سفر هوایی خارجی گران ماند

[ad_1]

اگرچه سازمان هواپیمایی اعتقادی به اخذ مالیات بر ارزش افزوده از پروازهای خارجی ندارد، اما رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران می‌گوید: «این مالیات همچنان از مسافران خارج از کشور اخذ می‌شود و هزینه و بااهمیت بودن شکایت نیز بوده است. مطرح شد.”

حرمت الله رفیعی که سوم اسفندماه در نامه ای به رئیس شرکت هواپیمایی به تخلفات برخی شرکت های هواپیمایی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرده و از سازمان خواسته بود تا دستور حذف مالیات بر ارزش افزوده در پروازهای بین المللی را صادر کند، اکنون به ایسنا می گوید: «و چند روز پس از ارسال این خبر. نامه ای به رئیس سازمان هواپیمایی و علیرغم اینکه همان سازمان قبلاً در اطلاعیه پروازهای خارجی مالیات بر ارزش افزوده قید نمی کرد، در صورت ابطال بلیت همچنان این مالیات از مردم اخذ می شود. مبلغ به افراد مسترد نخواهد شد.

در آستانه فرا رسیدن فصل گردشگری نوروز و فروش تورهای خارجی، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران نامه ای به رئیس سازمان هواپیمایی و معاون وزیر راه و شهرسازی، محسن رضایی، معاون رئیس جمهور ارسال کرد. برای امور اقتصادی و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی. خاندوزی وزیر اقتصاد، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشتند: متاسفانه علیرغم پاسخ سازمان مبنی بر عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده در پروازهای بین‌المللی، برخی شرکت‌های هواپیمایی همچنان درخواست می‌کنند. این مالیات

لذا بر اساس موارد زیر درخواست می گردد:

الف) بیانیه انجمن بین المللی هوانوردی یاتا مندرج در سند 8622 ایکائو و استانداردسازی آن، کنوانسیون شیکاگو، که دولت ایران رسماً یکی از طرفین آن است و متعهد به اجرای سیاست تجارت بین المللی و برابری خود است، بر اساس سیاست مالیات بر ارزش افزوده خود بر اساس آن است. خدمات ارائه شده در صنعت هوانوردی، که ممکن است به دلیل پرداخت هزینه مربوطه، مستقیماً مشمول قوانین مالیات بر ارزش افزوده در کشور مبدأ خود نباشند.

ب- ماده 1 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب مجلس شورای اسلامی، عرضه کالا و خدمات در ایران را مشمول مالیات بر ارزش افزوده می داند، بنابراین در رابطه با حمل و نقل عمومی مسافر و کالا توسط شرکت های هواپیمایی بین المللی از ایران. . خارج از ایران بوده و مغایر با اهداف این قانون است.

ج) خطوط هوایی بین المللی از رعایت قوانین مالیات بر ارزش افزوده سایر کشورهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده منع شده اند، مگر در کشور خودشان.

ضمناً در صورت نیاز این انجمن آمادگی ارائه مدارک و مدارک تکمیلی را به صورت حضوری دارد.

همچنین لازم به ذکر است که در همین مدت کوتاه تعداد درخواست های دریافتی به این انجمن حکایت از مشکلات کسب و کار، بی حساب بودن خروج ارز از کشور و تضییع حقوق بیت المال دارد.

پس از ابلاغ سازمان امور مالیاتی، در 22 آذرماه، قانون مالیات بر ارزش افزوده بهای تمام شده بلیت هواپیما به تصویب رسید. خطوط هوایی خارجی این قانون با قوانین حمل و نقل بین المللی و انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) مغایرت دارد و آنها به دلیل ابهام به این قانون اعتراض کردند. کارگزاران ایرانی نیز انتقال ارز به خارج از کشور و تحمیل هزینه های بیشتر به خانواده های ایرانی را از تبعات اجرای این قانون دانستند. اعضای کمیسیون اتباع مجلس و فراکسیون اقتصاد سفر و زیارت مجلس و همچنین قول دادند این ایراد و مغایرت قانونی را در اسرع وقت برطرف کنید و حتی قانون مربوط به آن را در بودجه سال 1401 اصلاح کنید.

سازمان هواپیمایی در اطلاعیه ۲۲ بهمن ماه به صراحت می گوید: «با توجه به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط به عرضه کالا و خدمات به ایران است، در پروازهای خارجی اعمال نمی شود». اما سازمان پروازهای داخلی را مشمول مالیات بر ارزش افزوده می داند و توضیح می دهد: بر اساس مفاد ماده 2 قانون مالیات بر ارزش افزوده، عرضه کالا و خدمات در ایران و همچنین واردات و صادرات آنها از نظر مالیات و عوارض. ، مشمول مقررات هستند.قانون ذکر شده است. بنابراین، تا زمانی که شرکت‌های هواپیمایی ترتیبی برای حمل و نقل مسافر و بار می‌دهند، موظفند مالیات و عوارض ارائه خدمات حمل‌ونقل هوایی در ایران را حسب مورد از مسافر یا خریدار خدمات حمل‌ونقل دریافت و دریافت کنند.

مالیات بر ارزش افزوده برای سفرهای هوایی اعمال می شود در حالی که قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی و بین المللی طی سه سال گذشته به بهانه افزایش نرخ ارز به طور پیوسته افزایش یافته است. در نتیجه سهم سفرهای هوایی در سبد مصرفی خانوارهای ایرانی کاهش یافته است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.