پاک‌آیین: طالبان کماکان اراده‌ای برای تشکیل دولت فراگیر ندارد

[ad_1]

یک دیپلمات سابق کشورمان با بیان اینکه طالبان اراده ای برای ایجاد حکومت فراگیر ندارند، گفت: در عین حال این گروه تلاش می کند نگرش مثبت نشان دهد و وعده ایجاد یک دولت فراگیر را می دهد تا بتواند نظر کشورهای جهان را داشته باشید.»

محسن پاک آیین در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت افغانستان گفت: طالبان هنوز نتوانسته اند یک حکومت فراگیر تشکیل دهند، برای کسب مشروعیت بین المللی و مهمتر از همه ایجاد یک حکومت فراگیر با حضور همه ملیت ها و مذاهب. رعایت حقوق بشر به ویژه زنان و همچنین مقابله جدی با تولید و قاچاق مواد مخدر.

وی افزود: با وجود تلاش های جامعه جهانی و سفر به کشورهای همسایه، هنوز در این گروه اراده ای برای ایجاد حکومت فراگیر نمی بینیم و در عین حال تمایلی از سوی طالبان برای رعایت موازین بین المللی وجود ندارد. . و استانداردهای بین المللی.” اگر این سیاست طالبان تغییر نکند، سال آینده نیز شاهد همین وضعیت خواهیم بود.

رئیس سابق دفتر وزارت خارجه افغانستان همچنین گفت: طالبان با نشان دادن رویکرد مثبت به معیارهای بین المللی و وعده ایجاد حکومت فراگیر در تلاش است تا توجه جهانیان را به خود جلب کند، اما باید شاهد همین اقدامات باشیم. در عمل.» می شود.

به نظر می رسد که رویکرد طالبان در سال آینده تغییر قابل توجهی نخواهد کرد، مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد. پاک عین گفت: اگر مقامات طالبان عاقل باشند، تلاش خواهند کرد تا خواست مردم را برآورده کنند.

وی با بیان اینکه بحران فقر در افغانستان یک فاجعه انسانی جدی خواهد بود، گفت: متأسفانه کشورهای غربی که مدعی کمک به افغانستان هستند، نه تنها این کمک‌ها را ارائه نمی‌کنند، بلکه ایالات متحده آشکارا در حال سرقت پول است. مردم افغانستان است و می خواهد غرامت قربانیان 11 سپتامبر را جبران کند.

وی افزود: جامعه جهانی باید با اقدامات آمریکا مخالفت کند و این کشورها را وادار کند که این پول ها را به مردم افغانستان برگردانند و نهادهای مالی، بانک جهانی و سازمان ملل متحد باید در قبال افغانستان تلاش کنند تا از یک فاجعه انسانی جلوگیری شود. ” .” انجام دادن.

رئیس سابق دفتر وزارت امور خارجه افغانستان گفت: “با توجه به بی توجهی طالبان به دیگر اقوام و گروه ها و مجاهدین در طول سالیان متمادی” آنها با هم برای استقلال افغانستان جنگیدند و شهید شدند، اگر اقوام مختلف نباشند. اجازه شرکت در حکومت و مشارکت در سرنوشت آینده کشور وجود دارد، این احتمال وجود دارد که سلاح به دست بگیرند و کشور ناامن شود و شاهد جنگ داخلی در افغانستان باشیم.

دیپلمات سابق کشورمان همچنین تصریح کرد: در کنار این مسائل، تهدید تروریسم و ​​حضور روزافزون داعش در افغانستان چالش دیگری برای آینده افغانستان است. آمریکایی ها قبل از خروج این گروه را به افغانستان آوردند و حالا به طور غیرمستقیم آنها را مسلح می کنند. طالبان باید هوشیار باشند و در سال آینده یک دولت فراگیر تشکیل دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.