غنی‌سازی ۶۰ درصدی غربی‌ها را پای میز مذاکره آورد

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: غنی سازی در حداكثر 60 درصد است و همین امر باعث شد تا غربی ها به سرعت موافقت كنند و با لغو تحریم ها غنی سازی 20 درصد و 5 درصد ادامه پیدا كند.

محمد اسلامی امروز (جمعه 6 اسفند) در مسجد صاحب الزمان اصفهان با بیان وصیت ریچارد نیکسون به روسای جمهور آمریکا گفت: نیکسون به نقاط قوت از جمله ذخایر عظیم، نیروی کار با استعداد، ایدئولوژی انگیزشی اشاره کرد. رهبری در ایران به روسای جمهور آمریکا توصیه می کند که اجازه ندهند ایران به فناوری های پیشرفته مجهز شود، زیرا در این صورت هیچ کس نمی تواند در برابر ایران مقاومت کند.

وی با اشاره به موقعیت ایران در چهارراه جهان و اهمیت راهبردی آن، افزود: اگرچه نیروهای آمریکایی در زمان شاه در این دروازه جهان مستقر بودند و با انقلاب اسلامی در آمریکا به دنبال توسعه زیرساخت های خود بودند. تمرکز، برنامه ها تغییر کرد و هر کدام از فرماندهی نیروی زمینی، نیروی دریایی، هوانوردی و فرماندهی «سنتکام» به یکی از کشورهای عربی منتقل شدند.

اسلامی بابیان اینکه هدف اصلی آمریکا جلوگیری از نفوذ ایران در فناوری های جدید است، گفت: علم و فناوری توانمند می کند و می تواند کشورها را در مسیر رشد و توسعه قرار دهد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: اگرچه دیپلماسی قوی بر دو رکن قدرت مادی و قدرت نظامی استوار است، اما باید توجه داشت که مبنای ساختن قدرت مادی و نظامی، قدرت علم و علم است. فن آوری.”

وی به تمرکز رهبر معظم انقلاب بر جهاد علمی اشاره کرد و افزود: امروز مبارزه برای برنامه هسته ای، حقوق بشر، حقوق زنان و فلسطین نیست، بلکه نفوذ به عرصه حرام علم و فناوری باعث شده تا همه انواع توطئه ها، تحریم ها، خرابکاری ها و آزار و اذیت ها.» بر ملت ما حکومت کن

اسلامی ادامه داد: دشمن می خواهد با تحریم، ترور، رشوه و کارشکنی مانع از رسیدن ایران به قله های افتخار شود.

وی به سابقه ۴۷ ساله عضویت ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: اگرچه در بندهای ۲ و ۳ اساسنامه آژانس به طور مستقیم بر حمایت، مشاوره، کمک و حمایت در دسترسی کشورها به انرژی هسته‌ای تاکید شده است، اما نه تنها حمایت از ایران. . این کار انجام نشده است، اما هر روز به بهانه امکان دستیابی به بمب اتمی برای کشور موانعی ایجاد می کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: بیش از 1500 نفر و شرکت تحریم شده‌اند که بیشتر آنها مرتبط با انرژی هسته‌ای نیستند، بلکه شرکت‌های پیشرو و دفاعی هستند که به بهانه انرژی هسته‌ای تحریم شده‌اند تا ایران را از دست ندهد. در حال پیشرفت “

وی در خصوص اهداف تحریم های دشمن گفت: ضربه به پول ملی، ایجاد انحراف و فساد در رویه های مالی و اقتصادی کشور، نگاه بدبینانه مردم و جوانان به مردم از جمله اهداف تحریم ها بود. مسئولان، سیاه نمایی و سرنگونی نظام. “

اسلامی افزود: کارشناسان گستاخ اعلام کردند در یک شب 40 درصد پول ملی ایران را می زنیم و اگر چند بار دیگر این کار تکرار شود جمهوری اسلامی ایران ساقط می شود اما کسانی که در قلعه بودند این کار را نکردند. نقشه دشمن را خواند و عده ای در داخل همان پازل دشمن را بازی کردند. افزایش قیمت دلار به بهانه حمایت از صادرات پدر اقتصاد و خانوارهای کشور.

رئیس سازمان انرژی اتمی بابیان اینکه دشمن با تحریم به دنبال تسلیم شدن است، گفت: مسئولان بدبین هستند.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال تغییر باورهای نسل جوان است و سعی دارد از جوانان امروز بپرسد که چرا با ایجاد مشکلات معیشتی و برخی گمانه زنی های روانی انقلاب کردیم؟

اسلامی در خصوص غنی سازی و مذاکرات هسته ای گفت: غنی سازی حداکثر 60 درصد است و این موضوع غربی ها را به سرعت وارد مذاکره کرده و با لغو تحریم ها غنی سازی 20 و 5 درصد ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: توانمندی های داخلی نشان داده است که برگشت پذیری امکان پذیر است و قابلیت های غنی سازی به گونه ای است که هر تصمیمی از سوی سامانه گرفته شود، امکان پذیر است.

وی افزود: قانون راهبردی مجلس 100 درصد اجرا شده و در برخی زمینه ها جلوتر هستیم و امیدواریم این موضوع عامل خوبی برای رفع تحریم ها باشد. از سوی دیگر، مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با لغو تحریم ها به توافقی پایدار برسیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی بابیان اینکه در مسائل حقوقی تضمینی وجود ندارد، افزود: تنها چیزی که وجود دارد این است که دولت آمریکا متعهد می شود دیگر از این مذاکرات عقب نشینی نکند.

اسلامی افزود: فعالیت های هسته ای در 4 جهت انجام می شود که یکی از آنها تدوین سند جامع توسعه سازمان با محوریت منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین اسناد دیگری از جمله سند توسعه انرژی هسته ای 10000 مگاوات و سند توسعه. منابع انسانی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: فعال سازی چرخه سوخت و گسترش معادن کیک زرد در دستور کار قرار دارد و امروز باید ظرفیت 140 تنی 10 برابر افزایش یابد.

اسلامی از دیگر فعالیت های غذایی و کشاورزی جلوگیری از 30 درصد مواد غذایی و کمک به خانوار و اقتصاد ملی و ساخت 100 درصد راکتورهای ایرانی با کمک صنعت کشور یاد کرد.

وی به ماجرای اوکراین اشاره کرد و ادامه داد: وضعیت اوکراین با فرصت ها و توانایی های فراوان مایه عبرت است چرا که ابتدا با انقلاب مخملی آن را با خود هماهنگ کردند و سپس خلع سلاح کردند. البته در هیچ کجا به تعهدات خود عمل نکردند. آنها همچنین به اوکراین قول دادند که در جریان درگیری از آنها حمایت خواهیم کرد و این درسی است که نباید به هیچ قدرتی غیر از خدا تکیه کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: 20 سال پیش صهیونیست ها می خواستند شهید فخری زاده را به شهادت برسانند اما موفق نشدند. در این مدت از حفاظت بالایی برخوردار بودند. در این سال‌ها طرح‌هایی اجرا شد که در برخی موارد از اطلاع رسانی به مسئولان واهمه داشتیم.»

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.