قالیباف: اگر تحرک و چابکی یک جوان را نداشته باشم حق ندارم در این جایگاه کار کنم

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خادم مردم باید مدام کار و تلاش کند، خاطرنشان کرد: از حدود 290 نماینده بر این باورم که هیچ یک از نمایندگان به اندازه من در مجلس وقت نمی گذارند.

به گزارش ایسنا، محمد باکر قالیباف در نشست هم اندیشی با چهره های جوان فرهنگی و عمومی کشور که امروز به مناسبت روز جوان در تالار قانون اساسی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: . در این جلسه یکی از دوستان جوان من را سرلشکر دفاع مقدس خطاب کرد. در حالی که در دوران دفاع مقدس فرقی بین فرمانده و مطیع بالا و پایین نبود. در واقع در آن زمان عنوان و تشکیلاتی به این معنا وجود نداشت، فضای دفاع مقدس مانند فضای این گروه های جهادی بود. گروه های جهادی که در هر یک از شهرها و روستاهای مختلف جمع می شوند و کارهای جهادی انجام می دهند.

وی افزود: از روز اولی که انقلاب به من اعتماد کرد و از جوانی فرصت کار را به من داد، معتقد بودم که برای کار به این عرصه نیامده ام، بلکه سر کار آمده ام. معتقدم هر جا فرصتی باشد برای حضور جوانان کار فراهم کرده ام. گاهی در جلسات گفته می شد که قالیباف نمی تواند با نیروهای مجرب کار کند و فقط با افراد ناشناس و جوان کار می کند، اما سوال من از آنها این بود که نتیجه کار من با این جوانان به همین میزان نتیجه کار با همین جوانان است. مردم . . همانطور که با تجربه می گویند. من به جوانان اعتماد کردم و حداکثر فرصت را برای همکاری با جوانان فراهم کردم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: کار با کار فرق دارد. کار جوهر و شخصیت آدمی است، کار شخصیت آدمی است و کار بوروکراسی است و این یعنی روی نان بودن.

قالیباف در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: از همان کودکی که با امام (ره) و نام ملکوتی ایشان آشنا شدم، معتقد بودم که این شخص الهی جز خدا حرفی نزده و حرفی نزد. گامی جز برای خدا. در راه خدا؛ بلکه فقط به مردم تکیه کرد و به جوانان اعتماد کرد. در واقع ارتباط عمیق و گسترده ای بین آنها و جوانان وجود داشت. به سخنان امام (ره) بنگرید و به ایمان به خدا و ایمان به او شهادت دهید. اگر مشکلی بود، امام (ره) به مردم گفتند که چنین مشکلی وجود دارد و شما آن را حل کردید.

رئیس مجلس ادامه داد: امام (ره) معتقد بودند کاری که مردم انجام می دهند باید به دور از دخالت دولت باشد و دولت فقط باید سر جای خود بماند و کاری را که مردم نمی خواهند انجام دهد. در واقع خداباوری و پوپولیسم در تمام شئون انقلاب، در اندیشه و سخنان امام (روچ) نهفته بود.

او گفت: «وقتی در مورد جوانان صحبت می‌کنیم، معتقدیم که این جوانان هستند که مرکز تغییر هستند. حضرت آقا هم برای چنین جوانانی ویژگی هایی قائل هستند. می گوید جوان مؤمن دانا، عاقل، شجاع، کاردان و کاردان است که خوب و خوب کار می کند. جوانان با انگیزه و انقلابی معتقدم این خصلت ها باید در همه جای زندگی روزمره و در سبک زندگی ما دیده شود و وجدان ما قضاوت کند که آیا در چنین مسیری تلاش می کنیم یا خیر. پس وام گرفتن از جوانی فقط یک سن نیست، اگر به خداباوری و مردم و سنت های الهی اعتقاد نداشته باشید و مدیریت را یک هنر ساده بدانید، پیر و جوان فرقی با هم ندارند. من اگر تحرک و زبردستی یک جوان را نداشته باشم حق کار در این سمت را ندارم. من ادعا می کنم که از حدود 290 نماینده، هیچکس به اندازه من در مجلس وقت نمی گذراند. در واقع ما حق کار در مجلس را نداریم، اما نماینده دیگری فکر می کند و می گوید من بیشتر از رئیس مجلس کار می کنم و بیشتر وقت می گذارم.

ادامه می دهد

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.