وزارت اقتصاد مکلف به واریز وجوه قانون نحوه تامین هزینه های اتاق بازرگانی به خزانه شد

[ad_1]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت اقتصاد و دارایی دستور دادند وجوه قانون تامین هزینه های اتاق بازرگانی ایران را به خزانه داری کل کشور واریز کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دومین جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی بند درآمدی لایحه بودجه 1401، بند 2 الحاقی تبصره 18 این لایحه را بررسی و به تصویب رساندند.

بر اساس بند الحاقی 2 تبصره 18 لایحه، وزارت امور اقتصاد و دارایی موظف است وجوهی را مطابق قانون دارایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مصوب 1372 به خزانه داری واریز کند. کل کشور

بر اساس قانون تامین مالی اتاق‌های بازرگانی و معادن جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصاد و دارایی موظف است برای تامین هزینه‌های لازم اتاق‌های بازرگانی و معدنی جمهوری اسلامی ایران نسبت به وصول هزینه‌های اتاق‌های بازرگانی و معدنی جمهوری اسلامی ایران اقدام کند. مالیات معادل سه به ازای هر هزار درآمد مشمول مالیات دریافت کارت بازرگانی به عنوان سهم اتاق های بازرگانی و صنایع و معادن ایران و واریز آن به هزینه درآمد عمومی کشور. هر ساله معادل صد درصد وجوه سپرده فوق از محل اعتباری که برای این منظور در قانون بودجه کل کشور در نظر گرفته شده در اختیار اتاق‌های بازرگانی و صنعت و معدن قرار می‌گیرد. حکم این ماده در مورد نتایج سال مالی منتهی به اسفند 92 اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.