از صدور حکم قصاص برای قاتل تا تایید لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان

[ad_1]

هفته گذشته صدور حکم قصاص شهید رنجبر، تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان توسط شورای نگهبان، خبر خوش دیوان عدالت اداری برای کارگران مشمول قانون کار و… از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی این هفته بود. .

به گزارش ایسنا، در این گزارش به مهم ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته می پردازیم.

قاتل شهید رنجبر محکوم شد

از صدور حکم قصاص قاتل تا تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان

یک مقام ارشد دادگاه استان فارس گفت: پس از تکمیل تحقیقات دادسرا و صدور کیفرخواست و همچنین معرفی وکیل متهم و رعایت آیین دادرسی کیفری، دادگاه در اسرع وقت زمان رسیدگی را تعیین کرد. (شنبه 14 اسفند) تنها یک ماه بعد از قتل و شهادت شهید رنجبر، جلسه دادگاه تشکیل شد و دادگاه پس از پایان دادگاه حکم شخصی صادر کرد و متهمان پرونده وی را به قصاص محکوم کردند. ، حبس، شلاق و دیه و نیز صدمه بدنی بی اثر در قتل سرباز وظیفه.

لایحه قانون نظام رتبه بندی معلمان تصویب شد

از صدور حکم قصاص قاتل تا تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان

سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «لایحه نظام رتبه بندی معلمان» که در مراحل قبلی شورای نگهبان با مشکلات و ابهاماتی مواجه بود، در جلسه امروز شورا بررسی شد و پیدا نشد. برخلاف موازین شرعی و قانون اساسی. امیدوارم اجرای این قانون باعث ارتقای کیفیت آموزش در کشور و رفع مشکلات معلمان عزیز شود.

خبر خوش برای دادگاه اداری برای کارگران مشمول قانون کار

از صدور حکم قصاص قاتل تا تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مقرر شد پرداخت شناسنامه کارگران مشمول قانون کار و شاغل در دستگاه های اجرایی با رعایت ضوابط قانون کار و مصوبات انجام شود. شورای عالی کار و حق الزحمه سالانه کارگران شاغل در کارگاه ها مشمول قانون کار مصوب 6/12/1370 می باشد.

قوه قضائیه: برای رسیدگی به تخلفات بازار سهام اقدام مقتضی انجام دادیم

از صدور حکم قصاص قاتل تا تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره بازار سرمایه و بورس گفت: سازمان بازرسی کل کشور در حال بررسی این موضوع است زیرا مشکلاتی در بازار سرمایه پیدا شده است. همچنین در موعد مقرر به مسئولان مربوطه تذکر دادیم و برای اعضای هیات مدیره بازار سرمایه پرونده هایی تشکیل و در رابطه با تخلفات آنها به شورای عالی بورس منتقل شد.

وی افزود: پرونده جنایی در سازمان بازرسی تشکیل شد و اعضای هیات مدیره را دعوت و تفهیم اتهام کردیم و به مرجع قضایی منتقل شد. در مورد مراجع نیز پرونده به قوه قضائیه رفت و منجر به صدور رای موقت شد و روند رسیدگی ادامه دارد.

خدایان در پاسخ به سوالی درباره نظارت قضایی بر تخلفات فضای مجازی، گفت: موضوع فضای مجازی امروز در کنار فضای واقعی قرار دارد، یعنی مردم در فضای مجازی زندگی می کنند، شغل و کسب و کار دارند، همانطور که فضای واقعی باید رصد شود و اگر جرمی اتفاق بیفتد. اتفاق می‌افتد.» این رصد می‌شود، اگر در فضای مجازی جرایمی رخ دهد باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه چندین پرونده کلاهبرداری و افترا تشکیل شده است، گفت: در ماه های اخیر پرونده های زیادی در ارتباط با کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال تشکیل شده است. بنابراین موضوع مبارزه با این جرایم در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد و از دست اندرکاران مدیریت این فضا می خواهیم؛ البته کنترل به معنای محدودیت نیست و اگر خشونت و افترا در فضای مجازی آموزش داده شود، این امر قابل شناسایی است.

10 برنامه حفاظت از منابع طبیعی دریای اژه را توضیح دهید.

از صدور حکم قصاص قاتل تا تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان

رئیس قوه قضائیه در نشست مشترک قوه قضائیه با وزارت جهاد کشاورزی در خصوص موضوعات و مقوله های قابل اولویت بندی کمیته مشترک قوه قضائیه و وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد و در این راستا 10 مشخص برنامه‌هایی از جمله «جلوگیری از تصرف منابع طبیعی و اراضی ملی و اولویت‌بندی تأخیر پس از ساخت»، «زمین کشاورزی»، «تغییر الگوی کشت و مصرف آب»، «انسداد گلوگاه‌ها و بسترهای آسیب‌دیده در سطح زمین»، اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم برای کاهش تعداد پرونده های علنی در خصوص منابع طبیعی و اراضی ملی، «تعریف راهنمای واحد «صدور مجوز تغییر نوع کاربری»، «تعریف مصادیق تغییر کاربری و حصارکشی زمین کشاورزی». «و رسیدگی به اجرای دستورات نهایی صادره در خصوص احداث استحکامات غیرقانونی و رفع تصرفات».

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.