ذخیره گردند. • وضع قوانین ایمنی سختگیرانه : به علت سمی بودن و قابلیت اشتعال پذیری آمونیاک، در سردخانه های آمونیاکی وضع قوانین ایمنی سخت گیرانه امری ضروری است که هدف آن نیز جلوگیری از هر گونه پیشامد غیرقابل پیش بینی است.

به همراه درآمد سالینه، سود سرمایه گذاری عنوان میگردد.

محفظه سردخانه نیز به علت محافظت از سرما و کاهش مصرف انرژی دارای اهمیت بسیاری است. ضربه و تکان شدید به بسیاری از قطعات به ویژه به قطعات برقی مانند تابلو برق آسیب می رساند. کلمه سرمایهگذاری همواره با کلمه ریسک همراه بوده و هر سرمایهگذار با محاسبه ریسکهای موجود شروع به سرمایهگذاری مینماید. در این مطلب همراه همدیگر به بررسی سردخانه ، اجزای سازنده آن و همچنین انواع آن می پردازیم. به همراه درآمد سالینه، سود سرمایه گذاری عنوان میگردد. کمپرسور در سیکل تبرید مانند قلب در بدن است، همان گونه که قلب خون را در بدن به جریان می اندازد، کمپرسور هم مبرد را در سیستم جاری می کند. عملی که انجامش نیاز به دادن انرژی (یا همان کار) به سیکل تبرید داشت. در سرمایش از یک کمپرسور به منظور متراکم کردن گاز مبرد استفاده می کنند که به سیکل حاصل، سیکل تراکمی یا سیکل تراکم تبخیری گفته می شود. عمل سرد کردن در سردخانه ها به طور مداوم و متوالی صورت می پذیرد.

خنک کردن گاز آمونیاک باعث می شود که در فشار ثابت دمای آن پایین آمده، به حالت اشباع در آید. یک سیستم سرد کننده از دو قسمت فشار قوی و فشار ضعیف تشکیل می شود که حرارت را از سمت فشار ضعیف گرفته و به سمت فشار قوی دفع می کند. کارکرد مبرد آمونیاک در فشارهای پایین : کارکرد مبرد آمونیاک در مواقعی که فشارش درون خط لوله پایین تر از فشار جو قرار می گیرد، پایین می آید. در کشورهای صنعتی و مناطق مرفه در جهان در حال توسعه ، تبرید به طور عمده برای ذخیره مواد غذایی در دماهای پایین استفاده می شود ، بنابراین عملکرد مخرب باکتری ها ، مخمرها و قالب را مهار می کند. درست به خاطر همین دمای جوش پایین آمونیاک است که از آن در طراحی سیکل های تبرید تراکمی و سردخانه ها استفاده می شود. امروزه نیز سردخانه های آمونیاکی بر همان منوالی طراحی می شوند که در گذشته انجام می شد. امروزه از گاز آمونیاک علاوه بر طراحی سردخانه ها در تولید محصولات کود کشاورزی نیز استفاده می شود. • اشتعال پذیری : گاز آمونیاک در شرایط خاصی قابلیت اشتعال پذیری نیز دارد. Conte᠎nt has be en g​en erated by G SA Con᠎tent G en er ator  Demov​ersion.

دما، رطوبت و میزان اکسیژن موجود در سردخانه تأثیر مستقیم و مهمی در کیفیت و مدت زمان نگهداری مواد غذایی دارد. هم چنین اگر به صورت همزمان قصد نگهداری گوشت و لبنیات و میوه و سبزیجات را دارید، باید از موتورهای دو منظوره یا همان دو مداره استفاده کنید که در زمان های لازم بتوان میزان برودت آن را به بالای صفر و یا زیر صفر تغییر داد. مهمترین بخش های سردخانه شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور یا تبخیر کننده و شیر های انبساط می باشد. در سردخانه فریونی سیستم انبساط از نوع DX یا انبساط مستقیم بوده که انبساط در داخل اواپراتور اتفاق می افتد. مبرد یا گاز دارای تنوع بسیار بالایی میباشد. محصولات فاسد شده دارای ماندگاری متفاوت ، دمای نگهداری ، عمر انباری (زمان مجاز خارج شدن از سردخانه ) و همچنین بعضی اوقات بسته بندی تخصصی و نیازهای لجستیک زنجیره سرد هستند. به این یخچالهای صنعتی، سردخانههای کوتاه مدت هم گفته میشود؛ چرا که نگداری طولانی مدت مواد غذایی در دمای بالای صفر امکانپذیر نیست و تنها میتوان برای مدت زمان کوتاه و به صورت موقت آنها را نگهداری کرد. در غیر این صورت نمی توان برای مدت زمان طولانی خرما را در محیط سردخانه نگهداری کرد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.