کر درایر چیست ؟ (4)

کر درایر چیست ؟
فیلتر ساکشن کشتل, درایر, فیلتر ساکشن

گاز موجود در درایر تبریدی معمولا چه گازی است و چگونه باعث خنک شدن هوای فشرده ورودی می شود؟ درایر جذبی از دو مخزن و یک کنترلر دیجیتالی برای جداسازی و جذب رطوبت تشکیل شده است. در نهایت پس از آسیاب و غربال با مش قابل تنظیم به مخزن مواد تحویل داده می شود. در یکی از مخزنهای این دستگاه رطوبت هوای فشرده کاملا گرفته میشود؛ از مخزن دیگر درایر جذبی برای عملیات احیا استفاده میکنند. اگر مایع تبخیر شونده از جسم قابل اشتعال باشد میتوان از گاز خنثی و یا بخار داغ بجای هوا استفاده کرد. نحوه برخورد دوغاب و گازهای داغ طوری است که ذرات اسپری شده در داخل گازهای داغ، متفرق و پراکنده می شوند. ماده غذایی خشک شده توسط روش freeze drying دارای پرزو شکاف زیادی است که این پرزها قابلیت زیادی برای جذب هوا دارند. روش خشک کردن رطوبت هوا به وسیله ی درایر تبریدی بسیار به صرفه است.

به درستی عمل نمی کند و گاز به مایع تبدیل نمی شود.

یکی از انواع دستگاههای ساکشن خانگی، دستگاه ساکشن ریه است. انواع درایرهای جذبی را با توجه به نوع فرآیند احیاء که میتواند گرمایشی یا سرمایشی باشد به انواع زیر تقسیم بندی میکنند. جعبه تقسیم برق درایر صنعتی میکروپور از طریق بیرون دستگاه به سهولت در دسترس می باشد و برای دسترسی به تابلو برق هیچ احتیاجی به باز نمودن پنل اصلی دستگاه نمی باشد. در این صورت درایر به درستی عمل نمی کند و گاز به مایع تبدیل نمی شود. وقتی این سیال وارد لوله مویی می شود، در اثر تغییر سطح موجود در این لوله، گاز اتمیزه می شود و از مایع به گاز دوباره تغییر حالت می دهد. در درایر جذبی، هوای فشرده از میان توده ای از مواد جاذب عبور داده میشود و رطوبت موجود در هوا در اثر تماس با سطح مواد جاذب، جذب این مواد گشته و هوا تا نقطه شبنم مورد نظر خشک شده و آماده تحویل به مصرف کننده میشود. این روش سریع ترین حالت خشک شدن و از دست دادن رطوبت پیوندی را نتیجه خواهد داد و جسم جامد با جذب مقدار زیادی از حرارت موجود در گاز از دستگاه خارج میشود که این امر در مواردی میتواند باعث صدمه دیدن محصول گردد، لذا نوع ماده مرطوب برای استفاده از این روش بسیار حائز اهمیت است.

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام استفاده از دستگاه های صنعتی باید به آن توجه کنیم، راندمان کاری و بازدهی آنها است. با استفاده از این نوع درایر کمپرسور باد میتوان به نقطهی شبنم پایدار رسید. کاهش دما باعث میشود تا بخار آب موجود در هوا از آن جدا شده و با استفاده از این درایر کمپرسور باد میتوان به نقطهی شبنم مورد نظر دست پیدا کرد. کاهش مصرف برق علاوه بر هزینه قبض برق این امکان را فراهم آورده است که بتوان همزمان از چند دستگاه فلش درایر در کنتور تک فاز برق استفاده کرد. دلیل این تغییر فاز این است که سیال از یک سطح مقطع به یک سطح مقطع کوچکتر می رسد و سرعت آن به شدت افزایش می یابد. سیال تبرید بعد از کندانسور در یک رسیور جمع می شود و پس از آن به لوله مویی می رسد. پس حتما باید سطح کندانسور تمیز باشد تا این کاهش دما به درستی انجام شود. هوای فشرده شده پس از عبور از افترکولر کمپرسور، خنک شده و آماده ورود به درایر تبریدی است. دمای ورودی که برای Dryer در نظر گرفته می شود دارای یک حد بالایی است. درایر تبریدی (Refrigeration Dryer) می تواند نقطه شبنم را تا 3 درجه سانتی گراد و رطوبت را بین 15 تا 20 درصد برساند. Th is a rt ic le was gen er ated by G​SA C᠎ontent G​en er​ator D emoversion​!

ترجیحی در صنایع غذایی و دارویی می باشد.

این دستگاه قابلیت حذف آب تنها تا نقطه شبنم ۳ درجه سانتی گراد را دارد. بگذارید یک مثال بزنیم، مثلاً کارخانه های مواد غذایی را در نظر داشته باشید، در این کارخانه ها اگر رطوبت وارد غذا شود، قطعاً سبب فاسد شدن آن می شود. از بین روش های مختلف خشک کردن، اسپری درایر روش ترجیحی در صنایع غذایی و دارویی می باشد. خشک کن های میکروپور دارای R-134a می توانند کارایی خود را در درجه حرارت بالا نیز حفظ کنند. مهندسان میکروپور نیز با اضافه کردن قدرت اضافی به مبدل های گرما باعث می شوند درایر دارای سیستم عایق کاری خارق العاده ای باشد. استفاده از این گاز بدین خاطر است که می تواند در درجه حرارت های پایین و بالا عملکرد مناسبی داشته باشد، هم چنین R134a در برابر انواع نمونه های موجود خاصیت ترمودینامیکی مناسبی دارد که باعث می شود در فشارهای بسیار پایین نیز کارایی خود را به خوبی انجام می دهد. در برخی ساکشن ها فشار مکش قابل تنظیم است تا به آسانی برای کودکان و سالمندان مورد استفاده قرار گیرد. فروش دستگاه ساکشن حجامت با فیلتر رایگان دارای مکش فوق العاده، مناسب برای مراکز حجامت با قیمت مناسب موجود می باشد. موتور دستگاه انرژی کمتر مصرف می کند اما در عین حال به شما قدرت مکش عالی و یکسانی در اختیار شما قرار می دهد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از لیست قیمت فیلتر ساکشن کستل دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.