مطالعه مبدل حرارتی چیست و طرز کار و انواع آن ؟ برو اینجا

مبدل حرارتی چیست و طرز کار و انواع آن ؟
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی دانفوس

برای تولید کاغذ و قبل از شکل گرفتن فرم اصلی کاغذ، فرآیندهایی همچون، تهیه خمیر، تصفیه، تمیز و سفید کردن کاغذ، انجام می شود که در تمامی این مراحل از مبدل حرارتی استفاده می شود. ونداد تجهیز یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر است که تمامی اطلاعات مبدل های حرارتی در آن قرار داده شده است. به عنوان مثال ، در یک مبدل حرارتی گاز – مایع، ضریب انتقال حرارت در طرف مایع بیشتر از طرف گاز است. اسید شویی مبدلهای حرارتی صفحه ای یک فرایند برای شست و شوی مبدل هاست که به روش های مختلفی صورت می پذیرد. اصولا زماین که دو جسم با دماهای متفاوت و در نزدیکی و مجاورت هم دیگر قرار بگیرند ،عمل انتقال حرارت از یکی به دیگری انجام می گیرد ، یعنی گرما از جسم با حرارت بالا به جسم با حرارت پایین منتقل می شود ؛پایه و اساس مبدل های حرارتی صفحه ای این است که صفحات فولادی ضد زنگ توسط مایع روان داخل آنها یک در میان سرد و گرم شده و عمل انتقال حرارت را انجام می دهند . مثلاً طراحي يک مبدل براي يک عمليات به خصوص نياز به حدسهاي زيادي دارد که با استفاده از آنها و طبق استانداردها ميتوان اندازههاي يک مبدل مناسب را پيدا کرد.

مبدل حرارتی دانفوس

البته امکان ساخت پوستههای کوچک، توسط برش دادن لولههایی با قطر مناسب نیز وجود دارد. پس از جوشکاری فضای محصور با نیروی کافی تحت فشار قرار می گیرد تا فلز نازک را در اطراف جوش بیرون بیاورد، مشروط بر اینکه فضای کافی برای جریان یافتن سیالات حرارتی و هم چنین ساخت ظاهری حرارتی صفحه بالشی از فلز ساخته می شود. این مبدل ها از صفحات متعدد نازک و صفحه های جدا از هم تشکیل شده است که دارای سطوح بسیار بزرگ و جریان های سیال کوچک برای انتقال حرارت می باشد. حرارتی صفحه بالشی معمولا در صنعت لبنیاتی برای خنک کردن شیر در تانک های بزرگ از جنس فولاد ضدزنگ بزرگ استفاده می شود. مبدل صفحه ای: با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد میشود. احتمال کم نشتی یا مخلوط شدن دو سیال ، سطح انتقال حرارت در واحد حجم بالا ( 25 برابر مدل پوسته لوله با ابعاد و اندازه مشابه ) و تبادل حرارت همزمان بین چند سیال از مزایا آن است.

مبدل حرارتی صفحه ای

تفاوت دیگر بین این دو این است که مبدل صفحه ای معمولا در سیالات کم و یا فشار متوسط استفاده می شوند. در ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای استفاده میشود. با توجه به نوع ساخت پیچیده مبدل حرارتی صفحه ای حلزونی، قیمت نهایی این دستگاه ها نیز گرانتر است. با توجه به اینکه فاصله­ ی بین صفحات در یک مبدل حرارتی صفحه ای برای افزایش انتقال حرارت بسیار کوچک می باشد، ذرات با ابعاد بزرگتر ۰٫۵ میلی­متر ممکن است در این فضا گیر کنند. در این نوع مبدل، یکی از صفحه لولهها بین کانال و پوسته پیچ و مهره شده و در وضعیت ثابتی قرار میگیرد، اما صفحه لوله دیگر در داخل پوسته به صورت شناور درآمده، امکان انبساط یا انقباض برای هر یک از دو جز حامل سیال یعنی پوسته و لوله وجود دارد. لذا در سیالاتی که خوردگی آنها زیاد است و نیاز به جنس خاص یا ضخامت بالا دارد از مبدل حرارتی پوسته و لوله استفاده می شود.

انبساط یا انقباض به تنهایی ممکن است موجب شکستن و یا خمیدگی لولهها شود، لذا اختلاف درجه حرارت دو سیال که با هم تبادل حرارت میکنند نباید زیاد باشد، مبدلهای سر ثابت مواقعی بکار میروند که تغییرات درجه حرارت محدود باشد. لذا اگر بخواهید در پروژه از مبدل حرارتی استفاده کنید می توانید با استفاده از کاتالوگ و دفترچه راهنما اقدام به نصب و راه اندازی نمایید. به منظور تسهیل در این محاسبات طراحان مهندسی مدرن استفاده از پایگاه داده کامپیوتر، که در آن شما می توانید بسیاری از اطلاعات لازم، از جمله نمودار فاز هر مبرد در هر حالت رگه پیدا کنید، برای مثال، یک برنامه CoolPack. شما می توانید مقاله بازرسی کشتی تحت فشار را برای این شرایط مرور کنید . جداسازی، تمیز کاری و بازرسی دوره ای را میسر می سازد. از سوی دیگر، این مبدل های حرارتی برای طراحی، تعمیر، نگهداری و ارزان هستند و آن ها را انتخاب مناسبی برای صنایع می سازد.

هسته این مبدل حرارتی از صفحات فلزی ای تشکیل شده است. جوشکاری: در صورت استفاده از جوشکاری برای اتصال صفحات در مبدل حرارتی جوشکاری شده، فشار تا حدود ۶۰ بار ارتقا یافته و محدوده­ ی دما توسط ماده­ ی به کار رفته تعیین می شود. آب، روغن یا مبرد در لوله ها جریان یافته و جریان هوا آن را خنک می کند. این مبدل از یک فریم ثابت و یک فریم متحرک و صفحات موج دار که بین دو فریم قرار می گیرند تشکیل شده است که جریان سیال گرم و یا سرد را از هم جدا میکند. 5. کاهش ضریب رسوب پذیری : به دلیل شیار های داخلی صفحات و در نتیجه توربولنت شدن جریان، امکان رسوب کم شده و در نتیجه رسوب پذیری کمتری خواهیم داشت. مزیت این مبدل ها این است که بسته به دمای مایع خنک کننده، آن ها می توانند دمای مایعات را در سطح بسیار کم و پایداری حفظ کنند.

اما در دیگر مبدل های حرارتی این موضوع فقط به مکان وابسته است. همه مبدلهای حرارتی کار یکسانی را انجام می دهند – گرما را از یک سیال به سیال دیگر منتقل می کنند – اما آنها به طرق مختلف کار می کنند. حرارتی (خنک کننده) قدرت است که معمولا در شرایط مرجع مشخص شده، اما در مثال ما محاسبه خواهد شد و او را، برای، می گویند، یک بررسی از خصوصیات مورد نیاز. این مبدل ها شامل مبدلهای پوسته و لوله که شامل چندین فوت مختلف ( از ۱۵ تا ۲۰۰ فوت ) و مبدل های ایمکس ، کریپسول و فلکسینیوس استیل می باشد که در ادامه جند مورد از آن ها را مشاهده خواهید نمود… این مبدلها در 15 مدل مختلف ساخته میشوند که هر مدل بازه ای از ظرفیت گرمایی یا سرمایی مشخصی را پوشش می دهد. مبدل های حرارتی پوسته و لوله، به غیر از نوع U شکل، از دو تیوب شیت تشکیل میشوند. واضح است که با این کار در مصرف انرژی صرفه جویی شده و بازدهی به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. با استفاده از قطر لوله کوچک، حرارتی هر دو مقرون به صرفه و کم جاگیر است. چرا که با هر 20 درجه سانتی گراد افزایش دمای هوای احتراق یا هر 6 درجه سانتیگراد افزایش دمای آب تغذیه ، 1٪ در مصرف سوخت بویلر صرفه جویی می شود.

مشخص رادیاتور نامیده می شود.

دانستن درجه حرارت نیز برای سنجش میزان مقاومت مبدل حرارتی در دمایی خاص اهمیت دارد. یک عضو گردان با کمک تیغه ، سطح انتقال حرارت را بصورت مداوم از رسوب زدوده و بازدهی را بالا می برد. مبدلهای گرمایی لوله و پوسته علاوه بر انتقال حرارت از یک سیال به سیال دیگر، به عنوان فیلتر یا استرینر (صافی) خشن عمل میکنند و به طور مداوم در معرض خطر رسوب گذاری از سوی اجسام خارجی گیر افتاده هستند. در یک سیستم گرمایشی با بویلر، برای پیش گرم کردن آب ورودی بویلر یا هوای احتراق ، از نوعی رژنراتور صنعتی بنام اکونومایزر استفاده می شود. اگر ضریب گرمایی سیال مورد نظر پایین باشد، برای افزایش میزان انتقال حرارت به سطح تماس بیشتری نیاز خواهد بود که با کمک سطوح ثانویه بنام « فین » بازدهی مبدل یویه فین دار افزایش خواهد یافت. یک مثال کلاسیک حرارتی در موتور احتراق داخلی یافت می شود. مثال واضح آن خنک کننده آب یا روغن موتور احتراق داخلی در خودرو بوده که این مبدل حرارتی بصورت مشخص رادیاتور نامیده می شود. نشانه گرفتگی مبدل حرارتی افت فشار مشخص و یا کاهش بازده حرارتی می باشد. سه طبقه بندی اولیه در مبدل های حرارتی بر حسب جریان وجود دارد.

خوردگی / گرفتگی نشده باشد.

کاهش رسوب گرفتگی: موج دهی روی صفحات باعث ایجاد جریان مغشوش سیال و افزایش تنش برشی روی صفحات میشود، بنابراین در این نوع مبدلها رسوب گرفتگی بهشدت کاهش مییابد و این موضوع به نوبه خود انتقال حرارت را افزایش میدهد. رژنراتور شامل یک ماتریس یا شبکه است که جریان داغ و جریان سرد به صورت متناوب و با فواصل زمانی معین وارد آن می شوند. طبق برنامه زمانی مشخص دستگاه می بایست پیاده سازی شده و اجزا داخلی آن تمیز شوند. بررسی شود اجزا مبدل حرارتی دچار خوردگی / گرفتگی نشده باشد. حین بازدید دقت شود تا تَرَکی در اجزا وجود نداشته و روکش عایق سالم باشد. بعضی از مبدلهای حرارتی لولههای با قطر کمتر دارند ولی باید دقت شود که تمیز کردن آنها دشوارتر است. این نوع از مبدلهای حرارتی که با نام ریمن نیز شناخته میشوند، متشکلاند از محموعه کانالهای ساخته شده از صفحات فلزی نازک، که به شکل موازی جوشکاری شدهاند و یا به شکل لولههای تخت یا کانالهای مستطیل شکل میباشند، که صورت طولی در یک پوسته قرار گرفتهاند. فین ها بشکل لایه های موج دار برجسته ، مابین صفحات تخت جدا کننده قرار گرفته و بهشان لحیم می شوند. این مبدل حرارتی در واقع ترکیب مبدل صفحه ای با مبدل پوسته لوله بدون بافل است که در آن ورق فلزی تخت نازک ، جایگزین لوله ها شده است.

تصویر یک صفحه مربوط به مبدل صفحه ای واشردار . در مبدل های حرارتی جریان ناهمسو، سیالات از پایانه های مخالف به مبدل وارد می شود. باید در اولین فرصت گرفتگی و رسوب مبدل حرارتی را رفع نمود. برای بیشترین بازدهی حرارتی باید از مبدل صفحه ای لحیم شده و رژنراتور استفاده کرد. بهترین گزینه برای این سیالات استفاده از مبدل اسپیرال و دیگر انواع مبدل صفحه ای می باشد. در عمل، این مدل به طور کامل بدون واشر، که این در برابر نشتی در فشار و دمای بالا می باشد. 4 – پدیده های بیولوژیکی (زیست محیطی) : در آب رودخانه ها جلبک ها و موجودات زنده وجود دارند که با صافی جدا نمی شوند و داخل مبدل شروع به تکثیر می کنند. مجموعه ای از لوله ها را تیوب باندل و یا دسته لول ها می نامند که می تواند از چندین نوع لوله ساخته شده باشد: ساده، طولی، پره دار و … معنای کلمه رژنراتور ، احیا کردن یا بازیابی مجدد است که در این جا به معنا بهره برداری مجدد از گرما تخلیه ( اگزاست ) یک سیستم است. آلیاژهای آلومینویمی نسبت به شکست سیال جیوه حساس می باشد. مجموعه نهایتاً توسط صفحات ضخیم تر از دو طرف مهار شده و به وسیله پیچ و مهره یکپارچه می شوند.

برای سیالات رسوب دار و سوسپانسیون به ویژه در صنایع غذایی بکار می روند. در خصوص سرمایش نیز همین روند بالعکس انجام می گیرد. در فرآیند تبریدی ، شیمیایی ، تولید الیاف ، مواد غذایی، رنگ، دارو و پنل خورشیدی بکار می روند. در مصارف تبریدی ، پتروشیمی ها ، پالایش نفت و گاز ، صنایع هوافضا ، حمل و نقل زمینی (خودرو یا قطار) استفاده می شود. مبدل های حرارتی به صورت وسیعی در صنایع برودتی ، تهویه مطبوع ، تاسیسات تبدل انرژی ، تاسیسات شیمیایی ، تاسیسات پتروشیمی ،پالایشگاه نفت و در فرآیندهای مایع سازی و شیرین سازی گاز طبیعی و همچنین در تصفیه فاضلاب به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد . مبدلهای حرارتی پوسته و لوله معمولا برای کاربردهای با فشار بالا (با فشار بیشتر از ۳۰ بار و دمای بیش از ۲۶۰ درجه سانتیگراد) مورد استفاده قرار میگیرند. به عنوان مثال در یک مبدل پوسته و لوله افزایش درجه حرارت باعث افزایش اندازه لوله ها و پوسته می شود . لوله ها ممکن است مستقیم با خمشی به شکل U باشد که به اسم لوله های U شکل شناخته می شوند.

می توان گفت که ساختمان مبدل ها شامل تعدادی لوله و پوسته است که در داخل یک استوانه قرار می گیرند و دو سیال مورد نظر که یکی سرد و دیگری گرم است ، بدون اینکه بطور مستقیم با یکدیگر برخورد کنند از طریق دیواره فلزی لوله ها با یکدیگر تبادل حرارت خواهند کرد . جهت انتخاب و خرید آسان مبدل حرارتی، ابتدا باید نوع و ظرفیت مورد نیاز آن را تعیین کنید. اگر نیاز به پیاده سازی مبدل حرارتی بود ، ابتدا لوله ها بسته شوند. اگر سرعت اب در کندانسور زیاد باشد موجب ایجاد ساییدگی و افزایش ارتعاش و صدا میشود و اگر سرعت کم باشد موجب تشکیل رسوب در کویل میشود. در انواع گاز – گاز معمولا یک گاز کم فشار و دیگری پرفشار است. هر کدام از دو سیال که فشار بالاتر یا ضریب انتقال حرارتی بیشتری داشته باشد ، درون لوله جریان می یابد. مقاطع لوله ها بصورت گرد یا مستطیلی بوده و فین ها در داخل ، خارج و یا هر دو طرف لوله استفاده می شوند. معمولاً کمتر اتفاق می افتد که در مبدل ها هر دو سیال گاز باشند مگر اینکه یکی از گازها در فشار بالا باشد گاز فشار بالا که دانسیته آن بیشتر است در داخل لوله ها جریان می یابد.

این مبدل بیشتر برای کاربرد خاص مانند کندانسور فلوگاز یا خنک کننده روغن استفاده شده و قابلیت تحمل فشار بالا تا 300 psi را دارد. مبدلهای حرارتی دولوله ای زمانی کاربرد دارند که سطح تبادل کمی مورد لزوم باشد ودرسرمایش و گرمایش هوا یا گازها کاربرد دارند. بنابراین، معمولا، هدف از قرار دادن حرارتی تا زمانی است که از لحاظ فیزیکی امکان پذیر است که تونایی تولید بیشتر نشده باشد. از این رو بهینه سازی دو تابع هدف به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است. هدف اصلی از محاسبه محاسبه مساحت سطح تبادل حرارت لازم است. نیاز به فضای کمتر برای جانمایی مبدل:به سبب داشتن بازدهی انتقال حرارت بالا، مبدل­ حرارتی صفحه ای نیاز به فضای کمتری دارد و حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد نسبت به مبدل­ های پوسته و لوله ­ای فضای کمتری را اشغال می کنند. در مقایسه با مبدل های پوسته و لوله، تنظیمات صفحات توده ای معمولا هزینه و جای کمتری می گیرد. تقریبا 5 برابر وزن کمتری نسبت به حرارتی پوسته و لوله دارد. در طراحی لوله ها یاید محل استقرار لوله ها به صورت عملی اطمینان حاصل گردد.( به عنوان مثال مرکز لوله ها مجاور کمتر از 1.25 برابر قطر خارجی لوله ها نیست.

این کویل ها در داخل یک پوسته قرار گرفته اند.

محل های آب بندی در مبدل حرارتی ، برای تشخیص نشتی آب یا روغن چک شود. البته از مبدل کویل (پوسته ولوله)به عنوان تبخیر کننده و یا تغلیظ کننده نیز بهره گرفته می شود. این کویل ها در داخل یک پوسته قرار گرفته اند. که به عنوان موتور خنک کننده موتور از طریق کوپل های رادیاتور جریان می یابد و جریان هوا از این کویل ها عبور می کند و خنک می شود. قادر به مقامت در فشار بالا می باشد. مبدل حرارتی صفحه ای بدلیل دارا بودن ضریب کلی انتقال حرارت بسیار بالا،ابعاد بسیار کوچکترو راندمان بالاتر نسبت به مبدل های حرارتی رایج پوسته و لوله ( مانند منابع کویلی و دو جداره ) خصوصا” در صورت نصب سختی گیر در مسیر آب سرد ورودی آنها قادر هست به صورت لحظه ای آب گرم مصرفی مورد نیاز را بدون نیاز به ذخیره سازی ( مانند منابع کویلی و دو جداره ) ، بصورت کاملا” بهداشتی به مصرف کننده عرضه نمایند.

این مواد سیستم را جهت عملیات اختلاف دمای دمای پایین و کاهش وزن تجهیزات قادر می سازد. نوعی کلاسیک از طراحی سر شناور در شکل نشان داده شده است که بیرون کشیدن دسته لوله ها را از پوسته با حداقل جداسازی قطعات، ممکن می سازد. با این حال حرارتی با سرعت بیشتری کثیف شود و سایز کوچک تمیز کردن مکانیکی این آلودگی ها را مشکل می سازد. بنابراین اختلاف دما باید کوچک نگه داشته شود. چراکه می توانند بیشترین گرما را به ازای هر واحد جرم با توجه به این حقیقت که اختلاف دمای میانگین در طول هر واحد بیشتر است. سومین و مهم ترین اختلاف بین این دو مبدل به کارگیری جریان متقابل بیشتر نسبت به جریان غیر هم سو می باشد که اجازه می دهد اختلاف دمای پایین تر در تنظیمات دمایی بالا، افزایش کارامدی خواهد داشت. بی توجهی به این نکته ممکن است ترکیدن یکی از واشرها و سپس نشتی در سیستم را بدنبال داشته باشد. ممکن است باعث مسدود شدن مسیرها شود چرا که مسیرها بسیار نازک هستند. عملکرد مبدل نیز می تواند تحت تاثیر اضافه شدن پره ها یا شیار ها در یک جهت باشد و باعث افزایش سطح و یا ممکن است آشفتگی ایجاد کند.

از لحاظ نوع ساختار مبدل حرارتی صفحه ای در چهار نوع صفحه ای مکعبی (حالت معمول)، اسپیرال یا استوانه ای، صفحه و لوله، صفحه ای لایه ای تولید می شود. جنس، ضخامت و قطر این صفحه به جنس لولهها، تعداد لولهها و نوع مبدل حرارتی بستگی دارد. به همین علت است که میزان انتقال حرارت بالا رفته و در نتیجه بازده گرمایی مبدل نیز افزایش می یابد. مبدل حرارتی فین پلیت دارای صفحات به هم چسبیده برای عبور سیال هستند که روی سطح خارجی صفحات برای انتقال حرارت فین در نظر گرفته شده است. بافل مقطعی به شکل نیم دایره ای در 180 درجه به سمت جریان سیال به بالا و پایین بین دسته لوله ها منحرف می شود. چهار نوع از طراحی لوله عبارت است از: مثلثی (30 درجه)، مثلثی چرخشی (60 درجه) ، مربعی (90 درجه)، مربعی چرخشی( 45 درجه) . مبدل حرارتی پوسته و لوله در جنس های مختلفی طبق شرایط سیستم طراحی و تولید می گردد. انتخابی که بایستی بر طبق اصولی درست و خاص انجام شود تا راندمان و ایمنی حداکثری برای صنعت بوجود بیاورد.

بالاتر است چون روش ساخت پیچیده و انرژی بری دارند.

مبدل های حرارتی این عمل را از طریق انتقال گرما و حرارت میان چند سیال انجام می دهند. مبدل های حرارتی پره ای و صفحه ای معمولا از آلیاژ آلومینویم ساخته می شود که راندمان انتقال حرارت را بالا می برد. در ساخت مبدل پوسته لوله از جوشکاری و در مبدل صفحه فین دار و رادیاتور از لحیم کاری استفاده می شود. قیمت مبدل صفحه فین دار نسبت به دیگر انواع مبدل حرارتی بالاتر است چون روش ساخت پیچیده و انرژی بری دارند. تمامی مدل های مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس دارای 12 ماه گارانتی می باشند. مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو در تمامی ظرفیت ها دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد. تمامی داده ها از قبیل راه اندازی ، خاموش کردن یا تغییر عملکرد مبدل حرارتی باید ثبت گردند. مسیر جابجایی سیال در این صفحات ، با دستگاه پرس یا محلول شیمیایی ایجاد می شود. یکی از مبدل های حرارتی پرکاربرد در تاسیسات حرارت مرکزی، مبدل حرارتی صفحه ای میباشد که با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک، باعث تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد میگردد. لولهها عموما» با دو آرایش مربعی یا مثلثی روی صفحه لولهها نصب میگردند. جریان های سیال توسط صفحات مسطح که یا به صورت صاف یا موج دارند از هم جدا می شود.

اطمینان از اینکه بافل ها به اندازه کافی به هم نزدیک هستند و لوله ها خم نمی شوند نیز مهم است. برای بهینه سازی اقتصادی توصیه می شود که بافل ها نزدیک تر از 20% قطر داخلی لوله قرار نگیرند. یک محل قرار گیری لوله ها منجر به قطر کلی پوسته بزرگ می شود که منجر به مبدل های گرمایی گرانتر می گردد. دو نمونه از چرخ های آدیاباتیک که شامل چرخ های بزرگ همراه با شیارهای ریز از میان سیالات گرم و سرد و حرارتی سیال به چرخش در می آید. این خطوط صنعتی دائماً ارتقا می یابد و به زودی برای کل خط تولید صنعتی مناسب و استاندارد خواهد بود. مناسب برای سیالات با ضریب رسوب بالا بخاطر شیارهای روی صفحات و ایجاد جریان توربولانسی. از آنجا که ضریب انتقال حرارت در مایعات بالاست. استفاده از مبدل صفحه ای جوشی دانفوس در چیلرهای آبی باعث افزایش راندمان و کاهش ضریب رسوب پذیری و کاهش فشار کارکرد سیستم می شود.

صفحه بالشی ساخته شده در استفاده از یک ورق نازک از نقطه فلز جوش داده شده به سطح ورق ضخیم تر از فلز است. نمایندگی هایی که به فروش عمده محصولات شرکت دانفوس می پردازند چیزی نزدیک به 60 مرکز می باشند که در 46 کشور مختلف پراکنده شده اند. این طرح ها شامل جریان متقاطع و غیر هم سو می باشد که با پیکربندی های پره ای مختلف مانند پره های مستقیم و انحرافی می باشد. موازی ، متقاطع یا مخالف بودن جریان دو سیال بر بازدهی و طراحی دیگر عوامل اثرگذار است. استفاده از آندهای گالوانی یا فداشونده در ساخت مبدل های حرارتی پوسته و لوله، باعث ایجاد یک لایه مقاوم بر روی سطح میشود. اگر هر دو سیال ( چه مایع چه گاز ) بکار رفته در مبدل خورنده باشند می توان انواع مبدل را از جنس گرافیت ساخت که چند نمونه آن را در عکس بالا مشاهده می کنید. اگر ظرفیت حرارتی مبدل زیاد و وزن آن نسبتا سنگین است، بهتر است یک سه راهی بین مبدل و شیر قطع و وصل کن آب استخر نصب نمایید.

قاعده کلی در مورد فشار : برای افزایش انتقال حرارت بهتر است سیال فشار پایین ، بیرون سطوح لوله باشد. در پوسته لوله ، سیال رسوب دار بهتر است در لوله باشد. دسته لولهها میتوانند با حداقل نیاز باز کردن قطعات خارج شوند که در واحدهای تشکیل رسوب سنگین حائز اهمیت میباشد. مبدل حرارتی پرهدار میتوانند صفحهای یا لولهای باشند. به دلیل این که جریان سیال ها به صورت تناوبی است، یا ماتریس باید ثابت بماند و جریان سیال از آن عبور کند، یا ماتریس باید بین جریان گرم و سرد چرخانده شود. از آنجا که جریان سیال بصورت تناوبی است ، یا ماتریس باید ثابت بماند و جریان سیال از آن عبور کند، یا ماتریس باید بین جریان گرم و سرد چرخانده شود. انتقال گرما در رژنراتور تناوبی بوده و مشخصه فیزیکی هر نقطه ، به مکان و زمان بستگی دارد. وجود این صفحات موجدار امکان تقسیم جریان در کل صفحه را فراهم می کند و در نتیجه انتقال گرما را به حداکثر می رساند این درحالی است که نرخ رسوب، تعداد صفحات و هزینه ها را به حداقل می رساند.

صفحه ای پلیت چیست؟

همچنین محاسبه افت فشار بدلیل اثرگذاری در پمپاژ و هزینه آن ، اهمیت زیادی دارد. همچنین محاسبه صحیح قطر لوله های آب رفت و برگشت به انواع مبدل های حرارتی که سیال ناقل انرژی آنها آب می باشد، سبب رسیدن حجم کافی سیال ناقل انرژی جهت امکان انجام تبادل حرارت مورد نیاز در مبدل حرارتی می گردد. مبدل های حرارتی دو لوله ساده ترین مبدل های مورد استفاده در صنعت می باشد. مبدل حرارتی پوسته و لوله چیست ؟ کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای پلیت چیست؟ تولید می شوند. مبدل صفحه ای گسترده بیشتر از فلزات شکل پذیر، منعطف و مقاوم ساخته شده و انواع مبدل صفحه ای از فلزاتی که قابلیت جوشکاری و پرس را داشته باشند. تیوب باندل می تواند دارای صفحات لوله ثابت باشد (که به طور دائمی روی بدنه فیکس می شود) یا یک بسته لوله شناور باشد که در حالت دوم، این قابلیت به آن کمک می کند تا در شرایط مختلف حرارتی منبسط و منقبض شود و همچنین اجازه می دهد بسته لوله به راحتی برای سرویس و نگهداری برداشته شود. کاربرد فراوان دارند.هم چنین برای آب بندی کردن صفحات مبدل حرارتی از گسکت هایی با متریال مختلف مانند: NBR ، SBR ، EPDM ، VITON ، … ᠎This  po st h as be en w ri tten ​by GSA C​ontent G​enerat or​ D​emov ersion .

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مبدل حرارتی سیکل تبرید لطفا از صفحه ما بخواهید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.