ساخت سردخانه ثابت و متحرک کانکسی

ساخت سردخانه ثابت و متحرک کانکسی
سردخانه ثابت, سردخانه ثابت کانکسی

در ساخت هجایی cvcc.cvc.cvc در مرز بین هجای اول و دوم اعداد رسایی مربوط به آخرین همخوان هجای اول و آخرین همخوان هجای دوم، استخراج و اعداد رسایی توالی محاسبه شد. گفتنی است هرچه عدد رسایی به 7- نزدیکتر باشد، حالت بهینه برای توالی رسایی را نشان میدهد. بدیهی است که اگر سردخانه دارای قفسه باشد، محصولات بیشتری را در خود جای خواهد داد. دليل اين امر، احتمال انتقال انواع آلودگی های ميکروبی ست که در مواد خام و به دنبال آن در محيط نگهداری مواد خام، وجود دارد و حتی می تواند شامل انواع بيماری زا (به عنوان مثال در گوشت) باشد و تماس آن ها با مواد غذايی فرايند شده که ممکن است تا هنگام مصرف تحت فرايندهای سالم سازی قرار نگيرند، آلودگی را به راحتی منتقل کرده، موجب ابتلای مصرف کننده به بيماری خواهد گرديد. بعضی از آفات مانند بيد غلات و سوسک های حبوبات، در مزرعه و هنگام رسيدن محصول آنرا آلوده می کند و پس از برداشت محصول، به انبارها راه پيدا کرده، بقيه زندگی خود را در اين مکان ها که محيط مناسبی برای فعاليت آن ها هستند می گذرانند.

سردخانه ثابت کانکسی

البته همانطور که در قسمت مربوط به مواد سرما زا گفته شد، اين ترکيبات رفته رفته از سيستم های سرمازا حذف شده اند و به جای آن ها از انواع سرمازاهای سازگار با محيط زيست و غير مخرب برای لايه ی اُُزُن استفاده می شود. این مطلب نشان میدهد زبان فارسی به استفاده از هجای سنگین در ساخت واژههای مرکب تمایلی ندارد. این مطلب نشان میدهد زبان فارسی از استفاده از هجای سنگین در ساخت واژههای مرکب سههجایی پرهیز میکند. از گوشت ماهیان پرورشی میتوان برای تولید خمیر ماهی استفاده کرد. سردخانه کانکسی در سه دسته ثابت ، متحرک و ویترینی تولید می شوند که قیمت این سردخانه ها بستگی به ابعاد در نوع کندانسیگ یونیت و ضخامت عایق و … ۳ــ۴ــ۳ــ ديوار: کمينه ی ضخامت مناسب براى ديوار آجرى ۲۵ سانتى متر و ديوار سنگى سيمانى ۴۰ سانتى متر است. نماييم. گاهى اوقات در صورت نياز مى توان از ژنراتورهاى ويژه ای براى تزريق اکسيژن استفاده نمود و کاهش شديد ايجاد شده را فورى جبران کرد. همچنين بعضی از سبزی ها و ميوه ها دارای بوی ويژه و امکان تأثير آن بر مواد ديگر بايد جداگانه نگه داری شوند. Th is  data was w ritt en with GSA Content G​ener at or D​emov er sion!

سرمازدگی در اصل به معنی کاهش بيش از حد دمای نگهداری محصول است به نحوی که آنزيم های تنفسی در ميوه يا سبزی دچار توقف فعاليت شده، اين اختلالات، منجر به تجمع مواد سمی ناشی از فقدان تنفس و سيکل های بيوشيميايی ناخواسته می گردد و طعم، بافت و رنگ محصول را دچار تغييرات نامطلوب می نمايد. تغييرات شيميايى فسفوليپيدهاى موجود در ساختمان ديواره سلولى سلول هاى گياهى در هنگام رسيدن و يا شروع فساد داخلى ميوه ها و سبزى ها، داراى اهميت مى باشد. دومين فساد باکتريايی در کره تندی می باشد که در اثر هيدروليز چربی و آزاد شدن اسيدهای چرب ايجاد می گردد که عامل اصلی آن سود وموناس می باشد. این مقدار برابر با موجودی دوره قبل بعلاوه کل ورودی محصول در آن دوره منهای کل خروجی محصول در آن دوره است. همچنین در 2 واژه میزان رسایی برابر و در 5 واژه میزان رسایی افزایش داشته است. از طرفی به دلیل ترکیبات شیمیایی موجود در گوشت ماهی و محصولات حاصل از آن، امکان افت کیفی از طریق تغییرات نامطلوب شیمیایی، افزایش بار میکروبی و افت پارامترهای حسی حتی در شرایط انجماد نیز امکانپذیر است (هدایتی فرد، 1382)؛ به همین دلیل کنترل شاخصهای مختلف کیفی طی مدت نگهداری در سردخانه و یا فریزر نیز اهمیت مضاعف پیدا میکند.

جهت ارزیابی حسی، نمونههای آماده از 3 فرمولاسیون کتلت ماهی به دو صورت خام و سرخشده(Tokur et al, 2006). از روش 5 نقطهای هدونیک استفاده شد American Society of Testing and Material (ASTM, 1969). برای این منظور 20 نفر از کارکنان نیمه آموزش دیده اداره معاونت غذا و داروی استان مازندران به صورت داوطلب انتخاب گردیدند. یکی از مشکلات مصرف این محصولات، تمیز کردن و آماده نمودن ماهی برای طبخ است. نتیجهگیری: تأثیر ضد میکروبی و افزایش خواص کیفی محصولات توسط برخی از ترکیبات طبیعی ثابت گردیده، ولی بهمنظور استفاده تجاری، این نتایج بهصورت پوششدار کردن میوه در غلظتهای مختلفی روی محصولات تازه در سطح تجاری باید آزمایش گردد. این ماهیان بسیار ارزان­تر از ماهیان دریاییاند و از نظر اقتصادی استفاده از آنها به عنوان ماده اولیه مقرون به صرفه است. برق مصرفی : جهت ساخت سردخانه استفاده از برق سه فاز هم از نظر سرمایه گزاری اولیه و هم از نظر هزینه های مصرف برق مقرون به صرفه تر می باشد. ​Artic le w᠎as created by G SA  Con te nt Gen᠎erator Demover​si on !

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کاربردهای سردخانه های ثابت لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.