یک توافق خوب چه ویژگی هایی دارد؟

[ad_1]

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توافق خوب در وین شامل سه مولفه لغو تحریم ها، اخذ ضمانت های کافی از طرفین برای انجام تعهدات و راستی آزمایی اجرای تعهدات است. ”

علی حدادی در گفت وگو با ایسنا، درباره ویژگی های دستیابی به توافق مطلوب در وین، اظهار کرد: آنچه در وهله اول در مذاکرات مهم است و یکی از شروط اصلی دستیابی به توافق، لغو همه تحریم ها است. ” ما به هیچ وجه بحث تعلیق تحریم ها را نمی پذیریم. خواسته ما در وهله اول لغو همه تحریم هاست.

وی افزود: ثانیا برای ما بسیار مهم است که تضمینی برای عمل طرفین به تعهدات خود داشته باشیم. در مذاکرات قبلی تضمین های لازم اخذ نشد و در نتیجه شاهد خروج یکجانبه آمریکا و نقض توافق بوده ایم. ثالثاً باید بررسی کنید. این آزمون باید به گونه ای انجام شود که نشان دهد آیا توافق در عمل می تواند منافع ما را تامین کند یا خیر. به نظر ما توافق با این سه ویژگی مطلوب است.

نماینده مردم طالقان، ساویبلاغ، نظرآباد و چهارباگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطلوب این است که این معاهده فقط روی کاغذ نوشته نشده باشد، بلکه به تعهدات خود در عرصه عمل عمل کرده و منافع کشور را تامین کند. یک توافق مطلوب نه تنها روی کاغذ خواهد بود، بلکه در واقع منافع کشور را تامین خواهد کرد. اگر به منافع ملی نگاه کنیم که خوشبختانه در این دولت حاکم است، این توافق خوب حاصل می شود. امروز منافع ملی خواستار رفع همه تحریم هاست.

وی در ادامه تاکید کرد: در دولت و مجلس انقلابی امکانات داخلی به خوبی مورد توجه قرار گرفت و در عین حال تیم مذاکره کننده ما با آمادگی کامل برای دستیابی به توافق مطلوب وارد وین شد. سه رکن لغو تحریم ها، ضمانت های کافی و راستی آزمایی از محورهای اصلی تیم مذاکره کننده است و توافق حاصل شده در این زمینه بی شک منافع ملی را تامین خواهد کرد.

آمریکایی ها پشت مذاکره هستند

وی افزود: در دوره قبل مذاکرات با اطمینان انجام شد اما نتیجه ای برای کشور حاصل نشد. اما این بار تیم ما در حالی آماده روی صحنه است که آمریکایی ها در حاشیه مذاکرات مانده اند و در زمین حضور ندارند. تیم مذاکره کننده در راستای منافع ملی گام برمی دارد. از سوی دیگر نباید همه مشکلات کشور را به وین و مذاکرات مرتبط کرد. امروز همزمان با اقدام برای رفع تحریم ها، نهضت خنثی سازی تحریم ها در کشور آغاز شده و با صلابت این مسیر ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.