تاکید وزرای خارجه ایران و کرواسی بر لزوم گسترش روابط اقتصادی دو کشور

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با وزرای امور خارجه شرکت کننده در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با گرلیش رادمان وزیر امور خارجه کرواسی دیدار کرد. وزرای امور خارجه ایران و کرواسی در این دیدار پیرامون توسعه و گسترش روابط دوجانبه و برخی موضوعات مورد علاقه دوجانبه در عرصه های منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان در پیامی سی امین سالگرد استقلال جمهوری کرواسی را به وزیر امور خارجه کرواسی تبریک گفت و برای دولت و مردم این کشور آرزوی موفقیت کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز تاسف از نبود کمیسیون مشترک اقتصادی بلندمدت بین دو کشور در سال‌های اخیر تاکید کرد: باید سازوکار برگزاری منظم کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی برای توسعه روابط سیاسی خوب بین دو کشور فعال شود. کشورها. کشورها در عرصه اقتصادی و گسترش همه جانبه روابط تهران و زاگرب متبلور و متجلی شود.

گردان گرلیش رادمان وزیر امور خارجه کرواسی نیز با ابراز خرسندی از دیدار با همتای ایرانی خود، تمایل این کشور برای توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی در همه زمینه‌ها به ویژه در برخی زمینه‌های دارای مزیت نسبی برای دو کشور از جمله مواد غذایی را اعلام کرد. صنعت کرواسی

وزیر امور خارجه کرواسی همچنین آمادگی خود را برای توسعه و ارتقای همکاری های فرهنگی از جمله در زمینه گسترش ترویج و آموزش زبان در دو کشور با توجه به سابقه روابط خوب فرهنگی بین دو کشور اعلام کرد.

رادمان همچنین درباره آخرین تحولات بالکان صحبت کرد و با امیرعبداللهیان درباره برخی موضوعات مورد علاقه منطقه و بین المللی گفت و گو کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.