تهیه طرح اصلاح قانون بیمه اجباری شخص ثالث

[ad_1]

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح اصلاح قانون بیمه اجباری شخص ثالث خبر داد و گفت: مالکان خودروهای لوکس و غیرسنتی برای پوشش سایر خسارات وارده از بیمه بدنه استفاده می کنند. و باید از تحمیل این هزینه ها بر دوش متوسط ​​و ضعیف جلوگیری کرد.

علی خضریان در گفت وگو با ایسنا، درباره طرح اصلاح قانون بیمه اجباری شخص ثالث، گفت: در قانون بیمه اجباری شخص ثالث که در سال 1395 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، خودروها به دو نوع تقسیم می شوند. : معمولی و غیرسنتی بر اساس این قانون، اگر هزینه خودرو کمتر از نصف دیه کامل مسلمان در ماه حرام باشد، خودروی معمولی و در غیر این صورت خودروی غیر سنتی محسوب می شود.

خضریان ادامه داد: در قانون بیمه مسئولیت شخص ثالث آمده است: «خسارات مالی ناشی از تصادفات جاده‌ای فقط به میزان خسارت وارده به گران‌ترین خودروی معمولی از طریق بیمه مسئولیت شخص ثالث یا بیمه حوادث قابل جبران است.» اما در عمل صاحبان خودرو اضطراری شکایت می کنند و تقاضای کاهش قیمت می کنند، مابقی خسارت وارده به خودروی آنها بر عهده مقصر حادثه است که این امر تنها باعث کاهش تعهدات بیمه گر و افزایش مطالبات می شود. در دادگاه ها و فشار اقتصادی بر افراد ضعیف وارد می کند.

این عضو هیأت رئیسه اصل 90 کمیسیون مجلس تصریح کرد: در واقع متضرر که دارای خودروی غیرسنتی است، پس از تماس با بیمه و دریافت غرامت بر اساس اصل تناسب از بیمه گر، مجدداً به بیمه گر مراجعه می کند. مقصر و مطالبه خسارت از ارزش خودرو است.» دادگاه بدون در نظر گرفتن اصل انطباق و در نظر گرفتن میزان مسئولیت شرکت بیمه، حکم صادر می کند.

تصور برخورد یک تاکسی پراید با یک خودروی لوکس چند میلیارد دلاری که تردد کمی در شهرها دارد بسیار آزاردهنده خواهد بود، زیرا در چنین شرایطی حتی هزینه کلی پراید در مقابل سقوط ناچیز خواهد بود. در قیمت این خودروی لوکس.» این امر می تواند آنها را از درآمد یا تمام دارایی یک خانواده متوسط ​​و فقیر محروم کند.

نماینده کمیسیون اصل 90 افزود: با توجه به کاهش قیمت خودرو که یکی از مصادیق زیان مالی ناشی از تصادفات رانندگی است، اصل تناسب باید اعمال شود، خودروها به عنوان یکی از مصادیق خسارت مالی به طوری که قربانیان می توانند با شرکت بیمه تماس بگیرند و مطالبه خسارت کنند و همچنین در مورد خودروهای لوکس. فشار بر مردم

هزریان در پایان گفت: در واقع دارندگان خودروهای لوکس و غیر سنتی از بیمه بدنه برای پوشش سایر خسارات خودروهای خود استفاده می کنند، بنابراین اقشار متوسط ​​و ضعیف جامعه باید از تحمل این هزینه ها جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.