۵ درصد ازمنابع فروش آب سدهای استان البرز صرف آبخیزداری می‌شود

[ad_1]

5 درصد از منابع آب فروش سدهای البرز صرف آبخیزداری می شود.

ایسنا/ البرز نماینده مردم ساویبولاگا و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد 5 درصد از منابع فروش آب سدهای استان البرز که در گذشته به البرز نمی رسید صرف آبخیزداری در البرز شود. .

به گزارش ایسنا، علی حدادی در آیین کاشت نهال در شهرک دارویی برکت شهرستان ساویبولا و بهره برداری از 975 منبع طبیعی در سراسر کشور که به صورت وبینار با مرکز البرز برگزار شد، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تلاش برای حل مسائل مربوط به جهاد کشاورزی مهم است. مجلس مصوبه ای درباره اسناد زمین های کشاورزی تصویب کرد و این خوب است، زیرا کشاورزان امروز به این اسناد نیاز دارند.
وی افزود: همچنین در حوزه آبخیزداری و آبخوان‌داری و پیشگیری از بحران‌هایی مانند سیل اعتبار خوبی در بودجه سال 1401 مجلس پیش‌بینی شده است. طرحی را پیشنهاد دادم که 5 درصد از فروش آب سدهای کشور به این موضوع اختصاص یابد که به سمت فعالیت های آبخیزداری سوق داده شود.
وی با اشاره به اینکه منابع فروش آب سد البرز به استان نمی رسد، گفت: با پیشنهادی که به همین مناسبت در مجلس مطرح کردم، تخصیص این منابع به اقدامات آبخیزداری استان تصویب شد. .
به گفته وی، باید به موضوع حفاظت از منابع طبیعی توجه ویژه داشته باشیم و تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از آن برای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.
حدادی درباره اجرای طرح پارک‌های روستایی در البرز گفت: پارک‌های روستایی با مشارکت مردم به‌عنوان تعاونی روستایی ایجاد می‌شود که فرصت‌آفرینی، فرصت‌آفرینی و نیازمند حمایت است.
وی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی از کشاورزان حمایت می کند، گفت: ساماندهی چاه های مربوط به سال 85 توسط وزارت نیرو و آب منطقه ای ضروری است. امروز می بینیم که کشاورز 100 هکتار کلزا تولید کرده که بسیار ارزشمند است اما چاهش در حال بسته شدن است. تحقیقات نشان می‌دهد که قدمت این چاه‌ها به دهه‌های 50 و 60 برمی‌گردد و این گونه کشاورزان باید تحت حمایت قانون قرار گیرند.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.