امیرعبداللهیان: در صورت واقع بینی آمریکا، توافقی خوب، قوی و پایدار را نهایی می‌کنیم

[ad_1]

وانگ یی وزیر امور خارجه چین و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه چین در گفتگوی تلفنی با عضو شورای دولتی این کشور در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دوجانبه گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در سخنانی درباره اهمیت روابط با چین بر توسعه همه جانبه روابط با پکن تاکید کرد و این امر را یکی از مسیرهای اصلی و اولویت دار سیاست خارجی دولت دکتر رییسی دانست.

امیرعبداللهیان با تحلیل آخرین تحولات مذاکرات وین، رویکرد چین را سازنده توصیف کرد و ابراز اطمینان کرد که اگر طرف آمریکایی واقع بین باشد، با حمایت همه شرکت کنندگان در مذاکرات وین، توافقی خوب، قوی و پایدار منعقد خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به دیدار خود با لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو خاطرنشان کرد: در این دیدار موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسکو با ایفای نقش سازنده بر حمایت خود از لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. میکند.

امیرعبداللهیان برای شرکت در سومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در چین و در پاسخ به دعوت همتای چینی خود برای حضور و شرکت در این نشست اعلام آمادگی کرد.

وزیر امور خارجه چین با اشاره به پیشرفت و توسعه روابط مشترک دو کشور گفت: پکن توسعه روابط مشترک با جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم می داند و سقفی برای گسترش روابط ندارد.

وزیر امور خارجه چین با ابراز حمایت کامل کشورش از مذاکرات وین، تاکید کرد که پکن از تکمیل مذاکرات وین برای لغو تحریم ها حمایت می کند.

وانگ ای با توجه به برگزاری سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در چین و اعلام آمادگی وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در این نشست، از پذیرش دعوت و مشارکت هیئت جمهوری اسلامی تشکر کرد. ایران در این دیدار
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.