پیشنهاد ویژه اژه‌ای برای افزایش تعامل قوه قضائیه و ناجا/ دستور برای تقویت ارتباطات الکترونیک

[ad_1]

رئیس قوه قضائیه گفت: ممکن است در قوانین موجود اشکالاتی وجود داشته باشد که قطعاً قابل اصلاح است، اما استفاده جامع و منطقی از ظرفیت موجود در حوزه اجرا مهم است و در این راستا پلیس می تواند ارائه تحقیقات تخصصی و علمی.» کمک به قوه قضائیه در زمینه تقسیم جرایم و تعریف جرایم قابل گذشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز قضایی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، طی سخنانی در گردهمایی فرماندهان ناجا با عنوان طرح ضربتی ارتقای رفاه اجتماعی، با اشاره به اقدامات مجدانه نیروی انتظامی برای ارتقای امنیت مردم و کشور گفت: امروز بسیاری از پرونده های مهم مبارزه با جرایم اقتصادی و مواد مخدر در دستگاه قضایی توسط نیروی انتظامی انجام می شود و باید از فرماندهان و مأموران این نیرو کمال تشکر را داشت.

در ادامه رئیس قوه قضائیه از فرماندهان و افسران نیروی انتظامی دعوت کرد تا به منظور تسهیل و تسریع در پشتیبانی از این نیرو، پیچیدگی و اهمیت کار خود را به مسئولان نقاط مختلف کشور اطلاع دهند. تنوع ماموریت ها

اژه ای خواستار تعامل و همکاری بیشتر پلیس و قوه قضائیه در عرصه ها و ابعاد مختلف شد و در این راستا با بیان خطوط مشترک کاری این دو نهاد، از مأموران و فرماندهان انتظامی خواستار بازدید میدانی منظم از مراجع قضایی شد. مانند زندان ها و قوه قضائیه و متعاقباً امکاناتی را برای مقامات قضایی اعم از قضات، بازپرس و دادستان فراهم می کند تا از دستگاه های انتظامی بازدید کنند و با پیچیدگی های اجرای قانون آشنا شوند و متهمان را شناسایی، شناسایی و تحت تعقیب قرار دهند.

وی با بیان اهمیت اقتدار پلیس گفت: پلیس در کنار قدرت باید دلسوزی و استقامت نیز داشته باشد و با تلفیق این موضوعات در جهت تقویت امنیت و آسایش مردم گام بردارد.

محسنی اژه ای با اشاره به ماده 11 قانون تخفیف مجازات حبس و جرایم قابل گذشت که رئیس کل انتظامی استان تهران در خصوص آن سوالاتی را مطرح کرد، گفت: ممکن است در قوانین موجود اشکالاتی وجود داشته باشد که به طور قطع قابل رفع است، اما وجود دارد. استفاده همه جانبه و عاقلانه از ظرفیت های قانونی موجود در حوزه نیروی انتظامی مهم است و در این راستا نیروی انتظامی می تواند با انجام تحقیقات تخصصی و علمی در زمینه تقسیم جرایم و تعریف جرایم قابل گذشت به قوه قضائیه کمک کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به موضوع آزادی مجرمان حرفه‌ای پس از گذراندن دوران محکومیت و دستور به روسای دستگاه‌های انتظامی برای اطلاع‌رسانی زمان و نحوه آزادی آنان، گفت: محدوده قوه قضائیه پذیرفته خواهد شد.

وی همچنین از دستورالعمل خود برای تقویت ارتباطات الکترونیکی قوه قضائیه و نیروی انتظامی خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به دسته بندی جرایم افراد زیر 18 سال و تعیین مجازات برای آنها و دشواری های خاص این موضوع، گفت: برای مجازات چنین افرادی باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود. مجرمان و این امر مهمی است که نیازمند همکاری همه مراجع به ویژه قوه قضائیه و نیروی انتظامی و مشارکت دولت و مجلس و آسیب شناسی تخصصی است.

شایان ذکر است با حضور رئیس قوه قضائیه در مرکز فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، مطابق با حضور همیشگی روسای ستاد، مراسم استقبال از یگان منتخب ناجا برگزار شد. برنامه Sun را حذف کنید

سرهنگ مرادی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این خصوص گفت: بنا به درخواست رئیس قوه قضائیه مراسم خورشیدی و مراسم نظامی از برنامه بازدید مستثنی شد و هیچگونه مراسمی در این بازدید برگزار نشد. ستاد فرماندهی تهران بزرگ .

همچنین رئیس کل دادگستری با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در مرکز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، از نمایشگاه کشفیات، شناسایی ها و اقدامات انجام شده در طرح ارتقاء رفاه پلیس کلانشهر که در سال 1396 برگزار شد، بازدید کرد. روزهای اخیر و جزئیات عملیات.او از این اکتشافات مطلع شد.

رئیس قوه قضائیه را سردار حسین اشتری فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار حسین رحیمی فرمانده کل انتظامی استان تهران و حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کشور همراهی می کردند. نیروی انتظامی اطلاعات و فعالیت های انجام شده توسط پلیس آگاهی، پلیس امنیت اقتصادی، پلیس مواد مخدر، پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی و امنیت عمومی و پلیس فتا تهران بزرگ و فرماندهی انتظامی شهرستان ری که در 3 روز گذشته انجام شده است.

در بازدید رئیس قوه قضائیه از پلیس آگاهی، مسئولان منطقه گزارشی مبنی بر جعل اسناد ارائه کردند که ده ها مورد مبنی بر جعل از یک مرکز دانشگاهی مشخص شده بود و همین امر باعث شد تا رئیس دادگستری تماس بگیرید شماره امور کذب را در این مرکز بپرسید; مسئولان همچنین مرکز دانشگاه را به دلیل عدم نظارت مقصر دانستند.

رئیس قوه قضائیه همچنین از اعضای کلانتری تهران بزرگ درباره نوع، دلیل و تعداد دستگیرشدگان و همچنین نتایج توطئه اخیر جویا شد.

همچنین در بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از ریاست پلیس امنیت اقتصادی، مسئولان مربوطه در این زمینه از اقدامات وظیفه شناسانه و پیگیر رئیس قوه قضائیه در تعیین تکلیف اموال و تسریع در رسیدگی به پرونده ها تقدیر کردند. در خصوص قاچاق کالا در دوره اخیر

وی در بازدید از واحد کارآگاهی و فعالیت های اخیر پلیس مواد مخدر تهران بزرگ از مسئولان ناجا نیز پرسید که چه خلأهای قانونی در واحد مواد مخدر احساس می کنند؟

رئیس قوه قضائیه همواره از حمایت های لازم پلیس برخوردار بود

در این مراسم سردار «حسین اشتری» فرمانده معظم کل قوا از حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، تقویت روحیه پلیس و افزایش تعامل دادگاه و نیروی انتظامی در سراسر کشور تقدیر کرد. کشور.

وی با اشاره به آشنایی دیرینه خود با حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: رئیس قوه قضاییه با روحیه جهادی و انقلابی همواره از حمایت های لازم نیروی انتظامی برخوردار بود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران «امنیت مردم» را خط قرمز نیروی انتظامی خواند و تاکید کرد: باید نقش همه ادارات در تامین امنیت مردم مشخص شود. سایر نیروها، ادارات و وزارتخانه ها را مجبور به کار و انجام برنامه ها، وظایف و مسئولیت های خود در این زمینه کند.

سردار اشتری با بیان اینکه پلیس با مردم با مهربانی و دلسوزی برخورد می کند و با متخلفان نظم و امنیت با اقتدار برخورد می کند، تاکید کرد: موضوع «رعایت عدالت و مسائل شرعی» همواره در دستور کار نیروی انتظامی بوده است. کشور ما خود را موظف به رعایت این بندها می دانیم.

وی همچنین بر بهبود و رفع خلأهای موجود در نیروی انتظامی و قضایی تاکید کرد و کاهش ماموریت ها و سرعت تحقیقات را از پیامدهای این بهبود عنوان کرد.

در این مراسم سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اقدامات خجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در حمایت از امنیت مردم، جامعه و محیط بانان تقدیر کرد و گفت: نظارت بر امنیت مردم و امنیت مردم. جامعه تاثیر زیادی داشته و اقدام پلیس را تقویت کرده است.

وی همچنین از تعامل دادستانی تهران با مجموعه پلیس تهران بزرگ قدردانی کرد و به تشریح برنامه‌های ناجا برای ارتقای رفاه اجتماعی از جمله طرح‌های رعد، کاشف، یکتدار و ظفر پرداخت و گفت: چهار سال از چگونگی مجاهدین و مبارزان اسلام‌گرا می‌گذرد. پلیس تهران بزرگ برای تقویت امنیت مردم و تنگ کردن صحنه نبرد بر اراذل و اوباش به طور مستمر و مستمر در حال مبارزه است.

فرمانده انتظامی کلانشهر در بخشی دیگر از سخنان خود به ارائه آماری از دستاوردها و اقدامات گروه زیرمجموعه خود پرداخت و از انهدام بیش از 2000 باند در نقاط مختلف کشور از ابتدای سال تاکنون و کشف 134 درصد جرایم ظریف

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.