آزادی نازنین زاغری در هفته ای که گذشت

[ad_1]

چرا مجوز اکبر گرجی باطل شد، دومین جلسه رسیدگی به پرونده غرامت خسارت ناشی از شهادت سردار سلیمانی، آزادی نازنین راگری و… مهمترین اخبار حقوقی هفته گذشته بود.

در این گزارش مهمترین اخبار حقوقی ایسنا در هفته گذشته را می خوانید:

نازنین زاگری و انوش عسیری آزاد شدند.

ذبیح الله خدایان، نماینده آزادی قوه قضاییه شری زاگری هفته گذشته گفت که خانم نازنین زاگری به اتهام جاسوسی برای سرویس امنیتی بریتانیا به چهار سال زندان محکوم شده است. او پرونده دیگری هم دارد که به یک سال حبس محکوم شده اما این پرونده هنوز اجرایی نشده است.

نازنین زاغری و انوشه عاشوری از زندانیان دو تابعیتی بودند که دوران محکومیت خود را در ایران سپری کردند.

خدایان نیز در آخرین نشست خبری ساعت 14 در پاسخ به ایسنا درباره دیه آیا سال آینده تعیین شده است؟ گفت هنوز اعلام نشده

در مورد نحوه حمایت از تولید ملی اختلاف نظرهای شدیدی وجود دارد.

رئیس قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه با بیان اهمیت ایجاد تفاهم واحد و مشترک برای حمایت همه جانبه از تولید ملی، تصریح کرد: همه در سطوح مختلف بر حمایت از تولید تاکید و شرط بندی می کنند، اما نحوه انجام این پشتیبانی بلوک ارائه نشده است و گاهی اوقات اختلافات شدید وجود دارد.

بهترین راه برای طرح دعوی از طریق دفتر خدمات الکترونیکی است.

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

حجت‌الاسلام مظفری رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در حال حاضر بهترین و مطمئن‌ترین راه برای شکایت در دیوان عدالت اداری از طریق دفاتر خدمات الکترونیک است.

حوزه نظارت بر بنگاه های مجازی توسط دادستانی تهران معرفی شد

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

با توجه به لهجه ریاست محترم قوه قضائیه و دستور دادستان تهران مبنی بر کنترل بنگاه های مجازی در آستانه عید نوروز، معاون دادستان به همراه گشت های دولت و پلیس فتا به صورت سرزده از تعدادی از انبارهای فروشگاه های مجازی تهران بازدید کرد. . .

در نتیجه بازدید کنید میدانی معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای جرائم اقتصادی تهران در گشت مشترک با نمایندگان سازمان های متولی انبارها و مغازه های واقع در خیابان مولوی دستور پلمپ دو انبار را به دلیل انباشتگی زیاد کالا صادر کرد. از جمله برنج عدم گزارش موجودی دستورالعمل های مربوط به انطباق با استانداردهای بهداشتی صادر شده است.

در ادامه اجرای منویات ریاست محترم قوه قضائیه و دستور دادستان تهران به ترتیب نظارت بر گشت مشترک نظارتی و نظارتی بازار منطقه یک تهران در بازار شب عید و عرضه کالاهای ضروری با حضور رئیس دادگستری شمیرانات و همراهی نمایندگان سازمان های مسئول انجام شد.

حمید نوری بدون تحقیقات کامل بازداشت شد

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر، با انتقاد از اقدامات دولت و قوه قضائیه سوئد گفت: دادستان سوئد بدون تحقیقات کامل، درخواست حکم قضایی برای دستگیری و بازداشت نوری کرد. تروریست منافقین بود.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: دایره المعارف حقوق بشر اسلامی مدون است.

غریب آبادی افزود: عربستان باید نگران باشد اعدام دومی باید پاسخگوی جنایاتی باشد که این افراد به خاطر آنها به اعدام محکوم شده اند.

وکیلی که مخالف نظام باشد در حرفه وکالت جایی نخواهد داشت

حسن عبدلیان پور، رئیس کانون وکلای دادگستری هفته گذشته در نشستی خبری در پاسخ به ایسنا درباره جزئیات پرونده احضار علی اکبر گرجی، استاد حقوق و اینکه آیا انتقاد از نظام منجر به فراخوان وکیل وی می شود، صحبت کرد. : “این یک اصل است. وکیل مخالف نظام باید محدود شود. وکیلی که علناً با نظام مخالفت کند و با بیگانگان ارتباط داشته باشد جایی در وکالت نخواهد داشت. در مورد دکتر گرجی نیز پرونده ایشان به صورت منصفانه و انتظامی رسیدگی شد. پرونده وی توسط یک قاضی در دادگاه بدوی و سه قاضی در دادگاه تجدیدنظر رسیدگی شد و من فکر نمی‌کنم وقتی چهار قاضی در مورد یک پرونده اظهار نظر می‌کنند، پرونده وجود دارد و پرونده در حال رسیدگی عادلانه است. منجر به صدور حکم می شود.»

برای جذب «زندانیان فراری» نیازی به تصویب یا تغییر قانون نداریم.

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

خجت الاسلام محسنی اژه ای، رئیس قوه قضائیه گفت: در بسیاری از موارد برای اجرای راهبرد «دستگیری فراریان» نیازی به تصویب یا اصلاح قانون نداریم و می توانیم با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود از این موضوع بهره ببریم.

هفته گذشته رئیس قوه قضائیه در نشست مقامات عالی قضایی اظهار داشت: حضور مقامات قضایی در مساجد و شناخت سریع مردم، گوش دادن به دغدغه های آنان و رسیدگی به مسائل مطرح شده باید به یک روال تبدیل شود و بعد از ماه مبارک رمضان نیز ادامه یابد.

دومین جلسه دادگاه برای جبران خسارات ناشی از شهادت سردار سلیمانی برگزار شد.

مهدی معتمدنیا وکیل تعدادی از شاکیان مردم خوزستان در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده غرامت خسارت ناشی از شهادت سردار سلیمانی گفت: نقش و محبوبیت سردار سلیمانی در دفاع مقدس او را به چهره ای محبوب در بین مردم تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی در سراسر ایران و جهان شناخته شده است، تاکید کرد: مقاومت وی ​​در برابر گروه های تکفیری نشان از رشادت و رشادت های این سردار عزیز داشت و نقش وی در مبارزه با اقدامات تروریستی بسیار برجسته است.

مخالفان با وضعیت زندان های ما باج گیری می کنند

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها گفت: معاندین از وضعیت زندان های جمهوری اسلامی سیاه نمایی می کنند.

رئیس سازمان زندان حضور داشت. ندامتگاه تهران بزرگ آنها همچنین ادارات مختلف را مورد بازرسی قرار دادند، اجرای برنامه های اصلاحی و توانبخشی مددجویان و همچنین وضعیت نهادهای اجتماعی و روش های رسیدگی به درخواست های زندانیان به مکان های محرومیت از آزادی را مورد مطالعه قرار دادند.

اولویت اول برنامه های اجرایی اصلاح و تربیت زندانیان است.

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

حیات الغیب مدیرکل زندانهای استان تهران در آخرین جلسه شورای اداری در سال جاری با اشاره به لزوم تشدید کار زندان و اعتبار بخشی به آن به عنوان ضامن اجرای مؤثر مجازات، طبقه بندی جامع و تخصصی زندانیان آسیب های ناشی از حبس را کاهش دهند. آموزش باید در مرکز خدمات ما باشد و زندانی جز محدودیت آزادی دغدغه دیگری نداشته باشد.

تصمیم افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی مبهم است

نازنین زاگری هفته گذشته آزاد شد

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شورا در خصوص افزایش 57 درصدی حداقل دستمزد کارگران غیر مشمول و تنها 10 درصد افزایش حقوق چیست، گفت: مصوبه شورای نگهبان چیست. مجلس، بحث برانگیز است و این یکی از مواردی است که به مجلس بازگردانده شد.

وی افزود: جلسات نقد و بررسی بودجه 1401 همچنان در بازداشت است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.