افزایش ۱۲ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی/ راه‌اندازی درگاه صدور مجوز کسب و کار از ۱۸ اسفند

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان نایب رئیس مجلس گفت: سال گذشته 35 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که در سال 1400 به 47 میلیارد دلار رسید.

سید محمد حسینی امروز (جمعه 13 اسفند) در جمع اهالی شهر لنجان در استان اصفهان گفت: خوشبختانه این دولت حرکت و عدالت محور است. در همین 6 ماه دولت گام های خوبی برای رفع مشکلات برداشته و برنامه های میان مدت در حال اجراست و طرح های دیگری نیز به مدت چهار سال اجرایی شده است. دولت کارهای بزرگی در سیاست داخلی و خارجی ایجاد کرده است.

وی افزود: عده ای می خواهند امید مردم به دولت سیزدهم را به ناامیدی تبدیل کنند لذا دولت و ملت برای آبادانی کشور و رفع کاستی ها متحد شوند و مردم مغرض سنگسار خواهند شد. نیروهای انقلابی باید شبانه روز خود را وقف خدمت به ملت کنند. ما با چشمان خود می بینیم که تعطیلات برای رئیس جمهور معنی ندارد، زیرا او شبانه روز کار می کند و در راه خود احساس بن بست نمی کند.

به گزارش ایسنا، نایب رئیس مجلس گفت: بنابراین اگر همت کنیم و تلاش هایمان را متحد کنیم، می توانیم بسیاری از موانع را برطرف کنیم. می گفتند تحریم ها باید برداشته شود تا بتوانیم نفت بفروشیم اما در عین حال تا مدت ها می توانستیم نفت بیشتری بفروشیم و ارز آن را وارد کشور کنیم. سال گذشته 35 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که در سال 1400 به 47 میلیارد دلار رسید.

حسینی گفت: بی شک صادرات غیرنفتی کشور در سال آینده با توجه به تعاملی که با همسایگان داریم افزایش می یابد و در این مدت 4 سفر مهم داشته ایم که به عنوان مثال در قطر 14 تفاهم نامه امضا کردیم. پیوستن به سازمان همکاری شانگهای و امضای توافقنامه 25 ساله با چین فرصت های اقتصادی ارزشمندی را برای سرمایه گذاری در این کشور باز می کند.

او ادامه داد: غربی ها مدعی حقوق بشر، سرکوب مردم یمن، سوریه، افغانستان و فلسطین هستند و اکنون مدعی حمایت از حقوق مردم اوکراین هستند. ایران اسلامی مخالف هرگونه جنگی در هر نقطه از جهان است و ما سیاست دوگانه حقوق بشری غرب را درک نمی کنیم. در بحث حقوق بشر نباید به نژاد مردم نگاه کرد، زیرا همه مردم از حقوق یکسانی برخوردارند.

نایب رئیس مجلس گفت: در جنگ هشت ساله غرب و آمریکا به ایران و مردم آن ظلم کردند و اکنون ما امور خود را به تحریم گره نمی زنیم. در سیاست خارجی ما نگاه متعادلی داریم و با کشورهای مختلف روابط دوستانه خواهیم داشت، البته همسایگان ما در اولویت این روابط هستند. همچنین باید محصولات کشاورزی را با هزینه کمتر به کشورهای همسایه صادر کنیم.

حسینی افزود: در بحث کالاهای اساسی ستاد تنظیم بازار جلسات مستمری برگزار می کند و دولت به سمتی می رود که در هر زمینه ای پاسخگوی مردم باشد. اقدامات خوبی که مجلس برای تسریع در صدور پروانه کسب انجام داده بسیار ارزشمند بوده است. از 18 اسفند، پورتال صدور مجوز کسب و کار در تمامی وزارتخانه ها و ادارات فعال می شود. و این جدیت در دولت سیزدهم در سطوح مختلف وجود دارد.

وی گفت: 6 ماه از روی کار آمدن دولت نمی گذرد و در این مدت 16 سفر به منطقه انجام شد و پس از نظارت مشکلات بررسی می شود. رهبران این دولت انقلابی و جهادی هستند و رئیس تراز نظام اسلامی سردار شهید سلیمانی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: در نظام اسلامی خوب نیست که بخشی از مردم در فقر زندگی کنند و دولت در این زمینه تمام تلاش خود را می کند. قرآن به مسئله کرزات الحسنه اشاره کرده است و همه باید برای کارهای بزرگ تلاش کنند. در حوزه ساخت و ساز مسکن عمومی کارهای خوبی انجام شده است و اخیرا 48 پروژه بزرگ صنعتی را با وام 17 میلیارد دلاری به بهره برداری رسانده ایم.

حسینی خاطرنشان کرد: هشت پروژه بزرگ گازی با بار مالی 470 میلیون یورویی در کشور در حال اجراست.. مردم متدین در شهرستان لنجان حضور دارند و نماینده این شهرستان شبانه روز برای ارتقای جایگاه حوزه انتخابیه خود در حوزه های مختلف تلاش می کند. ما از عهدی که با امام راحل و مقام معظم رهبری برای حل مسائل بستیم حمایت می کنیم.

بازدید از ساختمان مسکونی مهر فولادشهر و چند شهر دیگر شهرستان لنجان و بررسی مشکلات آنها از دیگر برنامه های سفر نایب رئیس مجلس به استان اصفهان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.