درخواست غریب‌آبادی از مدیرکل سازمان جهانی بهداشت

[ad_1]

دبیرکل دفتر حقوق بشر در دیدار با دکتر تادروس آدهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، به بیماران تالاسمی و پروانه ای اشاره کرد و از تعهد شرکت ها و کشورهای اروپایی به تحریم ها انتقاد کرد و از رئیس سازمان جهانی بهداشت خواست. – ژنرال سازمان بهداشت جهانی مداخله کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر که در چهل و نهمین نشست شورای حقوق بشر در ژنو حضور دارد، با دکتر تدروس دیدار کرد. . آدهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در این نشست، مهمترین اقدامات در زمینه احقاق حق ایران بر سلامت و دستاوردها در حوزه تاج گذاری و واکسیناسیون، افزایش امید به زندگی، کاهش مرگ و میر نوزادان، تعداد بیمارستان ها و تخت های فعال تعداد دانشگاه ها، دانشکده های پزشکی، دانشجویان و معلمان، پوشش شبکه های بهداشت روستایی و شهری و سایر خدمات پزشکی را توضیح می دهد و این تحولات را در شرایطی که ایران تحت تحریم های شدید آمریکا قرار دارد، دستاوردهای مهمی می داند. . . .

قریب‌آبادی به اقدامات قهری یک جانبه و تأثیر منفی آن بر حق حیات و حق سلامت و حقوق کودکان و بیماران به‌ویژه بیماری‌های خاص یا نادر اشاره کرد و استثنای بشردوستانه را تنها ادعایی روی کاغذ دانست و تاکید کرد: و داروهای مورد نیاز برای برخی از بیماران، به ویژه در زمان کووید وجود نداشت و این سیاست همچنان نقض آشکار حقوق بشر است.

وی در این خصوص به بیماران تالاسمی و پروانه ای اشاره کرد و از تعهد شرکت ها و کشورهای اروپایی به تحریم ها به شدت انتقاد کرد و از مدیرکل سازمان جهانی بهداشت خواست تا در این زمینه مداخله کند.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان همچنین خواستار تسریع در ثبت نام دو واکسن ایرانی کو برکات و اسپایکوژن شد تا با توجه به کیفیت بالای اثبات شده و قیمت رقابتی آنها، هر چه سریعتر وارد بازارهای بین المللی شوند. برای کمک به کشورهای نیازمند

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با قدردانی از تلاش ها و موفقیت های ایران در مدیریت تولید واکسن کرونا و تولید داخلی و همچنین پیشرفت بالای ایران در حوزه بهداشت و درمان و به ویژه پوشش شبکه های بهداشتی در سراسر کشور، گفت: میزان واکسن تزریقات در ایران و واکسیناسیون پناهندگان خارجی در ایران نیز بالاست و اقدامات کنترل عمومی خوب دیگری نیز انجام شده و وضعیت در ایران به ثبات رسیده است.

وی افزود: از تلاش های ایران برای تولید واکسن های داخلی قدردانی می کنیم و روند ارزیابی واکسن های ایرانی را تسریع خواهیم کرد که یکی از آنها (کو برکت) در فرآیند ارزیابی فنی و صدور مجوز استفاده اضطراری پیشرفت چشمگیری داشته است.

مدیرعامل سازمان بهداشت با انتقاد از تاثیر تحریم ها بر حوزه سلامت افزود: داروها و تجهیزات پزشکی نباید مشمول تحریم شوند و در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی همچنین قول داد روند ثبت واکسن های تولید داخل در ایران تسریع شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.