سیم جوش Co2 و کاربرد های آن در جوشکاری

سیم جوش Co2 و کاربرد های آن در جوشکاری
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

سیم های جوش co2 بعد از جاسازی در دستگاه co2، برای مدت قابل توجهی نیاز به تعویض شدن ندارند. استفاده از جوش الکترود در ساخت حفاظ های شاخ گوزنی مفرقه فراگیر است،که کیفیت اتصالات نرده حفاظ را نمی توان با آن تضمین نمود. الکترود جوش مناسبی برای اتصالات میلگردی نمی باشد. دستگاه جوش co2 دستگاهی با ابعاد نسبتا بزرگ و با وزنی بالاست، که برای جابه جایی آن نیاز به چرخ هایی است که از قبل در زیر دستگاه تعبیه می گردد. لازم بذکر است که خود ماسک جوشکاری آرگون دارای سنسور نور است و این باطری ها برای کار کردن با این مدل ماسکها در فضای نسبتا تازیک تعبیه شده اند , فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان در فروشگاه خود از مدلهای مختلف ماسک جوشکاری آرگون بهتره میبرند . به همین علت لباس های مخصوص و قرمز رنگ می تواند اشعه های خطرناک را به خود جذب کنند. در حال حاضر اکثر تولیدکنندگان حفاظ های شاخ گوزنی از جوش الکترود، برای ساخت نرده های حفاظ خود استفاده می کنند. جوش co2 از آلیاژی بسیار سخت تشکیل شده است که سبب مقاومت بالای اتصالاتی می گردد که از این نوع جوش بهره برده اند.

جوش کاری آرگون

جوش co2 درواقع جوش پرهزینه ای نسبت به جوش های معمول است و نیاز به لوازم متعددی دارد. همچنین سیم جوش آن به خوبی در میان فضای محدود دو میلگرد قرار می گیرد و آن را پوشش می دهد. زیرا سیم های co2 به دلیل نازک بودن (که نهایتا 1/2 میلی متر ضخامت دارند.)، به راحتی توانایی قرارگیری در فضای بسته و محدود میان دو میلگرد را داراست. همچنین قطر زیاد سیم های جوش الکترود، اجازه قرار گرفتن آن را در میان فضای محدود و بسته میلگرد ها نمی دهد.در نتیجه سبب ایجاد جوش ناسالم یا به اصطلاح کرم خورده می گردد. سیم های جوش co2 در بسته هایی به شکل قرقره و در ضخامت های مختلف تولید و عرضه می گردد. جوش الکترود برای صفحات تخت فلزی مانند اسکلت ها و درب و پنجره فلزی مناسب است که، نقاط مسطح و قابل دسترس دارند. می باشد. دسته تورچ طوری طراحی شده است که بتوان به راحتی در جوشکاری هایی با وضعیت پیچیده و نامتعارف از آن استفاده نمود. سارقین به راحتی با وارد کردن فشار به قسمت های مختلف آن می توانند قطعات نرده حفاظ را از هم جدا نمایند و با گذر از دیوار وارد ساختمان شوند. This art᠎icle has be᠎en generat​ed  wi th the  help  of G SA C᠎ontent Gen erator Dem ov​ersion.

جوشکاری آرگون

حفاظ های شاخ گوزنی به دلیل تعداد زیاد قطعات تشکیل دهنده خود و لزوم اتصال صحیح و محکم تمامی این قطعات به یکدیگر، می بایست از اتصالات قابل اطمینان و قوی برخوردار باشند، تا بتوانند در برابر فشارهای وارد به نرده حفاظ به خوبی مقاومت کرده و ایستادگی نرده حفاظ را در برابر فشار حفظ نمایند. تصور کنید حفاظی را خریداری نموده اید که دارای اتصالات سالم و قوی نباشد و در برابر فشار و تکان های وارده ایستادگی چندانی ندارد. یکی از مواردی که می تواند در کیفیت نهایی تاثیر بگذارد گاز مناسب و مرغوب CO2 می باشد.بهتر است زمان فرآیند جوشکاری قطعه دارای چربی ، زنگ زدگی ،اکسید،رنگ و رطوبت نباشد. در مواردی جوشکاری با الکترود برای اتصالات میلگردی، سبب ذوب شدن بخشی از میگرد می گردد. برخلاف جوشکاری الکترود که جوشکار همواره نیاز به تعویض سیم الکترود پس از اتمام شدن آن را دارد. در حالی که جوش آرگون یکی از دقیق ترین نوع جوشکاری می باشد اما در عین حال یکی از سخت ترین نوع جوش برای فراگرفتن است، برای اینکه بتوانید هر نوع فلزی را بی نقص با جوش آرگون، جوش بدهید نیاز به تجربه و مهارت زیادی دارید. تا در برابر ضربه و حرارت مقاومت زیادی داشته باشد.

این گاز میتواند تا زمان زیادی از انبر جوشکاری محافظت کند. سیلندرهای گاز فشرده را از گرمای زیاد، ضربه های مکانیکی، آسیب های فیزیکی، شعله های آتش زا و جرقه ها محافظت کنید. در جوشكاری با CO2 گاهی يك لايه نازك سرباره روی گرده جوش را می پوشاند كه بايد اين لايه از روي سطح جوش برطرف شود. انتخاب شما از منبع تغذیه TIG با توجه به نوع و ضخامت ماده ای که شما جوش می دهید، است. پس در انتخاب نرده های حفاظ شاخ گوزنی دقت نمایید و آن ها را از لحاظ فنی مورد بررسی دقیق قرار دهید. تنها کاری که برای ایمن سازی بعد از اجرای حفاظ های شاخ گوزنی فیک و متفرقه می توان انجام داد، تعویض آنها با نرده های حفاظ باکیفیت و استاندارد است که هزینه مالی بالایی را برای خریدار به جا می گذارد. خریداران نرده های حفاظ شاخ گوزنی، باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند، که اتصالات در نرده های حفاظ شاخ گوزنی باید از نوع جوش co2 باشد، و اقدام به خرید نرده های حفاظی نمایند که جوشکاری آنها با استفاده از همین جوش صورت گرفته باشد. جوش co2 استاندارد تعریف شده برای اتصالات ناهموار مانند اتصالات میلگردیست.

می تواند برای هر نوع کار جوشکاری بسیار مفید باشد. جوشکاری باید سریع و مفید انجام شود که با الکترود امکان آن فراهم نیست. همچنین امکان دسترسی به انواع مانومترها ازجمله مانومتر اکسیژن نیز در این فروشگاه فراهم شده است. وسایل مورد نیاز جهت دسترسی در محل مناسب قرار داده شوند. هر اندازه نیاز به جوشکاری های سنگین و طولانی مدت باشد، از سیم هایی با ضخامت بالاتر استفاده می گردد. اتصال الکترود به قطب منفی منجر به استفاده از مفتولهای نازکتر و افزایش شدت جریان در مقایسه با هنگامیکه الکترود به قطب مثبت وصل باشد، میشود. جریان مستقیم با الکترود با بار مثبت (DCEP) کمتر متداول است و در درجه اول برای جوش های کم نفوذ استفاده می شود زیرا گرمای کمتری در قلز پایه ایجاد می شود. جوش آرگون دارای ویژگی های مثبت فراوانی است که می تواند در همه بخش های صنعت مورد استفاده قرار گیرد. بهترین راه جوشکاری مس با جوش گاز اکسیژن و کاربید است. آزمایشها نشان میدهد اگر بتوانيم از ورود گازهای موجود در هوا مثل اكسيژن و نيتروژن به منطقه جوش جلوگیری کنیم ،نتیجه جوش از خواص شيميايی و فيزيكی بهتري برخوردار خواهد بود.جوشكاری قوس الكتريكی با گاز محافظ CO2 يك روش بسيار مفيد است که کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.