۳۴ نفر از افراد فاقد شناسنامه در هرمزگان شناسنامه‌دار شدند

[ad_1]

با دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به مشکلات افراد فاقد شناسنامه و مدارک هویتی، ۳۴ نفر فاقد شناسنامه در شهرستان تیرورگرمزگان ثبت نام کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از قوه قضائیه، 26 دی ماه، حجت الاسلام و المسلمین محسنی ایسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه به موضوع افراد فاقد شناسنامه پرداخت که به نوبه خود موجب آسیب و ایجاد آسیب می شود. جنایت و سوء رفتار تعداد محدودی از افراد جامعه فاقد شناسنامه و مدارک هویتی هستند که در نتیجه مشکلاتی در زندگی اجتماعی آنها ایجاد می شود و از حقوق اولیه شهروندی محروم می شوند، معاونت اجتماعی قوه قضاییه باید در این امر ورود کند. این روابط و برگزاری جلسات با ادارات مختلف دولتی از جمله با وزارت امور داخله و اداره ثبت احوال و سایر نهادهای ذیربط جهت حل بخشی از مشکلات در این زمینه.

در اجرای دستور رئیس قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه سفر شهرستانی خود به تیرور، شناسنامه 34 نفر از ساکنان منطقه آسیب دیده از نداشتن شناسنامه را به آنان تحویل داد. برای چندین سال

در این مراسم مجتب قهرمانی با اشاره به دستور حدود دو ماه پیش رئیس قوه قضائیه مبنی بر لزوم رفع مشکل افراد فاقد شناسنامه، گفت: دادستان های حوزه قضایی منطقه اقدامات لازم را انجام و اجرا کرده اند. رفع موانع قانونی و تسریع در صدور شناسنامه برای این افراد.

وی همچنین تصریح کرد: به منظور حفظ حقوق عامه و کنترل حسن اجرای قوانین با صدور دستورات ویژه قضایی، اعضای این تیپ ها موظفند دلایل عدم صدور شناسنامه برای افراد فاقد شناسنامه را به طور دقیق و شایسته بررسی و در رفع آن تسریع کنند. از مشکلات آنها اقدام فوری انجام دهید.

رئیس قاضی استان هرمزگان افزود: بر اساس اظهارات دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب، متاسفانه به دلیل نداشتن شناسنامه و شناسنامه 34 نفر از اهالی شهرستان تیرور این افراد خدمات آموزشی، اجتماعی و پزشکی زیادی را از توابع این شهر دریافت می کردند که تسریع در رسیدگی برای حل مشکل را اجتناب ناپذیر می کرد.

قهرمانی افزود: بر این اساس قوه قضائیه استان هرمزگان با استفاده از تمامی ابزارها و اختیارات قانونی به صورت فوق العاده و ویژه برای گشودن گره از مشکلات و مصائب این عزیزان اقدام کرد.

وی با تقدیر و تشکر از همکاری خوب اداره کل ثبت احوال و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در بررسی های انجام شده مشخص شد که علت اصلی عدم امکان مراجعه این افراد برای دریافت شناسنامه سالیان متمادی ناتوانی آنان بود، قوه قضائیه استان هرمزگان دستور حضرت امام خمینی (ره) را از دستگاه های اجرایی درخواست کرد و این نهاد مردمی و انقلابی به سرعت تمامی هزینه های مربوطه را برای گره گشایی متحمل شد و مشکل این هموطنان عزیز موجب خشنودی خداوند متعال خواهد شد. خداوند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تاکید کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور مسئولان در بین مردم و رفع مطالبات آنان و تاکید ریاست محترم قوه قضاییه در این خصوص با توجه به مشکل این 34 نفر از ساکنین محترم شهر تیرن جهت پیگیری پرونده های مرتبط با هویت، مقامات و وکلای خود به مدت دو ماه با نظارت مستمر از محل سکونت خود جهت تامین مطالبات خود و هم اکنون با حضور اینجانب در جمعی از نزدیک از مردم ولایتمدار و مردم مؤمن و متدین تیرور در مسجد اعظم این شهرستان شناسنامه و شناسنامه صادر شده برای این 34 هموطن عزیز تقدیم شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.