امیر احمدیان: باید ذهنیت خود را نسبت به روس‌ها تغییر دهیم

[ad_1]

رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه تاکید کرد که باید بررسی کنیم که چرا امروز با روسیه مشکل داریم. وی گفت: به عنوان یک کشور قوی باید ذهنیت خود را نسبت به روس ها تغییر دهیم و در این راستا از فرصت های مشارکت دوستی استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، بهرام امیر احمدیان، رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه در نشستی با موضوع «فرصت ها، چالش ها و سازوکارهای توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه» که در دفتر انجمن دوستی ایران و روسیه برگزار شد. انجمن دوستی ایران و روسیه در تهران با تاکید بر اینکه انجمن‌های دوستی در راستای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی تلاش می‌کنند فعالیت‌های فرهنگی انجام دهند. زیرا همین نگاه است که روابط بین کشورها را تضمین می کند.

وی در خصوص مبادلات تجاری ایران و روسیه گفت: در بهترین سال ها سطح روابط تجاری دو کشور بیش از 3 میلیارد دلار نبود که سهم واردات از روسیه بسیار بیشتر از صادرات به این کشور بود. می‌خواهیم بگوییم که سهم ایران در تجارت خارجی روسیه کمتر از نیم درصد است.

رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه با بیان اینکه بازگشت برخی از کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه ناشی از سوء تفاهم و عدم شناخت صحیح از روسیه و بازار آن است، گفت: این موضوع به دلیل عدم شناخت صحیح از روسیه و بازارهای جهانی است. بلکه کشوری است که در عرصه های سیاسی و نظامی در سطح بین المللی تأثیرگذار است و در شرایط کنونی در عرصه بین المللی کمتر کشوری را داریم که مانند روسیه به سراغ ما بیاید. در این شرایط باید تلاش کنیم تا با درک بهتر فرصت ها و چالش های روسیه از روابط با روسیه بهره ببریم.

امیر احمدیان تاکید کرد: تمام اطلاعات ایرانیان در مورد روسیه محدود به دو شهر مسکو و سن پترزبورگ است و در روسیه شهرهای صد در صد مناسب ایران وجود دارد.

وی در ادامه به تشریح برخی از مولفه های تاثیرگذار در روسیه پرداخت و گفت: در روسیه مدرن خانواده به عنوان پایه و عنصر از اهمیت بالایی برخوردار است و به نوعی کانون اصلی حاکمیت این کشور است. در روسیه، سیاست مقامات این کشور بر حمایت از خانواده و ایجاد انگیزه در جوانان برای ازدواج قانونی و تولد فرزندان استوار است. همچنین، ایجاد یک خانواده پایدار کم و بیش یکی از مهمترین پروژه های برنامه ریزی شده در زندگی هر شهروند روسیه است.

وی با بیان اینکه اگر روسیه و خاستگاه آن را بشناسیم می توانیم به خوبی با این کشور همکاری کنیم، گفت: اقوام زیادی در روسیه زندگی می کنند که حدود 200 نفر است. روسیه همچنین دارای ادیان مختلفی مانند مسیحیت، یهودیت، اسلام و حتی بودیسم است. در روسیه، اسلام دومین دین بزرگ است و چهار منطقه پرجمعیت روسیه که مسلمان هستند این امکان را به ما می دهند که به عنوان مسلمان در بازارهای این مناطق حضور داشته باشیم.

امیر احمدیان با تاکید بر اینکه باید به روس ها به عنوان یک ملت و تمدن نگاه کنیم نه دشمنی که سال ها پیش به سرزمین ما هجوم آورده است، گفت: در گذشته مورد حمله مغول ها و عراقی ها قرار گرفتیم اما امروز با هم دوست هستیم. با آنها، زیرا برای روابط دنیای جدید.” باید از امکانات انجمن های دوستانه استفاده کرد.

وی در ادامه این دیدار به برخی دیگر از ویژگی های روسیه و همچنین فرصت ها و ظرفیت های اقتصادی موجود در این کشور و موانع توسعه روابط دو کشور پرداخت.

به گزارش ایسنا، نشست «فرصت ها، چالش ها و سازوکارهای توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه» یکی از سلسله نشست های فرهنگی انجمن دوستی ایران و روسیه است که شنبه ها در محل دفتر این انجمن در شهر تهران برگزار می شود. تهران.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.