تلاش برای به صلح کشاندن پرونده‌های قصاص نیازمند صرف همت بیشتر مسئولان است

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: جلب مشارکت سرمایه گذاران و تامین امنیت سرمایه گذاری ها در راستای توسعه اقتصاد و تقویت تولید و اشتغال ملی و نیز گره گشایی از امور مردم و ارتباط مستمر با آنها از جمله مواردی است که راه های مشارکت در جرایم امنیتی».

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با تبریک نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) mankind گفت: در این دیدار برخی از مسئولان استان سیستان و بلوچستان اعلام کردند که اختیارات لازم برای انجام وظایف و ایجاد تغییرات برای حل مشکلات استان را نداریم و در صورت داشتن اختیار می توانیم به جلو حرکت کن؛ درست است؛ در حال حاضر، این جلسه با حضور اکثریت قریب به اتفاق رهبران ولایات برگزار می شود. لذا با همان اختیاراتی که دارند در شناسایی مشکلات و افزایش توانمندی ها و پرهیز از تحزب و کار جهادی می توانند تا حد زیادی پیشروی کنند. به شرطی که معتقد باشند مردم سیستان و بلوچستان مستحق خدمات بیشتر هستند.

قاضی با اشاره به تامین امنیت مناسب در استان سیستان و بلوچستان با وجود تلاش دشمنان و معاندان برای ناامن کردن استان گفت: مواد مخدر، جرایم خشن، قتل عمد و جرایم علیه امنیت از مشکلات این استان است. سیستان و بلوچستان که همه مدیران و مسئولان استان با همفکری و تلاش مشترک برای مقابله با این مسائل و مشکلات اقدامات مناسب را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با طرح این سوال که آیا اعمال مجازات های شدید مانند محرومیت از زندگی بازدارنده لازم برای پیشگیری از برخی جرایم خواهد بود؟ وی با تشریح دیدگاه‌های متفاوت در این خصوص گفت: همه مسئولان و دست اندرکاران بخش‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان باید دست به دست هم بدهند تا به راهکاری اساسی برای مبارزه با جرائمی مانند مواد مخدر در استان و مجازات بازدارنده در این حوزه دست پیدا کنند. ” آثار و پیامدهای منفی و مضر و همچنین ارائه روش های دسترسی به عوامل اصلی واردات و توزیع دارو.

رئیس دیوان عالی کشور در خصوص قصاص در پرونده های قتل، از گزارش مقامات قضایی استان سیستان و بلوچستان مبنی بر عدم اجرای مجازات 40 نفر در این استان به دلیل تلاش های محلی ابراز خرسندی کرد. افراد با نفوذ و گذشت والدین آنها تلاش برای به نتیجه رساندن امور صلح و سازش به قصاص و اصلاح اساساً اموری است که نیازی به تفویض اختیار در جای دیگر ندارد و نیازی به بودجه ندارد. بلکه مقوله ای است که همت بیشتر مسئولان استانی را می طلبد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه توسعه اقتصاد و تولید و اشتغال را از راهکارهای برخورد و مبارزه با جرایم امنیتی دانست و تصریح کرد: جلب مشارکت سرمایه گذاران و تامین امنیت سرمایه گذاری در راستای توسعه اقتصاد و تقویت تولید و اشتغال ملی. و ارتباط مستمر با آنها یکی از راه های مبارزه با جرایم امنیتی است و باید به این فکر کرد که آیا بازدارندگی در چنین مواردی صرفاً با اعمال مجازات های سنگین ایجاد می شود یا خیر؟

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، «معلم خیابانی» استاندار سیستان و بلوچستان، آیت الله «مهامی» نماینده ولی فقیه در استان، «درخشان» رئیس مجمع نمایندگان سیستان و سردار بلوچستان، فرمانده «شفاهی» سپاه سلمان، رئیس عرب سازمان برنامه و بودجه سیستان هم بلوچستان و هم نیکبخت، رئیس اداره جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و شهرکی، معاون اقتصادی سیستان و استان بلوچستان مشکلات مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و راهکارهای پیشنهادی برای حل این مشکلات را بیان کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.