رابطه‌ای بین افزایش سرقت و خلا قانونی وجود ندارد

[ad_1]

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه اگر شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم، گفت: فکر نمی کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش سرقت وجود داشته باشد، زیرا ما اصلا خلأ یا کسری نداریم. ، باید به زندگی مردم بپردازیم.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با افزایش موارد سرقت وی گفت: میزان سرقت به دلیل مشکلات اقتصادی همیشه بالا بوده است و این افزایش تنها محدود به روزهای پایانی سال نیست. یکی از جرائمی که در سال های اخیر همواره افزایش یافته، سرقت بوده است و این به دلیل مشکلات اقتصادی، فقر و بدبختی است.

وی اظهار داشت که در قانون وی با بیان اینکه برای سارقان مماشات وجود ندارد، گفت: در قانون مجازات اسلامی هم سرقت های مشمول حد و هم سرقت های عادی وجود دارد و فکر نمی کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش موارد وجود داشته باشد. دزدی، چون خلاء و ما اصلاً در این زمینه کم نداریم.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه در سال های اخیر ثابت شده است که هر چه مشکلات اقتصادی بیشتر باشد، تعداد جرایم نیز بیشتر می شود، گفت: جرم شناسان و پژوهشگران سال ها مطالعه کرده اند که فقر یکی از عوامل اصلی وقوع جرم به ویژه سرقت است. به همین دلیل فکر نمی کنم خلاء قانونی داشته باشیم یا مجازاتی نداشته باشیم یا دزدها دلجویی کنند.

خرمشاهی در پایان گفت: اگر می خواهیم شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم باید مشکلات زندگی مردم را حل کنیم. طبیعتاً دزدی می داند که مجازات می شود، اما مجبور به انجام آن می شود و فشار فقر مالی او را مجبور به تحمل این مجازات می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.